Skocz do zawartości

ulubiony gatunek/marka piwa


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - po jakie piwo najczęściej sięgacie. Pomijam własne - bo to oczywiste :beer:.

Ja uwielbiam piwa pszeniczne. Niestety na polskim rynku wciąż ciężko osiągalne.

A Wy?

Piwa z browaru Belhaven :)

Niestety dość drogie (okolice 9-10zł) ale nieraz pozwalam sobie na trochę luksusu :)

Polecam spróbować - bardzo smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
hm.... ja chyba jednak najbardziej Tyskie preferuje, czasem piję Carlsberg'a, w knajpach często Żywca z beczki.

Myślę, że na pewno poszerzysz piwne horyzonty, jak sprawdzisz smak innych gatunków piwa ,w tym rzecz jasna piw domowych :)

Miałeś okazję pić już piwo własnej produkcji ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... ja chyba jednak najbardziej Tyskie preferuje' date=' czasem piję Carlsberg'a, w knajpach często Żywca z beczki.[/quote']

Myślę, że na pewno poszerzysz piwne horyzonty, jak sprawdzisz smak innych gatunków piwa ,w tym rzecz jasna piw domowych :)

Miałeś okazję pić już piwo własnej produkcji ?:)

O ile wiem, nie zdarzyło mi się pić piwa domowej roboty, zawsze kupuję w sklepie, ale jeśli jest analogia z jedzeniem (jedzenie domowe zawsze lepsze niż masowa produkcja), to jestem pełen optymizmu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... ja chyba jednak najbardziej Tyskie preferuje' date=' czasem piję Carlsberg'a' date=' w knajpach często Żywca z beczki.[/quote'']

Myślę, że na pewno poszerzysz piwne horyzonty, jak sprawdzisz smak innych gatunków piwa ,w tym rzecz jasna piw domowych :)

Miałeś okazję pić już piwo własnej produkcji ?:)

O ile wiem, nie zdarzyło mi się pić piwa domowej roboty, zawsze kupuję w sklepie, ale jeśli jest analogia z jedzeniem (jedzenie domowe zawsze lepsze niż masowa produkcja), to jestem pełen optymizmu:-)

Będziesz pozytywnie zaskoczony, możesz mi wierzyć. :)

Uczyniłeś dobre porównanie. To mniej więcej też tak jak np. z wędlinami. Zupełnie inaczej smakują te z własnej produkcji.

Musisz koniecznie spróbować swoich sił w piwowarstwie, pamiętaj, że zawsze pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No ja tez niestety odpowiem "amatorsko" Lech, Carlsberg, Heineken, Żubr przewazaja piwka w zielonej butelce :D

 

"Lubie kiedy sie zieleni,

lubie jak sie piwo pieni

i gdy mozna w piane lekko wsunac waz

chociaz czasem tak sie spoje,

ze do domu isc sie boje

no bo stara lapie zara dziwny das

Leca garnki i talerze

lekko sie unosi pierze

no i gradke ma sasiedctwo na dokladke..."

 

Zdrowa Woda :( - Piwo '98

 

 

A tak dodam tylko ,zeby mnie nikt nie potepil za moj gust to czesto importuje sobie za pomoca znajomych ojca piwo z Belgii, Hiszpanii itd ;) Jaki rodzaj hmm i dont know :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pociągam królewiaka (Królewskie). Ale obiecuję, że to się zmieni, tak jak zmieniło się w wędlinach. Tylko domowe!!!

MajoZZ była też taka piosenka:

"Najlepsze piwo to

leżajski full.

Gul gul gul

leżajski full.

Takiego piwa

nie pił nawet król.

Gul gul gul

leżajski ful".

Wańka wstańka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie powiem co pije... bo to wstyd :cool:

i gleboko nad tym ubolewam :) tzn. nad/przy piwie rzecz jasna :)

 

przyznam sie jedynie do wszystkich odmian Czarnkowskiego,

bo to nie wstyd :)

 

a'propos muzy to tak na pierwszy rzut... naszlo mnie

 

'Warm beer and cold women' Toma Waitsa :)

zreszta u niego wszystko brzmi jakby po kilu kuflach (mocnego!!!) nagrywal :) wiec z forum wielce zwizany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem ostatnio przyjemność spędzić dwa dni w Czechach. Odkąd pamiętam z każdej wycieczki przywożę jakieś pamiątki, na przestrzeni lat zmienia się ich charakter ostatnio mam nowe zainteresowania więc pamiątki też się zmieniają ;)

Narazie jestem na etapie degustowania napiszę później jak mi smakowały poszczególne egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam zasadę (prawie) każde piwo inne. To znaczy są takie, które pijam częściej, ale to wtedy jak mi sie w sklepie przeterminują :), tak pijam dane piwo raz na kilka miesięcy. Życie jest krótkie i nigdy nie uda mi się spróbować wszystkich piw, które są tego warte, dlatego staram się spróbować tych piw jak najwięcej. A i czasy takie, że rzadko się pije kilka piw na raz na imprezie, raczej 1-2 wieczorem w domu. Z każdego wyjazdu zagranicę czy gdzieś dalej w Polskę wracam z kilkudziesięcioma butelkami. Praktycznie podczas każdej wizyty w centrum handlowym odwiedzam dział z piwem, choć nie zawsze kupuję.

Z ulubionych, to weizeny, witbiery, angielskie i belgijskie ale, stouty. Nie jestem za to gorącym miłośnikiem bocków czy porterów, aczkolwiek coraz bardziej sie do nich przekonuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie - po jakie piwo najczęściej sięgacie. Pomijam własne - bo to oczywiste :).

Ja uwielbiam piwa pszeniczne. Niestety na polskim rynku wciąż ciężko osiągalne.

A Wy?

Piwa z browaru Belhaven :)

Niestety dość drogie (okolice 9-10zł) ale nieraz pozwalam sobie na trochę luksusu :)

Polecam spróbować - bardzo smaczne.

Gdzie w Krakowie jest jakiś fajny sklep z piwami ?? By było trochę więcej marek niż Żywiec i Tyskie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.