Skocz do zawartości

Piwo miesiąca: Luty 2010


Rekomendowane odpowiedzi

?Piwo miesiąca? nie jest konkursem, lecz po prostu zabawą w której możemy sobie porównywać różne metody warzenia i receptury do tego samego stylu piwa. Po prostu co miesiąc głosujemy sobie na inny styl piwa, potem każdy kto chce się zabawić w tą grę wybiera sobie swoją recepturę, i wpisujemy tutaj jak nam poszedł dzień warzenia, jak nam idzie fermentacja, później jak smakuje piwo.

 

 

 

W tym miesiącu odrzuciłem z listy piwo, które wybraliśmy na styczeń (Czeski Pils), a także piwo, które dostało najmniej głosów w styczniu (polskie ale). Po dyskusji tutaj http://www.piwo.org/forum/p34448-02-01-2010-00-41-41.html#p34448 postanowiliśmy dołożyć Porter i Koźlak. Powodzenia w zabawie!

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na browna. Nawet zima nie mam warunków na dolną fermentacje.

Ja mogę fermerntować lagery, ale i tak warzę Brown na okrągło, zimą i latem. Mam 3 receptury które najczęściej powtarzam: angielski Mild, amerykański Brown (podobny do brytyjskiego Nothern Brown) i India Brown (krzyżówka Brown i IPA).

 

 

 

BTW: powód, dla którego wpisłem ?Porter - dowolny rodzaj? i ?Koźlak - dowolny rodzaj? jest taki, że możesz uwarzyć np. angielski porter, albo Altbier, lub Cascadian Black Ale, lub inne ciemne Ale - czyli spokojnie możesz warzyć w górnej fermentacji. Sam się zastanawiam, jeżeli np. wygra Porter, czy uwarzyć Porter Bałtycki czy też mój ?wędzony porter?, górnej fermntacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dawno żadnego "klasycznego ale" nie warzyłem, więc może. jeśli wygra to znajdę motywację.

A jak wygra porter lub koźlak to będę kombinował tak jak pisze Scooby i pomyślę o górnej fermentacji ;)

 

 

@ Scooby - napisz kiedy zamykasz ankietę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś się nie mogę dopasować... Koźlaka i pszeniczniaka robiłem w styczniu, Portera dopiero co zabutelkowałem. Z kolei w tym miesiącu miałem w planie pilsa, ale ten styl był przecież w styczniu.

Chyba zagłosuję na marcowe...

 

EDIT: Hmmm... Weizenbock chyba podchodzi pod styl "Pszeniczniak (dowolny rodzaj)"? A to akurat mam zaplanowane na jutro. ;)

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nareszcie zakończyć głosowanie, ale za każdym razem kiedy tu zajrzę jest remis. Poczekam jeszcze kilka godzin, jażeli nie będzie widocznego zwycięzcy to po prostu zdecyduje żut monety.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nareszcie zakończyć głosowanie, ale za każdym razem kiedy tu zajrzę jest remis. Poczekam jeszcze kilka godzin, jażeli nie będzie widocznego zwycięzcy to po prostu zdecyduje żut monety.

A co byś powiedział by głosowanie było zakończone z pierwszym dniem miesiąca? Na przykład w lutym głosujemy jakie piwo będzie piwem marca? No i by podnieść frekfencję może warto pomyśleć o dwumiesięcznym okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dori, @ Makaron - popieram i zdaje się, że jest to zgodne z tym co chciałem wyrazić w pkt 3 tego postu - http://www.piwo.org/forum/p38308-02-02-2010-20-51-48.html#p38308 :)

 

Czyli zacznijmy już głosowanie na marzec i zakończmy je punktualnie 01.03.2010. Ustalmy czy okres edycji ma być jedno- czy dwu-miesięczny w temacie z linka :)

 

@ Scooby - rzucaj monetą - nie ma co czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.