Skocz do zawartości

Witam wszystkich


propaganda

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam z Żoliborza

Jestem zupełnie zielony, więc od 72 godzin czytam wszystko co uda mi się znaleźć w necie na temat domowego piwowarstwa. Całe szczęście w robocie jeszcze sie nie zorientowali, że przysypiam przy kompie. Okazało się, że mam sklepik Piwowara 5 min. spacerkiem od domu ... to nie może być przypadek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH...w powitalni, nie rozpoczynam nowego wątku 'bopoco' zaśmiecać forum.Ogólnie to ocieram się o branżę od kilkunastu lat...w piwnicy trochę piweczka dojrzewa (wybieram raczej dolną ferm. bo to pifko bardziej 'mniem' i mojej żonce smakuje ,moim zdaniem jest bardziej zasadnicze w smaku- wyjątek waizen za którym moja połowa przepada),dorzucam również mniej chmielu niż mówią standardy -nie palimy- z moich wieloletnich obserwacji wynika ,że osoby palące preferują pifka z bardziej wyrazistą goryczką.Nie korzystam z publikowanych receptur wolę tworzyć "coś swojego" ,proces skrupulatnie zapsuję ,żeby zadbać o powtarzalność...to może tyle wynurzeń.A tak z innej beczki...dobijają mnie 'dzieci reklamy' koncernów piwowarskich mówiąc; sekretem jest woda ! Nie mają bladego pojęcia ,że np. w żywcu robią piwa wszystkich marek z grupy (nikt nie będzie woził warki z Warki na południe bo to strata grubej kasy)Do dziś pamiętam szczyt głupoty reklamobiorców ,którzy bezmyślnie powtarzali :to jest dobre bo potrójnie chmielone...człowieku! posól sobie zupę 3 razy!życzę smacznego! itp...itd...

Jeszcze raz miło mi wszystkich powitać...

p.s. czy ktoś wie może ,jak się kształtują ceny surowców w czechach ,ew gdzie można się się po tamtej stronie zaopatrzyć (nieśmiało pytam bo kiedyś usłyszałem po dziesiątym przekazie z ust do ust ,że 'DORI' coś tam gdzieś tam kupowała...ile w tym prawdy nie wiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnych piwowarów na forum. Życzę miłej i owocnej lektury. Misio Melu, sklep, o którym piszesz, jest w Havirovie , na ulicy Mirovej 1, rzut beretem od Cieszyna. Pozdrawiam.

Edytowane przez Ignac99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIsio Melu witam ponownie teraz bardziej oficjalnie. Nowicjusz to może jesteś w domowym warzeniu, ale doświadczenie piwowarskie masz. Mam nadzieję, że jak się spotkamy to tym razem ja skosztuję Twojego działa. Do Czech masz blisko to może Ci się opłaca, dla mnie za daleko i ceny nie takie atrakcyjne jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propaganda witaj na forum :D

 

MISIO MELU miło powitać kolejnego piwowara z okolic :)

p.s. czy ktoś wie może ,jak się kształtują ceny surowców w czechach ,ew gdzie można się się po tamtej stronie zaopatrzyć (nieśmiało pytam bo kiedyś usłyszałem po dziesiątym przekazie z ust do ust ,że 'DORI' coś tam gdzieś tam kupowała...ile w tym prawdy nie wiem )

.. a nie lepiej zapytać u źródła? :smilies:

 

PS

proszę tylko nie pisz "pifko" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za pifko(fuj co za słowo...tak mi się jakoś palec na klawiaturze omsknął) przepraszam rónież DORI za "szycie" za Twoimi plecami -chciałem wysłać bezpośrednio maila ,ale gdzieś mi się zgubił ,no i tak przy jednym wpisie poszło...jeszcze słówko do WENY : gratuluję pamięci albo długo przechowujesz pocztę elektroniczną/ proszę o dyskrecję ze względu na niektóre niesprzyjające mi osoby z mojego 'zawodowego' otoczenia /niektórzy są zazdrośni i zawistni ,często brakuje im banalnie odwagi żeby się pobawić...dzięki...dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.