Jump to content

PiwoWAR Battle 2017


Ahtanum Ahtanowicz
 Share

Recommended Posts

Po raz piąty zapraszamy do uczestnictwa w naszej zabawie! Każdy piwowar, który wierzy w siebie i chciałby poczuć dreszcz współzawodnictwa od dziś może się wpisać na listę chętnych na grupie Pomorskich Piwowarów Domowych - https://www.facebook.com/groups/beerwars
Zapisy zamykamy 19.10 a 20.10 odbędzie się losowanie trójek. Tak, trójek - tym razem w pojedynkach pierwszej rundy zmierzy się trzech piwowarów - trudniejsze decyzje dla głosujących, ale za to więcej próbek ;)
W 2017 r. ponownie zmieniamy miejsce potyczek - gościć nas będzie nowo otwarty Browar PG4.

Ogólne zasady:
1. Bitwy odbywają się raz w miesiącu, przeważnie jest to pierwszy czwartek miesiąca, od 18:00 do 22:00
2. Bitwy podzielone są na trzy etapy: I runda, półfinały i finał (8 pojedynków w pierwszej rundzie, w każdym prezentują 
swoje piwa 3 osoby, 2 półfinały po 4 osoby i jeden dwuosobowy finał).
3. Do pierwszego półfinału przechodzą zwycięzcy pierwszych czterech pojedynków I rundy, do drugiego półfinału - zwycięzcy 
pojedynków od piątego do ósmego, do finału zwycięzcy półfinałów.
4. Piwowar dostarcza 15 litrów umówionego wcześniej stylu.
5. Piwowar sam nalewa próbki swojego piwa - głosujący wiedzą, czyje piwo oceniają.
6. Przydział do poszczególnych pojedynków odbędzie się w drodze losowania. Jeżeli chętnych do udziału w bitwach zgłosi się 
więcej niż 24, losowanie zostanie przeprowadzone w ten sposób, żeby większe szanse uczestnictwa mieli piwowarzy nie występujący w poprzedniej edycji bitew. Jeżeli chętnych zgłosi się mniej niż 24, niektóre pojedynki w pierwszej rundzie odbędą się w dwuosobowym składzie. Zwycięzca poprzedniej edycji ma zagwarantowane miejsce w ostatniej, ósmej bitwie I rundy.
7. Po wylosowaniu poszczególne trójki dogadują się co do stylu, w którym zostanie rozegrana dana bitwa. Obowiązuje zasada niepowtarzania stylów, która trójka zgłosi dany styl, ta w nim rozgrywa bitwę (jeżeli przed rozpoczęciem bitew a w przypadku pierwszej bitwy - miesiąc przed bitwą - piwowarzy nie dogadają się co do stylu, zostanie on z góry narzucony). W tej rundzie nie ma ograniczeń co do stylu.
8. Style półfinałowe i finałowe zostaną wybrane w głosowaniu wśród zainteresowanych piwowarów przed pierwszą bitwą sezonu (style te będą bardziej wymagające, jednak wybrane z wyłączeniem lagerów oraz piw dzikich lub z użyciem bakterii).
9. Jeżeli któryś z piwowarów w I rundzie zrezygnuje z uczestnictwa z wyprzedzeniem umożliwiającym uwarzenie piwa zastępuje go piwowar z listy rezerwowej. Zależnie od przyczyn rezygnacji organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykluczenia piwowara z ewentualnych przyszłych edycji bitew.
10. Piwowar udostępnia swoje imię, nazwisko i wizerunek dla potrzeb oprawy graficznej bitew.

https://www.facebook.com/events/1807612052818694/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.