Skocz do zawartości
Ahtanum Ahtanowicz

PiwoWAR Battle 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz piąty zapraszamy do uczestnictwa w naszej zabawie! Każdy piwowar, który wierzy w siebie i chciałby poczuć dreszcz współzawodnictwa od dziś może się wpisać na listę chętnych na grupie Pomorskich Piwowarów Domowych - https://www.facebook.com/groups/beerwars
Zapisy zamykamy 19.10 a 20.10 odbędzie się losowanie trójek. Tak, trójek - tym razem w pojedynkach pierwszej rundy zmierzy się trzech piwowarów - trudniejsze decyzje dla głosujących, ale za to więcej próbek ;)
W 2017 r. ponownie zmieniamy miejsce potyczek - gościć nas będzie nowo otwarty Browar PG4.

Ogólne zasady:
1. Bitwy odbywają się raz w miesiącu, przeważnie jest to pierwszy czwartek miesiąca, od 18:00 do 22:00
2. Bitwy podzielone są na trzy etapy: I runda, półfinały i finał (8 pojedynków w pierwszej rundzie, w każdym prezentują 
swoje piwa 3 osoby, 2 półfinały po 4 osoby i jeden dwuosobowy finał).
3. Do pierwszego półfinału przechodzą zwycięzcy pierwszych czterech pojedynków I rundy, do drugiego półfinału - zwycięzcy 
pojedynków od piątego do ósmego, do finału zwycięzcy półfinałów.
4. Piwowar dostarcza 15 litrów umówionego wcześniej stylu.
5. Piwowar sam nalewa próbki swojego piwa - głosujący wiedzą, czyje piwo oceniają.
6. Przydział do poszczególnych pojedynków odbędzie się w drodze losowania. Jeżeli chętnych do udziału w bitwach zgłosi się 
więcej niż 24, losowanie zostanie przeprowadzone w ten sposób, żeby większe szanse uczestnictwa mieli piwowarzy nie występujący w poprzedniej edycji bitew. Jeżeli chętnych zgłosi się mniej niż 24, niektóre pojedynki w pierwszej rundzie odbędą się w dwuosobowym składzie. Zwycięzca poprzedniej edycji ma zagwarantowane miejsce w ostatniej, ósmej bitwie I rundy.
7. Po wylosowaniu poszczególne trójki dogadują się co do stylu, w którym zostanie rozegrana dana bitwa. Obowiązuje zasada niepowtarzania stylów, która trójka zgłosi dany styl, ta w nim rozgrywa bitwę (jeżeli przed rozpoczęciem bitew a w przypadku pierwszej bitwy - miesiąc przed bitwą - piwowarzy nie dogadają się co do stylu, zostanie on z góry narzucony). W tej rundzie nie ma ograniczeń co do stylu.
8. Style półfinałowe i finałowe zostaną wybrane w głosowaniu wśród zainteresowanych piwowarów przed pierwszą bitwą sezonu (style te będą bardziej wymagające, jednak wybrane z wyłączeniem lagerów oraz piw dzikich lub z użyciem bakterii).
9. Jeżeli któryś z piwowarów w I rundzie zrezygnuje z uczestnictwa z wyprzedzeniem umożliwiającym uwarzenie piwa zastępuje go piwowar z listy rezerwowej. Zależnie od przyczyn rezygnacji organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykluczenia piwowara z ewentualnych przyszłych edycji bitew.
10. Piwowar udostępnia swoje imię, nazwisko i wizerunek dla potrzeb oprawy graficznej bitew.

https://www.facebook.com/events/1807612052818694/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×