Skocz do zawartości

Wpływ temperatury otoczenia na temperature fermentora


Mrokoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zbudowałem sobie lodówke styropianową do której w środku przyczepiłem kable grzewcze podłączone do regulatora temperatury. Regulator włącza sie przy 18 stopniach na kilkanaście sekund i podnosi temperature w srodku lodówki do 20,5 stopnia po czym spada i od nowa. Cały cykl trwa kilka minut. Czy takie wahania będą miały duży wpływ na temperature piwa w fermentorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Regulator włącza sie przy 18 stopniach na kilkanaście sekund i podnosi temperature w srodku lodówki do 20,5 stopnia

Pamiętaj, że temperatura brzeczki przy fermentacji burzliwej potrafi być o 3 st. C wyższa niż temp otoczenia w skrzyni, więc twoja brzeczka będzie miała ponad 23 st. C, a to już jest za dużo. Najlepszą temp dla większości drożdży górnej fermentacji jest ok 18 - 20 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Regulator włącza sie przy 18 stopniach na kilkanaście sekund i podnosi temperature w srodku lodówki do 20,5 stopnia

 

Pamiętaj, że temperatura brzeczki przy fermentacji burzliwej potrafi być o 3 st. C wyższa niż temp otoczenia w skrzyni, więc twoja brzeczka będzie miała ponad 23 st. C, a to już jest za dużo. Najlepszą temp dla większości drożdży górnej fermentacji jest ok 18 - 20 st. C.
tak piwosz ale przy juz konkretnych piwach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, nie będzie to miało wielkiego wpływu. Ja stosuję u siebie identyczną metodę i nie zauważyłem związanych z tym problemów. Cykl jest na tyle szybki, że fermentor nie zmienia temperatury (sprawdzałem laserowym czytnikiem temperatury na fermentorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.