Skocz do zawartości

SMaSH Barleywine


Jurek3434

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio natrafiłem w internecie na ciekawy artykuł, link na końcu posta. Ze znajomym postanowiliśmy więc uwarzyć barleywine na jednym słodzie i chmielu, słód mamy jest to halcyon, ale szukamy jakiś ciekawych chmieli które sprawdziły by się w tym stylu jak i były nietuzinkowe. Czy testowaliście jakieś chmiele które moglibyście polecić?

 

http://www.brewunited.com/index.php?blogid=109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio natrafiłem w internecie na ciekawy artykuł, link na końcu posta. Ze znajomym postanowiliśmy więc uwarzyć barleywine na jednym słodzie i chmielu, słód mamy jest to halcyon, ale szukamy jakiś ciekawych chmieli które sprawdziły by się w tym stylu jak i były nietuzinkowe. Czy testowaliście jakieś chmiele które moglibyście polecić?

 

http://www.brewunited.com/index.php?blogid=109

użyj CTZ - będziesz miał smashABW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem smash bw na maris otter i targecie. Chyba mogę polecić taką kombinację. Sporo czytałem zanim się zabrałem do warzenia i podobno najlepiej korzystać w tym stylu z chmielu o średniej zawartości ak, czyli unikanie sypania szufli chmielu o niskim ak ale też unikanie bardzo dużego ak samego w sobie. To moje pierwsze bw ale po pół roku zaczyna się robić przyjemne, wcześniej alko trochę za mocno wyczuwalny w smaku (~13% abv) ale czuję, że na tegoroczne święta będzie już powoli spijane a na kolejne będzie petarda :)

 

edit: gdzieś w tym dziale możesz odnaleźć mój temat o tym bw, może znajdziesz tam coś co Ci chociaż trochę pomoże

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać osobnego tematu o BW, więc zapytam tu. 

Planuję zrobić ABW i zastanawiam się nad 3 opcjami zasypu 10kg maris otter, 10kg pilzneńskiego lub 9 kg pilzneńskiego i 1 kg monacha. 

Zamierzam długo gotować 4h lub może dłużej. 

Wiem, że na wielu amerykańskich stronach często podstawą zasypu jest 2-row, czyli pilzneński i do niego dodatki karmeli. 

Czy ktoś próbował robić BW na samym pilsie, czy to raczej słaby pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś próbował robić BW na samym pilsie, czy to raczej słaby pomysł?

 

Słaby, długo się walczy z alkoholowością w takim piwie, ja musiałem prawie rok trzymać w kegach zanim fajnie się to ułożyło.

Warto jednak w tym piwie używać karmelowych słodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś próbował robić BW na samym pilsie, czy to raczej słaby pomysł?

 

Słaby, długo się walczy z alkoholowością w takim piwie, ja musiałem prawie rok trzymać w kegach zanim fajnie się to ułożyło.

Warto jednak w tym piwie używać karmelowych słodów.

Więc lepszym rozwiązaniem będzie 10 kg maris otter lub 9 kg maris otter i 1 kg jakiegoś karmelowego lub 9,5 maris ottera i 0,5 kg karmela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.