Skocz do zawartości

Nowy sprzęt czy to już wszystko?


INTseed

Rekomendowane odpowiedzi

Coście się czepili tej miarki do cukru.

 

Bo są tak miarodajnym sposobem na nagazowanie piwa, że jak człowiek ma pecha to dobrze odfermentowane piwo z ich użyciem może zmienić się w granaty.

 

Można gdzieś jeszcze w ogóle kupić garnki 30-40l z Olkusza? Po bankructwie Emalia Olkusz S.A. cholernie ciężko cokolwiek znaleźć.

Tych olkuskich dawno już nie widziałem, a szkoda. Trzeba szukać po olx, allegro i podobnych. Problem w tym, że jak ktoś je ma, to raczej nie oddaje (moi rodzice do dziś używają garnków, które dostali od swoich rodziców), a jak oddaje, to różnie może być z ich stanem technicznym. Taśmy z fabryk Emalii już wystartowały pod nową marką (Traditional Polish Style  :facepalm: ), ale ich jakość jest gorsza niż większości chińskich produktów (co się dziwić, jak zarząd idzie po kosztach żeby tylko sobie kieszenie napchać - zresztą ludzie, którzy stali za Emalią). Sam przymierzam się do zakupu 30l z Elo-Pol. Miałem okazję zobaczyć na miejscu w sklepie, do którego dawałem link, wygląda solidnie. Trzeba by się skontaktować ze sklepem i zapytać, czy takie duże garnki też wysyłają (to mały rodzinny "sklepik", może być różnie, ale spróbować warto - wyprzedają stary stan magazynów Emalii i sprowadzają kilka nowych produktów). Jak byłem tam w weekend, to były jeszcze garnki 40l (chyba), 30l nie widziałem, ale może akurat nie donieśli z magazynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo są tak miarodajnym sposobem na nagazowanie piwa, że jak człowiek ma pecha to dobrze odfermentowane piwo z ich użyciem może zmienić się w granaty.

chyba nie pecha, tylko nie ma wyobraźni :D

To, że napisali na miarce 0,5 to nie koniecznie znaczy, że zawsze trzeba sypać tą miarką do butelek 0,5.

A swoją drogą niby dlaczego to "dobrze odfermentowane piwo" po dodaniu cukru ta miarką ma stać się granatem?

Czyżby miarka w trakcie użytkowania aż tak zwiększała swoją pojemność?

Podaj uzasadnienie, co by dla potomnych pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody mogą być różne :D A to ktoś użył cukru pudru do 5 butelek, bo miał resztkę, a w reszcie użył gruboziarnistego (akurat tutaj pewnie te pierwsze 5 butelek byłoby bardziej ryzykowne), a tu ktoś zaniedbał i wziął "czubatą", bo "co się niby stanie?". Do nieszczęścia wystarczy chwila nieuwagi ^_^

A jak już nawet stwierdzimy, że "to, że napisali na miarce 0,5 to nie koniecznie znaczy, że zawsze trzeba sypać tą miarką do butelek 0,5", będziemy ostrożni i na pierwszy rzut oka wszystko pójdzie dobrze, to zawsze zostaje kwestia tego, że nagazowanie pewnie i tak wyjdzie nierównomierne. Generalnie lepiej od razu zacząć robić syrop i dodawać przed rozlewem - wygodniej i pracy nawet mniej niż z miarkami, które ponoć mają ułatwiać pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dobrze odfermentowane piwo z ich użyciem może zmienić się w granaty.

Jeszcze mi się nie zdarzyło abym przesypał miarką cukier. Natomiast powiedzmy że piwo wg. mnie dofermentowane, może bez przesady że granaty ale uciekało z butelki bo niedofermentowane. I wiem że to to było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszą giełdę oglądałeś? http://www.piwo.org/topic/22016-garnek-z-nierdzewki-30l/?do=findComment&comment=414341

Taki ładny garnek kolega sprzedaje ;-)

 

Ja kupiłem garnek emaliowany 40l za 150zł, teraz żałuję, bo mogłem jednak poświęcić więcej gotówki i kupić stalowy garnek z zamontowanym kranem, wygoda w użytkowaniu takiego garnka jest nieporównywalna.

Edytowane przez Versaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Swój nowy browar to jest tyle pytań i tyle odpowiedzi że szkoda to pisać. Każdy ci podpowie coś innego. Ja twierdzę ze tylko praktyka sama ci podpowie co ci jest potrzebne. Masz kasę to wszystko jasne. Nie masz cieniujesz jak większość na tym forum ( mam nadzieję że nikogo nie obraziłem). Nie jest sztuką kupić dobre np. narty i nie umieć na nich jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.