Skocz do zawartości

XV Konkurs Piw Domowych PSPD 2017


Szalas85

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zadałeś pytanie kiedy się niepokoić że nie masz metryczki. Odpowiedź brzmi: po 18 czerwca dla eliminacyjnej i po 2 lipca dla finałowej. Nie wiem co tu jest niezrozumiałego. Jakby bardziej przybliżony termin był znany to by został podany.

A ci co się nie zakwalifikowali dostaną metryczki ??? Jeśli tak to w jakim terminie ???

 

Kuba

 

Fajnie by było bo to był mój pierwszy start :)

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim finalistom, pudłowiczom zwłaszcza, a szczególnie oczywiście Dawidowi. Wygrać kategorię IPA, a na dodatek pokonać pozostałe style to duża rzecz.

Nie byłem na gali, żałuję, termin mnie zaskoczył, ale i tak bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku.

Rye Wine - 26 Blg, 62 IBU, z 45% zasypem żytnim i belgijskimi drożdżami płynnymi, wykonane w browarze komercyjnym? Spore wyzwanie, zobaczymy jak temat się rozwinie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szanowni Piwowarzy.

 



Metryczki eliminacyjne z XV KPD w Cieszynie właśnie zostały do Was wysłane. Aby się z nimi zapoznać prosimy zalogować się do sytemu - tak jak zgłaszaliście swoje piwa, czyli na https://konkursy.pspd.org.pl/

Metryczki finałowe otrzymacie do końca czerwca również w systemie - poinformujemy Was kiedy będą dostępne.

Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam malutkie pytanie: czy jeżeli otwiera się piwo piwowara i jest ewidentnie "walnięte", otwiera się kolejne? Pytam bo mam wrażenie, że gdzieś chyba czytałem że się tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W eliminacjach raczej nie. W finałach sędziowie mają taką możliwość. W eliminacjach nie robi się takich rzeczy ponieważ trzeba byłoby otwierać co drugą dodatkową butelkę.

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam malutkie pytanie: czy jeżeli otwiera się piwo piwowara i jest ewidentnie "walnięte", otwiera się kolejne? Pytam bo mam wrażenie, że gdzieś chyba czytałem że się tak robi.

Tak,otwierają aż trafią na dobrą butelkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konkursu i od komisji, jeśli chodzi o eliminacje to raczej się tego nie praktykuje - zazwyczaj jest dużo piw, w tym dużo, "aż tak złych", że nie ma na to czasu.

W finałach różnie, otwarciu kolejnej butelki sprzyja sędziowanie przez te same osoby eliminacji i finałów. Jeśli wydaje się, że w eliminacjach nie puściło się piwa wadliwego, albo "aż tak wadliwego" to zdarza się, że sędziowie proszą o otwarcie kolejnej butelki.

Sam sugerowałem otwarcie kolejnej kilka razy, kilka razy też widziałem jak inni to robili.

Od razu mówię, że nie wiem jak wyglądało to w tym konkretnym konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konkursu i od komisji, jeśli chodzi o eliminacje to raczej się tego nie praktykuje - zazwyczaj jest dużo piw, w tym dużo, "aż tak złych", że nie ma na to czasu.

W finałach różnie, otwarciu kolejnej butelki sprzyja sędziowanie przez te same osoby eliminacji i finałów. Jeśli wydaje się, że w eliminacjach nie puściło się piwa wadliwego, albo "aż tak wadliwego" to zdarza się, że sędziowie proszą o otwarcie kolejnej butelki.

Sam sugerowałem otwarcie kolejnej kilka razy, kilka razy też widziałem jak inni to robili.

Od razu mówię, że nie wiem jak wyglądało to w tym konkretnym konkursie.

 

 

Ja tylko dodam, że w Witnicy mieliśmy właśnie w finale taką sytuację, że w finale trafiło na stół piwo ewidentnie wadliwe.

Druga butelka okazała się być w porządku.

Nie rozumiem. W finale prosi się o otwarcie kolejnej butelki a dlaczego nie w eliminacjach?

Marcinie, gdyby w eliminacjach to piwo było kwaśne to też byś otwierał kolejną butelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Piwowarzy.

Wszystkie metryczki za finałowe piwa w XV KPD zostały umieszczone w Waszych kontach na www.konkursy.pspd.org.pl. Prosimy Was o sprawdzenie czy je otrzymaliście, a jeśli nie to prosimy o informację.

Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie rozumiem tego kierunku, wszystko idzie w stronę niejawności, nie wiadomo kto startuje w konkursie, receptura GCh po raz pierwszy niejawna, w takim np NHC podawane są zwycięskie receptury. 

Mnie brakuję akcji w stylu "Uwarz sobie Grand Championa" z obszernym komentarzem i poradami do warzenia Zwycięzcy.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, chwilkę mam wolnego :) przez jakiś czas tylko czytałem ale mogę coś wreszcie popisać.

Swoją recepturę w natłoku obowiązków zawodowych i domowych dopiero dziś podesłałem do Browaru Zamknowego, ale także do Mateusza, myślę że zbierze zwycięskie receptury i będą publikowane na forum, gdyby jednak receptury miały trafić gdzieś indziej proszę o informację komu z adminów podesłać recpeturę do wklepania na wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metryczkę dostałem, ale z tych bazgrołów wyczytałem, że piwo z wadami (NE IPA). Jako główna wada "estry banana i czerwonego jabłka". Dałem 5 osobom do powąchania i wszystkie były zgodne, że czuć przede wszystkim marakuję/mango a miało minimalnie się otrzeć o weizena. Specjalnie zrobiłem taką kombinację, żeby właśnie te owoce były na pierwszym planie a nie cytrusy. Spodziewałem się raczej negatywnej noty z powodu możliwego przegazowania albo zbyt dużej mętności, ale nie że piwo z wadami. Szok!!! No cóż skład sędziowski jest niezawisły;-)  Problem mam z opisem stylu, który przed konkursem był ubogi jak robotnik z Bangladeszu a po konkursie...No cóż sami zobaczcie... https://konkursy.pspd.org.pl/index.php?section=entry . Zapewne opis ma teraz odzwierciedlenie w 100%  w zwycięskim piwie, żeby nie było wątpliwości, że wygrało piwo w stylu. To tak trochę jak dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf. Jakbym wiedział, że mam jechać w cytrusy to bym jechał w cytrusy a nie owoce tropikalne. Generalnie wrażenia XV KPD raczej negatywne. Konkurs przeprowadzony bardzo chaotycznie, regulamin pojawił się jakoś niedługo przed konkursem, opisy stylu niewystarczające (musiałem posiłkowac sie publikacjami amerykańskimi). Ja udział w konkursie brałem pierwszy raz, ale od organizatorów 15 edycji wymaga się nieco więcej profesjonalizmu (chyba, że moje uwagi były zamierzone). Abstrahując zwycięzcy gratuluję a piwo jak trafi mi w ręce na pewno skosztuję. Do tej pory piłem tylko Vermonta z Pinty i mam nadzieję, że tegoroczny grand champion będzie znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem mam z opisem stylu, który przed konkursem był ubogi jak robotnik z Bangladeszu a po konkursie...No cóż sami zobaczcie... https://konkursy.psp...p?section=entry .Zapewne opis ma teraz odzwierciedlenie w 100%  w zwycięskim piwie, żeby nie było wątpliwości, że wygrało piwo w stylu. To tak trochę jak dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf
 

Sugerujesz że opis się zmienił i zawiera profil mojego piwa? a to dobre :) Rozumiem że komunikacja była.... jak była, to wszyscy widzieli, ale Twoja sugestia co piwa zwycięskiego jest zupełnie z czapy. Przed uwarzeniem mieliśmy dokładnie te same wytyczne.

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metryczkę dostałem, ale z tych bazgrołów wyczytałem, że piwo z wadami (NE IPA). Jako główna wada "estry banana i czerwonego jabłka". Dałem 5 osobom do powąchania i wszystkie były zgodne, że czuć przede wszystkim marakuję/mango a miało minimalnie się otrzeć o weizena. Specjalnie zrobiłem taką kombinację, żeby właśnie te owoce były na pierwszym planie a nie cytrusy. Spodziewałem się raczej negatywnej noty z powodu możliwego przegazowania albo zbyt dużej mętności, ale nie że piwo z wadami. Szok!!! No cóż skład sędziowski jest niezawisły;-)  Problem mam z opisem stylu, który przed konkursem był ubogi jak robotnik z Bangladeszu a po konkursie...No cóż sami zobaczcie... https://konkursy.pspd.org.pl/index.php?section=entry . Zapewne opis ma teraz odzwierciedlenie w 100%  w zwycięskim piwie, żeby nie było wątpliwości, że wygrało piwo w stylu. To tak trochę jak dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf. Jakbym wiedział, że mam jechać w cytrusy to bym jechał w cytrusy a nie owoce tropikalne. Generalnie wrażenia XV KPD raczej negatywne. Konkurs przeprowadzony bardzo chaotycznie, regulamin pojawił się jakoś niedługo przed konkursem, opisy stylu niewystarczające (musiałem posiłkowac sie publikacjami amerykańskimi). Ja udział w konkursie brałem pierwszy raz, ale od organizatorów 15 edycji wymaga się nieco więcej profesjonalizmu (chyba, że moje uwagi były zamierzone). Abstrahując zwycięzcy gratuluję a piwo jak trafi mi w ręce na pewno skosztuję. Do tej pory piłem tylko Vermonta z Pinty i mam nadzieję, że tegoroczny grand champion będzie znacznie lepszy.

Wygląda na to, że kolega warzył piwo jesienią jak tylko pojawiły się krótkie opisy stylu :-P albo nie znalazł, ewentualnie nie szukał oficjalnie podanych opisów stylu, które były podane z dużym wyprzedzeniem. Sam często nie zgadzam się z opisami w metryczkach, ale to nie powód, żeby zaczynać jakąś gównoburzę Poczytaj sobie na spokojnie to http://pspd.org.pl/weryfikacja-metryczek-konkursowych/, wypij jakieś dobre piwo i zacznij warzyć grand championy, a nie użalaj się na forum, że konkurs ustawiony :-P

 

p.s. czyżby te 5 osób to mama, tata, szwagier, babcia, brat i kumpel z podwórka?

 

Zacznij wysyłać więcej na konkursy, to zmierzysz się z rzeczywistością i przestaniesz bujać w obłokach :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.