Skocz do zawartości

O piwie przy piwie


nymons

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem to taki był wysyp piw, że nawet wszystkich nie zdążyłem spróbować, bo musiałem się już zbierać ;)

Piwa bardzo różnorodne, nawet sporo lagerów było, wysoki poziom piw, mało wadliwych, ponad połowa jak nic, na co najmniej przyzwoitym poziomie,  mi chyba najbardziej przypadł do gustu rauchweizen i dry stout, ale też dobre były gose z agrestem (z innymi owocami też dobre), AW, różne IPA, kardamonowe, Schwarc, pilsy i inne.

 

To do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki i za dzisiejsze, kameralniejsze spotkanie :)

 

Tym razem piw trochę mniej ale i tak sporo ;) spotkanie trochę z motywem przewodnim w postaci kwasów z owocami, poziom piw przyzwoity, chyba nie było żadnego mocniej wadliwego piwa, a mi najbardziej smakował Milk Stout i Sour z aronią, poza tym można było spróbował Weizenbocków z Ligi i poziom też niezły, nie wszystkie były stylowe ale każde co najmniej przyzwoite.

 

Do następnego :)

 

PS Osobom które chciał pomóc przy KPD przypominam o zbliżającym się Mikołajkowym tygodniu ;) eliminacje w najbliższy poniedziałek i wtorek (start o 18), finały w sobotę.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem piw akurat na spokojną degustację wszystkich, poziom przyzwoity ale tym razem ze sporym rozstrzałem, były piwa bardzo dobre i były też z wadami, a mi najbardziej smakował HG RIS leżakowany z drewnem (niemożliwe :P), Brett Brown Ale, Świąteczne i Lichtenhainer z hibiskusem, chociaż oprócz tego jeszcze kilka dobrych piw było.

 

To do następnego, już w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Ogłoszenie parafialne ;)

 

Mam do oddania:

- 150g chmielu H. Hersbrucker z 2016 (5 x 30g), zakupiony przeze mnie jakoś w kwietniu zeszłego roku, trzymany w zamrażalniku, niestety po otwarciu jednej paczki poczułem lekki kwas izowalerianowy i zrezygnowałem z użycia ale może ktoś chciałby do posuszenia sobie do lambików. Jak nie będzie chętnych to wyrzucam ;)

- dzisiejszą gęstwę Omega HotHead (trochę temperatury niekoniecznie sprzyjające ale może ktoś chciałby się pobawić)

 

Jak ktoś chętny żebym coś przyniósł na OPPP, to niech pisze PW :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem w nowej lokalizacji, ludzi sporo, a piw to już zatrzęsienie ;)

Piwa różnorodne, sporo dzikusów było ale też lagery, piwa na kveikach, weizeny, kilka stoutów, większość piw na przyzwoitym poziomie, a tak subiektywnie najbardziej smakował mi Brett IPA, Kriek, Stout z papryczkami (w ogóle stouty na przyzwoitym poziomie były), IPA z porzeczkami też całkiem ciekawa wyszła.

 

To do następnego :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem kameralniej ale piw podobna ilość.

Także i tym razem różnorodnie, sporo klasyków, Koźlaki, Mild, APY/IPY,  spory odsetek piw mocnych, Risy (w tym i 30°Blg), Wheatwiny, jakieś dzikie też były, a mi najbardziej smakowały APA z zestem i APA na Sorachi Ace, Koźlak z śliwką, ogólnie Risy też bardzo dobry poziom trzymały, jak i Wheatwine bez dodatków, Oatmeal Stout i Lambik.

 

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To i podziękował za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem to już inwazja piwowarów była ;)

Można było spróbował Earl Grey APA z Ligi, tylko 4 piwa ale poziom dobry, nie było piwa słabego, a z przyniesionych poza ligowo,  to było chyba wszystko, lagery, dzikie, Witbiery, zwykłe IPY, kwaśne IPY, Eisbocki, Portery, Risy i Wee Heavy, od 8 do 38°Blg (no dobra, do 32-33°Blg chyba tylko było ;) ), niestety w tym natłoku raczej nie zanotowałem wszystkiego co spróbowałem ale dobrze wspominam Belgian Blonda, Sour IPA, całkiem fajny był też Quad, Desitka, Porterek, Wędzonka (chyba) na czereśni. Ogólnie sporo było piw na przyzwoitym poziomie, chociaż jakieś wadliwe też się trafiały.

 

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tym razem nie było kantora więc na moje barki spada napisanie krótkiej ralacji.

W tym miesiącu przez niesprzyjającą pogodę było dość kameralnie ale za to piw bardzo dużo. Kilka ciekawych wariacji z polskimi chmielami. Dwa risy w tym jeden bardzo przyjemny. Dość dużo IPA, większość ciekawych i poprawnych technicznie a także spoko dzikusów. Było też 3-4 grodziskie z czego jedno świetne.

Zgodnie z nową formułą OPPP było połączone z Krakowską Ligą Piwowarów domowych. Tym razem kolejka w stylu Pils Niemiecki. Niestety wszystkie piwa były mniej lub bardziej niestylowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajszą biesiadę ;)

 

Ilość piw w sam raz, a poziom co najmniej przyzwoity (nie było żadnego piwa mocno wadliwego), mnie najbardziej podeszły 100% Rye Ris (jak galareta ;)), American Wheat, Brett Ris, a także całkiem niezłe były Black IPA i Milkshake z drewnem, a ponadto fajne w aromacie było wariacja grodziskiego z dużym udziałem słodów palonych.

 

Do następnego, może za miesiąc trochę więcej sesyjniaków będzie, jak będą też takie upały :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki i za środowe spotkanie :)

 

Tym razem ilość piw dobrych i bardzo dobrych przekroczyła wszelkie granice ;) W sumie poza 2-3 infekcjami to nie było piw słabych i chyba każde było co najmniej przyzwoite.

A mi najbardziej podeszły Brett APA, z dwa kwaśne owocowce były świetne (Gose z brzoskwinią i to z jagodą kamczaczką), jedno z Session IPA też było super i był też bardzo stylowy Weizen, poza tym stout z chilli był ok, jak i z kilka innych też :)

 

To do następnego.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.