Skocz do zawartości

O piwie przy piwie


nymons

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem Piwowarów sporo, a piw jeszcze więcej :)

Piwa bardzo różnorodne, dużo różnych ciekawych eksperymentów, np. piw z wiśniami trochę obrodziło ale też były Risy, piwa świąteczne, torfowce.

Sporo piw na b. dobrym, dobrym i przyzwoitym poziomie, a tak całkowicie subiektywnie, to mi najbardziej smakowały BIPA które było bardzo dobrym American Stoutem, wyleżakowany, mocno czekoladowy Ris i Coffee APA z Amarillo, połączenie kawy z pomarańczą bardzo ciekawe, poza tym całkiem niezłe były Ris z płatkami, Earl Grey APA, oba Stouty z owocami, Stout z imbirem, Świąteczne z wermutem i Coffee Milk Stout.

 

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Podziękował i za dzisiejsze spotkanie :)

 

Tym razem kameralniej, ale piw nawet sporo, a jeszcze więcej ciekawych dyskusji.

Można było pomóc w pracy badawczej jednego z piwowarów, a spory odsetek piw był dość mocno eksperymentalnych, mi najbardziej smakował malinowy lambik, trochę mało malinowy ale baza świetna, zwłaszcza z b. dobrym, złożonym profilem fenolowym oraz mocno kontrowersyjny ale ciekawy i dobry technicznie stout z kawą i cytryną, poza tym całkiem dobre były porter bałtycki i stout z malinami.

 

To do następnego :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki i za ostanie spotkanie :)

 

Tym razem taka przeciętna ilość Piwowarów była ;) ale piw sporo, na tyle że nie zdążyliśmy spróbować Wędzonych FESów z Ligi :)

Piwa bardzo różnorodne, w sumie dość spory odsetek stoutów ale przede wszystkim piwa na naprawdę niezłym poziomie, może jedynie z 2-3 piwa były przeciętniejsze.

A mi najbardziej smakowały: niezłe Stouty z torfem (dwa FESy i RIS), Session IPA i Earl Grey IPA, całkiem niezły tez był Weizen, Stout z kawą, ABW i Cydr.

 

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję i za wczorajsze spotkanie :)

 

Piwowarów podobnie jak ostatnio i piw też dużo.

Można było spróbować Coffee APA z ostatniej Ligi, wg mnie poziom najwyższy z dotychczasowych kolejek, na 9 piw z 4 z lekkimi wadami ale spokojnie do wypicia, a reszta naprawdę b. dobra, niektóre może bardziej Coffee, inne bardziej APA ale spokojnie skrzyneczkę każdego mógłbym mieć w piwnicy ;)

Poziom piw przyniesionych też dobry, mi najbardziej smakowały Lambiki, a zwłaszcza wersja blendowana, trochę zdominowany przez miętę ale całkiem ciekawy Mint Stout, niezły też był Weizen, APY i ABW.

 

To do następnego :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Osoby które deklarowały pomoc przy stewardowaniu w II Krakowskim KPD zapraszam na eliminacje w poniedziałek (14.05) o 18:00 do Craftowni :)

 
Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajsze spotkanie.

 

Tym razem to piwowarów i piw prawdziwe zatrzęsienie :)

Nie robiłem dokładnych notatek (i jeszcze zalano mi notes ;)) ale dobrze wspominam kilka stoutów, BIPA, Koźlaka, Wheatwina, jakieś IPY też ok były.

Kilka z degustowanych piw zostało wysłanych na MPPD, zobaczymy jak skończą, niektóre wg mnie mają szansę całkiem dobrze, życzę powodzenia :)

 

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem kameralniej i przyniesionych piw też mniej, za to wszystkie co najmniej poprawne, mnie najbardziej smakował Brown Porter i Dubbel.

Także można było spróbować Wild Session Ale z II Krakowskiego KPD, niektóre dość się zmieniły od czasu konkursu (lub nierówności w butelkach), niektóre na plus, inne niekoniecznie, na pewno ciekawe doświadczenie.

(Tak poza tym, to typowe sprawy dla spotkań TWA, czyli ustalanie wyników najbliższych konkursów, rozpatrywanie kandydatur nowych członków itp. :P)

 

To do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem też kameralniej ale piw przyniesionych sporo. Duża różnorodność, ciekawe eksperymenty, piwo na Pombe, z owocami, wood-aged, dzikie, można było spróbować kilka blendów zrobionych ad hoc z lambika i różnych wersji Imperial Saisona, nudy nie było ;)

A mi najbardziej smakowały White IPA, obie wersje ok ale wg mnie lepsza bez herbaty, Ris oraz blend trzeciej wersji IS z Lambikiem (;)), niezłe były też Grodziskie, American Wheat (mało American ale fajny ziołowy), Imperial Saison I i II oraz owocowe.

 

To do następnego :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem też kameralniej i piw przyniesionych też sporo. Dominowały letnie, sesyjne style. A mi najbardziej smakowały Peated Stout, Grodziskie, Gose z wiśniami (wersja solo też dobra) i kwaśne APA.

 

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem frekwencja i ilość piw jak ostatnio ;) Spory przekrój stylów, od Grodziskiego po Risa, przez jakieś Belgi, Wood-Aged i dzikusy.

A mi najbardziej smakowały NEIPA (mało NE ale konkretna bomba chmielowa) i Wild APA (chyba nieplanowane zdziczenie ale wyszło super), ciekawe też były Polish Rye IPA (dużo owoców leśnych wyszło) i Ris z francuskimi płatkami (płatki fajnie podniosły pełnie). 

 

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.