Skocz do zawartości

słabe odfermentowanie na burzliwej i kontynuacja na cichej


Remek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak postąpić w sytuacji kiedy stout z 11,5 Blg odfermentował mi do 6 Blg i po energicznym zamieszaniu w celu napowietrzenia nie ruszył z dalszą fermentacją, natomiast kiedy przelałem go na cichą fermentacja ponownie ruszyła. Poczekać kilka dni i znowu go przelać na cichą, czy przeczekać dwa tygodnie i zabutelkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dać Ci jednoznaczną odpowiedź.

Jeśli piwko przelejesz na kolejną cichą jest większe ryzyko zakażenia, natlenienia - zawsze to kolejny zabieg. Jeśli zabutelkujesz po ustaniu fermentacji, możesz mieć dość dużo osadów w butelkach, piwo nie będzie zupełnie klarowne i z czasem może pojawić się mało przyjemny zapach drożdżowy.

 

Ja miałam podobnie z moją przedostatnią warką. Piwko słabo odfermentowało na burzliwej i drożdże ponownie ruszyły na cichej. Ja się nie przejmowałam, bo to akurat było piwo pszeniczne, więc pewna mętność jest nawet wskazana, a poza tym piwka pszeniczne nigdy u mnie zbyt długo nie leżakują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli teraz Blg spadnie do ok. 3,5 to będzie mnie kusiło by jednak przelać go na cichą, ale zastanawiam się czy kolejne dwa tygodnie w temp. ok 20-21 stopnie nie wpłyną ujemnie na posmak piwa? Chyba żebym, po ewentualnym przelaniu, potrzymał go w fermentatorze tylko tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na sklarowaniu, to ja bym zlał, na drugą cichą, tylko przeprowadziłbym ją w najniższej możliwej temperaturze. Klarowanie wtedy szybciej przebiega, no i na pewno nie 14 dni, myślę, że starczyłoby 5-7 dni w zupełności.

Jeśli natomiast chcesz znać moje zdanie, to ja bym butelkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Fajnie, że nie trzeba samemu kombinować w podobnych sytuacjach. Właściwie przypomniało mi się, że przelewając na fermentację cichą piwko było już ładnie klarowne. Zresztą to Stout więc i tak to się nie bardzo rzuca w oczy, więc nie będę ryzykować zakażeniem i po upływie dwóch tygodniu zabutelkuję. Gdyby to jednak był Pils to pewnie po skończonej fermentacji przelałbym go na kolejną, ale skróconą, fermentację cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dolnej fermentacji ja odstawiam piwko na cichą na 2 tygodnie do temp. 5°C. Miałem już takie piwa, które stały 4 tygodnie. Jedne i drugie były jednakowo klarowne. Piwa górnej zostawiam w tem. w jakiej fermentowały. Czasami jak warunki pozwalały to dawałem do trochę niższej. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pomimo bulgotania wody w rurce fermentacyjnej piwo nie odfermentował za wiele, tylko do 5,7 Blg. Dzisiaj dodałem porcje suchych drożdży. Jeżeli warka odfermentuje niżej i nie będzie wykazywała oznak zepsucia zostanie przelana na tydzień cichej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Niestety, pomimo bulgotania wody w rurce fermentacyjnej piwo nie odfermentował za wiele, tylko do 5,7 Blg. Dzisiaj dodałem porcje suchych drożdży. Jeżeli warka odfermentuje niżej i nie będzie wykazywała oznak zepsucia zostanie przelana na tydzień cichej.

Jak sie odczytuje wartość 5,7 Blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.