Skocz do zawartości

XV Konkurs Piw Domowych PSPD 2017


Szalas85

Rekomendowane odpowiedzi

 

Artur

To kolejna impreza piwna w weekend 9-11.06. W tym samym terminie mamy:

- Lubuski KPD + konkurs konsumencki piw domowych + piwny festyn w Witnicy

- Zlot piwowarów domowych + konkurs konsumencki piw domowych w Toruniu.

- Wrocławski Festiwal Piwa.

Frekwencja zapewne się rozłoży na 4 miasta i w każdym będzie nas za mało.

Czy to już ostateczna decyzja? Tydzień później jest dziura, którą można by było zapełnić. Przemyślcie to jeszcze.

 

W zeszłym roku mieliśmy odstęp 2 tyg. od konkursu, do ogłoszenia wyników i było marudzenie, że pewnie fałszujemy wyniki :) W tym roku pamiętaj, że 15.06 jest święto, które powoduje wydłużony weekend i pewnie połowa Warszawy wyjedzie po słoiki do domu, więc frekwencja byłaby jeszcze niższa. Stąd decyzja na 09.06 - piątek - szybciej po konkursie i przed długim weekendem. Chcieliśmy też robić imprezę w sobotę, ale jednak knajpy w WAW mają żniwa w sobotę i nie bardzo chcieli nas wpuścić tego dnia, a tak to w piątek jest też przed weekendem i mamy cały lokal dla siebie. Browar Zamkowy z Cieszyna także nas mocno wspiera, więc będzie jakiś mały poczęstunek i być może jakieś piwo dodatkowo. Ustalam szczegóły.

 

Artur, znów dołączasz do Teamu "warszafka"? ;-) 

 

Słuchajcie. Pierwotny termin 17 czerwca, to jednak za długo od Konkursu. Za zmianą terminu głównie przemawiał długi weekend i nie sugerowaliśmy się jedynie kwestiami piwowarów z Warszawy i Mazowsza. W zeszłym roku wielu przyjechało z całej Polski. W tym roku mamy taki kalendarz, w 2018 będzie inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur

To kolejna impreza piwna w weekend 9-11.06. W tym samym terminie mamy:

- Lubuski KPD + konkurs konsumencki piw domowych + piwny festyn w Witnicy

- Zlot piwowarów domowych + konkurs konsumencki piw domowych w Toruniu.

- Wrocławski Festiwal Piwa.

Frekwencja zapewne się rozłoży na 4 miasta i w każdym będzie nas za mało.

Czy to już ostateczna decyzja? Tydzień później jest dziura, którą można by było zapełnić. Przemyślcie to jeszcze.

Dodam jeszcze Rzeszowski Festiwal Piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie ogłoszona lista uczestników, którzy przeszli eliminacje, tak jak miało to miejce w poprzednich latach? A tak poza tym, to dlaczego nigdy nie jest ogłaszana lista uczestników przed rozpoczęciem konkursu? Skąd pewność, że właśnie moje piwo dotarło na miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie ogłoszona lista uczestników, którzy przeszli eliminacje, tak jak miało to miejce w poprzednich latach? A tak poza tym, to dlaczego nigdy nie jest ogłaszana lista uczestników przed rozpoczęciem konkursu? Skąd pewność, że właśnie moje piwo dotarło na miejsce?

 

Przecież jest system, w którym wyświetla się komunikat, że paczka dotarła, tak samo o wpłatach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest system, w którym wyświetla się komunikat, że paczka dotarła, tak samo o wpłatach...

 

Zdaje mi się, że jest to tylko potwierdzenie zgłoszenia, a niekoniecznie potwierdzenie tego, czy paczka dotarła bądź nie. Być może się mylę, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko listy startowe są fajne, bo można zobaczyć z kim zmierzysz się w kategorii ;)

W eliminacjach nie ważne z kim się zmierzysz, ważne aby Twoje piwo było stylowe i nie wadliwe. Z kim się zmierzysz w ewentualnym finale to się dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo wszystko listy startowe są fajne, bo można zobaczyć z kim zmierzysz się w kategorii ;)

W eliminacjach nie ważne z kim się zmierzysz, ważne aby Twoje piwo było stylowe i nie wadliwe. Z kim się zmierzysz w ewentualnym finale to się dowiesz :)

 

Jak to nie   :D

W każdych zawodach/konkursach ważne jest nie tylko kto wygrał ale też kto przegrał ;)

 

Wg mnie obowiązek list startowych to w ogóle powinien być w "Dobrych praktykach.."

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy inne podejście, dla mnie taka informacja jest zbyteczna. Ważniejsze jest szybkie ogłoszenie list finałowych, a przede wszystkim szybkie ogłoszenie pełnych wyników, z czym w ostatnich konkursach bywa różnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy inne podejście, dla mnie taka informacja jest zbyteczna. Ważniejsze jest szybkie ogłoszenie list finałowych, a przede wszystkim szybkie ogłoszenie pełnych wyników, z czym w ostatnich konkursach bywa różnie ;)

 

Pełne wyniki będą na Gali :) Więc raczej nie będzie opóźnienia ;) W zeszłym roku pełne wyniki pojawiły się błyskawicznie. Nie zdążyłem odpalić internetu zanim zszedłem ze sceny, a wyniki już były :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to mamy inne podejście, dla mnie taka informacja jest zbyteczna. Ważniejsze jest szybkie ogłoszenie list finałowych, a przede wszystkim szybkie ogłoszenie pełnych wyników, z czym w ostatnich konkursach bywa różnie ;)

Pełne wyniki będą na Gali :) Więc raczej nie będzie opóźnienia ;) W zeszłym roku pełne wyniki pojawiły się błyskawicznie. Nie zdążyłem odpalić internetu zanim zszedłem ze sceny, a wyniki już były :P

Doprecyzuję, że nie miałem na myśli ostatnich konkursów "cieszyńskich", a jedynie te mające miejsce w ostatnim czasie, w różnych częściach kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić tekst z facebooka.

------------------------------------------------------

Wyniki eliminacji XV KPD w 2 stylach.

Nowofalowy Pils
1. Ireneusz Misiak
2. Tomasz Wawrzyniak
3. Łukasz Nowak
4. Andrzej Miler
5. Jacek Stachowski
6. Mariusz Bystryk
7. Tomasz Czapnik
8. Łukasz Ulatowski

Northeast IPA
1. Michał Kordek
2. Łukasz Komorowski
3. Dawid Bobryk
4. Janusz Svach
5. Andrzej Miler
6. Jacek Stachowski
7. Adam Szewczyk
8. Krzysztof Masternak
9. Szymon Kamiński
10. Grzegorz Adamczyk
11. Maciej Ciszewski
12. Łukasz Śledziński

Przepraszamy za opóźnienia w ogłoszeniu. Pozostałe 3 kategorie ogłosimy dziś do końca dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Wybaczcie za brak wyników natychmiast, ale to nie jest takie proste. Pozwólcie na kilka słów wyjaśnienia.

 

Butelki konkursowe są kodowane podwójne: raz na eliminacje, a potem na finał. Rozkodowanie tego trwa długo, bo jest robione ręcznie przez Michała Jaskólskiego, jest robione dokładnie, żeby nie było błędów i to wszystko trwa. Dodatkowo nie wszystkie funkcjonalności systemu komputerowego udało się wykorzystać na nasze potrzeby (też go testujemy), stąd ręczna robota.

 

Podczas eliminacji i finałów było naprawdę bardzo dużo roboty, która była robiona dokładnie, aby wybrać najlepsze piwa - zwróćcie uwagę na dotychczasowe nazwiska finalistów, które zostały ogłoszone. Najlepsi Piwowarzy Domowi w Polsce.

 

Kolejna rzecz - my naprawdę jesteśmy tylko ludźmi, konkurs organizujemy bez wynagrodzenia wypłacanego komukolwiek, musimy brać pod uwagę nasze prywatne życie i pamiętajcie, że do Cieszyna wszyscy mamy bardzo daleko. Ja obecnie jadę w pociągu do Olsztyna i nie mam dużego komfortu pracy, a będę w domu dopiero po 21.

 

Rozumiem Waszą niecierpliwość, bo sami podgrzewamy atmosferę, ale po to jest oficjalne ogłoszenie wyników 09.06 abyśmy mieli czas na wszystko. Niektóre osoby mogą spodziewać się jutro i przez najbliższe dni telefonów od mnie lub Michała ze "specjalnym" naciskiem na przyjazd na ogłoszenie wyników :)

 

Poza tym jest jeszcze naprawdę wiele innych spraw do ogarnięcia, których Wy nie widzicie, a trzeba zrobić.

 

Zrozumcie nas, że po prostu nie wyrabiamy się ze wszystkim i potrzebujemy czasu. Nikt nie obiecywał wyników w 5' po konkursie, ale zdaję sobie sprawę z oczekiwań.

 

Pozostaje przeprosić za opóźnienie i poprosić o odrobinę cierpliwości.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kamot1 rozumiemy że Wy robicie kawał dobrej roboty i to non profit za to szacun wielki dla Was.

Ale widzisz żeby nie było takiej sytuacji to mogliście po prostu określić w regulaminie  że wyniki eliminacji będą opublikowane np do poniedziałku wieczora. Byłoby jasne i nikt nie miałby pretensji. A tu tum czasem inne zapowiedzi z Waszej strony, a co więcej publikujecie wyniki na raty. Czy nie sądzisz że ludzie mają prawo się denerwować, bo dla mnie to mało profesjonalne a czego jak nie profesjonalizmu oczekujemy od największego i najstarszego konkursu piw domowych.

I jeszcze jedno Twoje stwierdzenie że do finału dostali się najlepsi i najbardziej utytułowani piwowarzy domowi też może budzić kontrowersje, czyli co ktoś kto rozpoczął przygodę z domowym piwowarstwem przysłowiowe wczoraj to nie miał prawa wykonać rewelacyjnego piwa i dostać się do finału bo nikt go nie zna w środowisku? Wiesz rozumiem że nie to miałeś na myśli ale niestety takie stwierdzenia rodzą później tylko kontrowersje żeby nie rzec teorie spiskowe.

Ja już kilka takich teorii w środowisku piwowarów domowych słyszałem więc nie jest to gołosłowne :)

Jeśli Cię uraziłem to przepraszam, ale uważam że konstruktywna krytyka jest wskazana aby uniknąć na przyszłość takich wpadek.

Jeszcze raz szacun na zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeszcze jedno Twoje stwierdzenie że do finału dostali się najlepsi i najbardziej utytułowani piwowarzy domowi też może budzić kontrowersje, czyli co ktoś kto rozpoczął przygodę z domowym piwowarstwem przysłowiowe wczoraj to nie miał prawa wykonać rewelacyjnego piwa i dostać się do finału bo nikt go nie zna w środowisku? Wiesz rozumiem że nie to miałeś na myśli ale niestety takie stwierdzenia rodzą później tylko kontrowersje żeby nie rzec teorie spiskowe.

Faktycznie w finałach znalazło się dużo znanych nazwisk więc sądzę, że Artur chciał tym uzasadnić rzetelność pracy sędziów. Może wyszło niezbyt zręcznie ale też nie powinno dziwić, że najlepsi piwowarzy w całym sezonie znaleźli się też w czołówce największego konkursu w Polsce. Taka prawidłowość zaistnieć powinna. Nikt jednak nie przekreśla początkujących, ich też mamy w finałach wielu. Niejednokrotnie już konkursy wygrywali debiutanci i jestem pewien, że tym razem też tak się zdarzy.

Co do ogłoszeń to faktycznie trochę słabo wyszło. Co prawda nie spinamy się na to tak bardzo, ostateczne wyniki i tak poznamy dopiero za tydzień, ale skoro wcześniej padły jakieś deklaracje, to należałoby się ich trzymać. Nie jesteś pewien - nie obiecuj.

Pozdrowienia dla wszystkich tyrających w Cieszynie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jednak nie przekreśla początkujących, ich też mamy w finałach wielu. Niejednokrotnie już konkursy wygrywali debiutanci i jestem pewien, że tym razem też tak się zdarzy.

 

 

Jako debiutant trzymam Cię za słowo  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na przedruk z FB:

 

Podajemy pełne wyniki eliminacji w kategoriach XV Konkursu Piw Domowych. Autorzy poniższych piw zakwalifikowali się do finału stylu. Podana kolejność związana jest z rejestracją piw do konkursu. Zwycięzców i laureatów poszczególnych kategorii oraz nowego Grand Champion PSPD poznamy podczas Gali 9 czerwca w Warszawie, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy: https://www.facebook.com/events/130840954139629/

Nowofalowy Pils
1. Ireneusz Misiak
2. Tomasz Wawrzyniak
3. Łukasz Nowak
4. Andrzej Miler
5. Jacek Stachowski
6. Mariusz Bystryk
7. Tomasz Czapnik
8. Łukasz Ulatowski

Northeast India Pale Aale
1. Michał Kordek
2. Łukasz Komorowski
3. Dawid Bobryk
4. Janusz Śvach
5. Andrzej Miler
6. Jacek Stachowski
7. Adam Szewczyk
8. Krzysztof Masternak
9. Szymon Kamiński
10. Grzegorz Adamczyk
11. Maciej Ciszewski
12. Łukasz Śledziński

Brett Saison
1. Bartosz Markowski
2. Szymon Minojć
3. Tomasz Rapiej
4. Łukasz Lewczuk
5. Piotr Brzeziński
6. Piotr Czarny
7. Jan Gadomski
8. Paweł Żywiecki
9. Jakub Kawa

Gose
1. Bartosz Markowski,
2. Michał Sułkowski
3. Jan Gadomski
4. Piotr Czarny
5. Dawid Pietkiewicz
6. Kamil Manul
7. Mariusz Bystryk
8. Szymon Synak
9. Alan Woyke

Lager Wiedeński
1. Szymon Kierszniowski
2. Radał Krzywicki
3. Adrian Sikora
4. Krzysztof Zach
5. Andrzej Piątek
6. Tomasz Czapnik
7. Wiktor Staszewski
8. Mariusz Jachimowski
9. Krystian Sarna
10. Dariusz Cieśla
11. Łukasz Ulatowski

American Stout
1. Norbert Stala
2. Kamil Pasierbik
3. Szymon Kamiński
4. Piotr Czarny
5. Stanisław Szeliga
6. Marek Dreinert
7. Andrzej Miler
8. Mariusz Bystryk
9. Wiktor Staszewski
10. Grzegorz Adamczyk

Rye Wine
1. Bogumił Zbroja
2. Kostas Bimtsas
3. Marcin Sokalski
4. Janusz Švach
5. Bartosz Barczyk
6. Jonatan Młodziński
7. Mariusz Bystryk
8. Łukasz Lewczuk

English Porter
1. Leszek Nitschke
2. Szymon Kamiński
3. Paweł Berguła
4. Mateusz Haberka
5. Maciej Palusiński
6. Marek Grzywa
7. Michał Jadwisiak

Polska Pszenica
1. Michał Cieślik
2. Adam Cink
3. Łukasz Komorowski
4. Tomasz Mielczarek
5. Jan Gadomski
6. Maciej Krynicki
7. Grzegorz Adamczyk
8. Aleksander Kowalczyk
9. Łukasz Kozak
10. Marek Greń
11. Szymon Synak

Rauchdoppelbock
1. Tomasz Wawrzyniak
2. Wojciech Szczepański
3. Mariusz Socha
4. Krzysztof Czechanowski
5. Łukasz Pawlak
6. Adam Necel
7. Krzysztof Linek

Jednocześnie przepraszamy wszystkich czekających na kolejne wyniki eliminacji. Konkurs był wycieńczający a piwa są podwójnie kodowane w nowym systemie. Odkrycie więc nazwisk stojących za numerkami chwilę trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podajemy pełne wyniki eliminacji w kategoriach XV Konkursu Piw Domowych. Autorzy poniższych piw zakwalifikowali się do finału stylu. Podana kolejność związana jest z rejestracją piw do konkursu. Zwycięzców i laureatów poszczególnych kategorii oraz nowego Grand Champion PSPD poznamy podczas Gali 9 czerwca w Warszawie, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy: https://www.facebook.com/events/130840954139629/



 



Nowofalowy Pils



1. Ireneusz Misiak



2. Tomasz Wawrzyniak



3. Łukasz Nowak



4. Andrzej Miler



5. Jacek Stachowski



6. Mariusz Bystryk



7. Tomasz Czapnik



8. Łukasz Ulatowski



 



Northeast India Pale Aale



1. Michał Kordek



2. Łukasz Komorowski



3. Dawid Bobryk



4. Janusz Śvach



5. Andrzej Miler



6. Jacek Stachowski



7. Adam Szewczyk



8. Krzysztof Masternak



9. Szymon Kamiński



10. Grzegorz Adamczyk



11. Maciej Ciszewski



12. Łukasz Śledziński



 



Brett Saison



1. Bartosz Markowski



2. Szymon Minojć



3. Tomasz Rapiej



4. Łukasz Lewczuk



5. Piotr Brzeziński



6. Piotr Czarny



7. Jan Gadomski



8. Paweł Żywiecki



9. Jakub Kawa



 



Gose



1. Bartosz Markowski,



2. Michał Sułkowski



3. Jan Gadomski



4. Piotr Czarny



5. Dawid Pietkiewicz



6. Kamil Manul



7. Mariusz Bystryk



8. Szymon Synak



9. Alan Woyke



 



Lager Wiedeński



1. Szymon Kierszniowski



2. Radał Krzywicki



3. Adrian Sikora



4. Krzysztof Zach



5. Andrzej Piątek



6. Tomasz Czapnik



7. Wiktor Staszewski



8. Mariusz Jachimowski



9. Krystian Sarna



10. Dariusz Cieśla



11. Łukasz Ulatowski



 



American Stout



1. Norbert Stala



2. Kamil Pasierbik



3. Szymon Kamiński



4. Piotr Czarny



5. Stanisław Szeliga



6. Marek Dreinert



7. Andrzej Miler



8. Mariusz Bystryk



9. Wiktor Staszewski



10. Grzegorz Adamczyk



 



Rye Wine



1. Bogumił Zbroja



2. Kostas Bimtsas



3. Marcin Sokalski



4. Janusz Švach



5. Bartosz Barczyk



6. Jonatan Młodziński



7. Mariusz Bystryk



8. Łukasz Lewczuk



 



English Porter



1. Leszek Nitschke



2. Szymon Kamiński



3. Paweł Berguła



4. Mateusz Haberka



5. Maciej Palusiński



6. Marek Grzywa



7. Michał Jadwisiak

8. Daniel Duda



 



Polska Pszenica



1. Michał Cieślik



2. Adam Cink



3. Łukasz Komorowski



4. Tomasz Mielczarek



5. Jan Gadomski



6. Maciej Krynicki



7. Grzegorz Adamczyk



8. Aleksander Kowalczyk



9. Łukasz Kozak



10. Marek Greń



11. Szymon Synak



 



Rauchdoppelbock



1. Tomasz Wawrzyniak



2. Wojciech Szczepański



3. Mariusz Socha



4. Krzysztof Czechanowski



5. Łukasz Pawlak



6. Adam Necel



7. Krzysztof Linek



 



Jednocześnie przepraszamy wszystkich czekających na kolejne wyniki eliminacji. Konkurs był wycieńczający a piwa są podwójnie kodowane w nowym systemie. Odkrycie więc nazwisk stojących za numerkami chwilę trwało.

Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w zeszłym roku, zrobiłem i w tym. Zestawienie piwowarów według ilości piw w finale. Czołówka bardzo podobna jak w zeszłym roku ;) Jakby był jakiś błąd to piszcie na priv, poprawie.

 

Mariusz Bystryk - 4

 

Andrzej Miler - 3

Szymon Kamiński - 3

Grzegorz Adamczyk - 3

Piotr Czarny - 3

Jan Gadomski - 3

 

Tomasz Wawrzyniak - 2

Jacek Stachowski - 2

Tomasz Czapnik - 2

Łukasz Ulatowski - 2

Łukasz Komorowski - 2

Łukasz Lewczuk - 2

Szymon Synak - 2

Wiktor Staszewski - 2

Bartosz Markowski - 2

Janusz Śvach - 2

 

Ireneusz Misiak - 1

Łukasz Nowak - 1

Michał Kordek - 1

Dawid Bobryk - 1

Adam Szewczyk - 1

Krzysztof Masternak - 1

Maciej Ciszewski - 1

Łukasz Śledziński - 1

Szymon Minojć - 1

Tomasz Rapiej - 1

Piotr Brzeziński - 1

Paweł Żywiecki - 1

Jakub Kawa - 1

Michał Sułkowski - 1

Dawid Pietkiewicz - 1

Kamil Manul - 1

Alan Woyke - 1

Szymon Kierszniowski - 1

Radał Krzywicki - 1

Adrian Sikora - 1

Krzysztof Zach - 1

Andrzej Piątek - 1

Mariusz Jachimowski - 1

Krystian Sarna - 1

Dariusz Cieśla - 1

Norbert Stala - 1

Kamil Pasierbik - 1

Stanisław Szeliga - 1

Marek Dreinert - 1

Bogumił Zbroja - 1

Kostas Bimtsas - 1

Marcin Sokalski - 1

Bartosz Barczyk - 1

Jonatan Młodziński - 1

Leszek Nitschke - 1

Paweł Berguła - 1

Mateusz Haberka - 1

Maciej Palusiński - 1

Marek Grzywa - 1

Michał Jadwisiak - 1

Michał Cieślik - 1

Adam Cink - 1

Tomasz Mielczarek - 1

Maciej Krynicki - 1

Aleksander Kowalczyk - 1

Łukasz Kozak - 1

Marek Greń - 1

Wojciech Szczepański - 1

Mariusz Socha - 1

Krzysztof Czechanowski - 1

Łukasz Pawlak - 1

Adam Necel - 1

Krzysztof Linek - 1

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.