Skocz do zawartości

Single Hop Citra PA


trzciała

Rekomendowane odpowiedzi

postanowiłem się podzielić jeszcze wrażeniami z pierwszej degustacji,

co prawda dopiero 3 tyg od zabutelkowania i nie chmieliłem go na zimno z racji obaw przed zakażeniem (w sensie po co było chmielić na zimno, jak było duże pradopodobieństwo zakażenia, kto czytał watek wie o co biega)

 

tak więc piwo wyszło bardzo mętne, jak mniemam z racji dużego udziału w zasypie pszenicy - 25%

na ten moment nie znalazłem w piwie oznak jakiegoś wielkiego zakażenia, być może wyjdzie po czasie, na dzien dzisiejszy jest mocno pijalne, choć ma dość wysoką goryczkę jak na 11,5 BLG początkowe, finalnie odfermentowało do 3,5

 

obawiałem się wylania do kanału tej warki, ale nie jest źle, co prawda aromat nie powala ale i tak na brak chmielenia na zimno, nie jest zły

 

reasumując trzeba pić szybko, póki nic bardzo złego w nim nie znalazłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel w takiej ilości przykrywa dużo innych posmakow (w tym negatywnych). Piwo zrobione na drożdżach dających neutralne posmaki mające wyeksponować smak i aromat chmielu więc dalej będę się upierał, że chmiel w tym piwie jest najważniejszy.

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel w takiej ilości przykrywa dużo innych posmakow (w tym negatywnych). Piwo zrobione na drożdżach dających neutralne posmaki mające wyeksponować smak i aromat chmielu więc dalej będę się upierał, że chmiel w tym piwie jest najważniejszy.

Popieram, moje single hopy po okolo 5 miesiącach są tak 'nijakie' że wcale nie pije mi się tego ze smakiem, na szczęście zostały pojedyncze butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie piwo jest moim ulubionym najbardziej sprawdzona receptura to:

5 kg pale ale zacierane w 68 stopniach przez 60 min

I chmielenie:

Citra

30g 60'

30g 15'

30g 5'

Drożdże s04

Nie spotkałem się z negatywna opinią na temat tego piwa, nie wyjdzie wytrawne ale jest naprawde świetne

Ile procent ma to piwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile procent ma to piwo?

 

jeśli mnie pamięć nie myli to zakładając już pewne obycie piwowara z procesem z 4kg podstawy powinieneś otrzymać 20L gotowego piwa przy gęstości brzeczki nastawnej równej 12BLG, co daje cirka-ebaut 5%?

 

Co do SH Citra - wczoraj właśnie butelkowałem SMaSHa gdzie do 40L poszło 20g na FWH, 20g na 20' i 140g do whirlpoola i słodkie jest to w odbiorze tak, że nawet mnie mdli. Pierwszy raz od ponad roku sięgnąłem po cukromierz bo myślałem, że dżordże padły za wcześnie a tam 2BLG. błoto straszne, mam nadzieję że się trochę oczyści na leżaku, ale ta słodycz - człowiek głupi chciał słodkie piwa karmelem robić, a wystarczyło posypać citry górką... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.