Skocz do zawartości

regeneracja pepsi keg


misiek4251

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co zrozumiałem Oni się zajmują regeneracją kega pepsi: http://www.piwo.org/user/11440-akcesoria-aeb/

 

Tylko, że często koszt regeneracji jest taki sam jak kupno używanego kega. Dodatkowo regeneracja takiego kega to prosta rzecz - zazwyczaj sprowadza się do wymiany uszczelek pod pokrywą, pod zaworami i na zaworach, dokładne mycie NaOH kega w środku i polerowanie blachy z zewnątrz. I tyle, to wszystko można zrobić w swoim zakresie za grosze. No chyba że chodzi o jakieś mocniejsze uszkodzenia.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo czytałem że ktoś zakupił kegi po regeneracji i były prawie jak nówki, gumy nie brudziły itp. i stąd też moje zaciekawienie bo o ile samemu można wypolerować zbiornik to już gumy sobie nie zrobię nowej :)

 

To fakt, ale gumy brudzą i tak i siak. Z czasem po prostu pod wpływem promieni UV, ja przestałem na to zwracać uwagę. Druga sprawa, że bardzo rzadko to robią i jak się porządnie umyje kega - poszoruje te gumy przestają brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Druga sprawa, że bardzo rzadko to robią i jak się porządnie umyje kega - poszoruje te gumy przestają brudzić.
Bzdury piszesz kolego. Z bardzo wieloma kegami miałem do czynienia i wiem, że brudzą jeszcze bardziej na mokro.

Na brudzącą gumę nie pomaga:

- szorowanie

- opalanie ogniem

- wazelinowanie

Znalazłem sposób na regenerację brudzącej gumy, pokrywa się ją specjalnym środkiem w aerozolu.

Niestety nie jest tani.

Kiedyś nagram i wstawię filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy piszecie? Gumy brudzą, chyba Wasze. Ja mam trochę kegów i moje nie brudzą. Trzeba to po prostu dobrze wyczyścić.

Za każdego wyczyszczonego kega, który nie będzie brudził wisicie mi 1 piwo. Więc Wam poradzę co zrobić.

Gąbka może być ostra lub ściereczka + CIF (nie muszę chyba tłumaczyć co to jest). Czyścicie, aż guma przestanie brudzić i po kłopocie. Moje kegi mają już po kilka lat i nadal nie brudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja mam trochę kegów i moje nie brudzą. Trzeba to po prostu dobrze wyczyścić.

... Czyścicie, aż guma przestanie brudzić i po kłopocie...

95% moich także nie brudzi, a mam ich kilkadziesiąt.

Jako, że mocno siedzę w chemii przemysłowej wypróbowałem bardzo dużo środków za nie małe pieniądze.

Trafiło się kilka takich egzemplarzy, że takim cifem to można by się "sczyścić"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 6 kegów do tej pory, używałem je kółko dosyć intensywnie i po porządnym czyszczeniu  żaden nic nie brudził. Gumę szorowałem i nie miałem problemów z tym żeby brudziły. Widać różne doświadczenia, albo guma jak piszesz, że nie wszystkie brudzą. Szkoda by mi było kasy na te środki, ale co kto lubi mi to nie przeszkadzało do tej pory. I spuść z tonu "kolego" bo po to jest forum żeby wymieniać doświadczenia.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spuść z tonu "kolego" bo po to jest forum żeby wymieniać doświadczenia.

Raczej sam spuść z tonu bo poniższy post nie tylko ja odebrałem jako pewnik. Jak widać kilka nie brudzących kegów to nie doświadczenie.

 

...Druga sprawa, że bardzo rzadko to robią i jak się porządnie umyje kega - poszoruje te gumy przestają brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I spuść z tonu "kolego" bo po to jest forum żeby wymieniać doświadczenia.

Raczej sam spuść z tonu bo poniższy post nie tylko ja odebrałem jako pewnik. Jak widać kilka nie brudzących kegów to nie doświadczenie.

 

...Druga sprawa, że bardzo rzadko to robią i jak się porządnie umyje kega - poszoruje te gumy przestają brudzić.

 

 

Nad interpretujesz mistrzu gumy ;) Czego nie rozumiesz? 2 Kegi, które kupowałem były po "regeneracji" i zapewniam Cię, że nikt w nich nie ruszył gumy, tylko zrobił tak jak napisałem wymiana uszczelek i polerka. Handlujesz kegami, regenerujesz je? W czym masz problem? Ani Tobie nie urągam bezpośrednio, ani żadnej firmie, kręcisz gówno burzę o nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A jak kega z zewnątrz wyczyścić? Chodzi o stał. Krążkiem ściernym o jakiejś wysokiej gradacji p400 albo wyżej? Czy raczej filcami i pastami? Chciałem sobie zregenerowac, jeden jest z 96 roku więc trochę pewnie przeszedł ;) wiadomo to tylko estetyka więc nie chce w to ładować kasy ale szlifierkę mimośrodową mam a takie krążki to grosze ale nie chce nic zniszczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.