Skocz do zawartości

Grzałka opaskowa


bajker

Rekomendowane odpowiedzi

Po 30 warkach na kuchence gazowej usłyszałem "delikatne" sugestie małżonki.... żebym zastanowił się nad zmianą pomieszczenia do warzenia(żonaci wiedzą co to oznacza)  ;)
Posiadam pomieszczenie które mógłbym wykorzystać, ale nie bardzo chcę tam używać otwartego ognia, stąd pomysł na elektryczne podgrzewanie gara z wykorzystaniem grzałki opaskowej(czy jak to się nazywa).
Mam prośbę do forumowiczów którzy przerabiali temat o namiary firm zajmujących się produkcją takich grzałek.
Czy są jakieś rodzaje tych grzałek, ja słyszałem tylko o mikanitowych ? 
W tej chwili mam gar 30l, ale myślę o zakupie 50l lub 70l i w przyszłości rozbudować taki zestaw dodając do niego sterownik, mieszadło i FD , jakiej mocy powinny być grzałki do takich garów ?
Ewentualnie jakieś sugestie, lub lepsze rozwiązania tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął czytać, po kilku stronach temat się rozjechał a pod koniec już tylko zamówienia... będę musiał nadrobić zaległości  i przeczytać te kilkadziesiąt stron  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

będę musiał nadrobić zaległości  i przeczytać te kilkadziesiąt stron;

Nie musisz całego czytać.

Mi chodziło o to, że są grzałki za rozsądną cenę i sprawdzone w różnych kadziach.

 

 

O Panie, jak Ty chcesz 50L zagotować i utrzymać wrzenie to licznik Ci sie ukręci;)

Grzałkami?   :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego proponujesz akurat opaskowa, a nie zwykła grzałka wewnątrz garnka ??

 

Warto też zrobić rozeznanie ile Twoja instalacja elektryczna może max pociągnąć ??

Dosyć estetycznie to wygląda, łatwiej utrzymać naczynie w czystości a grzałka wewnętrzna kojarzy mi się z... przypalonym zacierem. i zakamarkami trudnymi do czyszczenia.

Z instalacja nie powinno być większego problemu, wynajmuję pomieszczenie po zakładzie krawieckim w którym pracowały maszyny szwalnicze w ilości kilkunastu szt. żelazka wytwornice pary a właściciel lokalu to elektryk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.