Skocz do zawartości

O piwie przy piwie


nymons

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję i za wczorajsze spotkanie, standardowo można było spróbować piw z ostatniej kolejki Ligi, a z piw przeniesionych bezpośrednio wyjątkowo dużo piw na wysokim poziomie było :)

 

W tym natłoku dobroci, zapamiętałem naprawdę dobrego wędzonego stouta, polską pszenicę (zwycięzca Cieszyńskiego KPD, więc chyba nie mogło być inaczej ;) ) i (chyba) wędzonego portera bałtyckiego. Do następnego :)

Prawdopodobnie chodziło Ci o porter bałtycki z dodatkiem wędzonej śliwki, który wystąpił pod nazwą "Imperium Srunum" :P

Pierwszy raz przyszedłem na spotkanie o piwie przy piwie i myślę że było warto. pozdro 

Edytowane przez Perkele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję i w sumie już za wczorajsze spotkanie :)

Mimo wakacji frekwencja dopisała, osób nie mniej niż zazwyczaj, dominowały piwa sesyjne, z mojej strony, to najbardziej zapadły mi w pamięć zbrettowane IPA, trochę ostra goryczka ale złożone, ciekawe, jak na niezamierzone zdziczenie to super, mocno przyprawowy ale idealnie pasujący do mojego gustu Witbier i cydr (w sumie to cydr-perry), poza tym ogólny poziom przyzwoity. To do następnego :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne bardzo fajne spotkanie - ta dzika ipa to jest absolutny evenement - ta goryczka trochę faktycznie zalega ale sam profil jak najbardziej na plus :) 

 

 

Kantor - a jak ci się podobał mały atak trola na notatki ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podziękowania i za dzisiejsze spotkanie :)

Ludzi mimo wakacji tyle samo, a piw nawet jakoś więcej, tym razem sporo piw o dużej wartości dydaktycznej (np. wariacje grodziskiego z różnym surowcem do refermentacji). A najlepiej zapamiętałem Grodziskie z syropem wiśniowym, trochę niestylowy ale bardzo pijalny Weizen oraz całkiem niezłe dwa torfowce.

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Podziękowania i za wczorajsze spotkanie :)

Tym razem jakoś kameralniej, można było spróbować Saisonów z ostatniej kolejki Ligi, piwowarzy musieli zmierzyć się z wg mnie najtrudniejszym stylem do tej pory (i chyba najtrudniejszym w tym sezonie Ligowym), nie wszyscy wyszli zwycięsko z tej konfrontacji ale z 3 Saisony były stylowe, pijalne, złożone, a każdy z nich pokazujący inną twarz tego stylu. Poza tym z piw przyniesionych bezpośrednio to całkiem niezły i stylowy był American Stout i Weizenbock oraz lekko wadliwe technicznie ale z super balansem (zwłaszcza w smaku) Jodłowe APA.

Do następnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za spotkanie! Było wielu piwowarów i jeszcze więcej piw. 

Naliczyłem około 30 otwartych butelek. Bitterów z ostatniej rundy Ligi nie degustowaliśmy bo na stół weszła waga ciężka 

 

Najbardziej ze spotkania zapamiętałem piwo od @Pan Łyżwa oznaczone jako Bier de Garde- ale jak dla mnie to GENIALNY Dziki Dubel :)

Dobre wrażenie na mnie zrobiły piwa na Kveikach zwłaszcza chmielone Falconer's Flight.

Kilka Młodych mocnych piw miało duży potencjał ale jeszcze nie ten wiek :)

 

Przyniosłem też koncernowego mocnego ciemnego lagera z Chorwacji - wypadł biednie - mocne masło, warzywa ... bida  przy sztosach które były serwowane. 

 

Czekam aż @kantor napiszę swoje tradycyjne podsumowanie - wszystkie piwa notował w kajecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i za wczorajsze spotkanie :)

Piwowarów trochę więcej niż zazwyczaj ale piw to już sypnęło tyle, że nie było czasu Bitterów z Ligi spróbować :)

Piwa bardzo różnorodne od Berlinerów, przez Brettowe, belgijskie, Kveiki, APY, IPY, piwa z owocami, lekkie wyspiarskie, wędzonki, po Bałtyki, RISy i Barleywiny, a i Cydr się znalazł.

Sporo piw na dobrym poziomie, a mi najbardziej smakowały dwa, prawdopodobnie przypadkowe, dzikusy, czyli Wild 70/- i Brett de Garde ;) złożone, pijalne, Brettowość przyjemna, ładnie zbalansowana, poza tym świetne APA na Kveikach, trochę niestylowy ale bardzo ciekawy Wit z aframonem, oraz całkiem niezły Torfowy Stout, Owocowe, Bitter, (chyba) Ris z płatkami i już dość mocno utleniony ale dalej niezły Imperial Baltic Porter.

 

Do następnego :)

 

PS Bittery to można jeszcze ewentualnie przesunąć na następne spotkanie ale dla Risów z następnej kolejki (podobno ma być więcej) to chyba trzeba będzie jakąś ekstra rundę zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

Tym razem kameralniej, a i piw było sporo mniej, można było spróbować Risów z poprzedniej kolejki Ligi, a z piw przyniesionych to wg mnie całkiem niezły był Weizen i Ris.

 

Do następnego :)

 

A osoby które deklarowały pomoc przy eliminacjach Mikołajkowego to zapraszam do Craftowni w najbliższy poniedziałek najlepiej tak na 18.00 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgodnie z zapowiedzią z wcześniejszego spotkania, kolejne odbywa się we wtorek, tj. jutro 12.12.2017, tradycyjnie w Craftowni od godz. 19:00. Oprócz degustacji piw z ostatniej kolejki ligi będzie można również spróbować dwóch spośród piw jopejskich jakie startowały w VII MKPD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i za wczorajsze spotkanie :)

 

Tym razem w małym gronie, można było spróbować Wee Heavy z Ligi, poziom większości dość wyrównany, albo były całkiem stylowe ale z lekkimi wadami technicznymi, albo dobre i pijalne ale nie do końca w stylu, z dwóch Jopenów z Mikołajkowego, jeden naprawdę dobry, a piw już przyniesionych, to było całkiem dobre AIPA, które w sumie nawet klarownym NE AIPA mogłoby spokojnie być.

 

To do następnego, już w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.