Skocz do zawartości

Dubbel co zamiast płynnego cukru kandyzowanego?


maniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Mam w planach w tą sobotę (pojutrze) uwarzenie Dubbla i jak się okazało niestety nie dysponuję jednym z kluczowych składników do tego typu piwa a mianowicie cukrem kandyzowanym. O ile jego kryształową postać podejrzewam byłbym w stanie dostać, to zdobycie cukru kandyzowanego płynnego w okolicach Bielska-Białej tudzież Górnego Śląska graniczy z cudem. Dzwoniłem już do sklepu Dori (homebrewing.pl) ale niestety nie mają akurat na stanie. Natomiast znalazłem coś co się zwie: Melasa z buraka cukrowego np. tu http://www.biokioskbielsko.pl/www-biokioskbielsko-pl/Melasa-z-buraka-cukrowego-450g-d854.htm w związku z czym mam pytanie, czy ma ktoś jakieś doświadczenie z tego typu składnikiem? Czy można płynny cukier kandyzowany zastąpić tego typu melasą w belgijskim Dubblu?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zamówić teraz, piwo uwarzyć w sobotę, a dodać do fermentora jak już przyjdzie.

Miałem w planach dodanie go na 15min przed końcem gotowania.

 

 

Kup pożywkę DAP i kilo cukru i sobie sam zrób cukier kandyzowany. Na forum jest kilkanaście przepisów.

Brak czasu, nie mówiąc już o termometrze o odpowiednim zakresie pomiarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach dodanie go na 15min przed końcem gotowania.

Ale go nie masz ;)

To możesz:

1. Uwarzyć dubbla później, a w sobotę inny styl

2. Zrobić wg mojej propozycji

3. Zrobić w ogóle bez cukru, albo dodać tylko zwykły dla wytrawności

4. Zrobić z jakimś nietypowym dodatkiem (np. tą melasą)

;)

 

Jak zrobisz z tą melasą, to zdaj relację później jak to wyszło piwo.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wareczka już bulka. Ostatecznie do gara na 15min przed końcem gotowania poszła melasa z trzciny cukrowej

http://www.biokioskbielsko.pl/www-biokioskbielsko-pl/Melasa-z-trzciny-cukrowej-BIO-450g-d1189.htm

Dam znać jak wyszło gdy coś otworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wareczka już bulka. Ostatecznie do gara na 15min przed końcem gotowania poszła melasa z trzciny cukrowej

http://www.biokioskbielsko.pl/www-biokioskbielsko-pl/Melasa-z-trzciny-cukrowej-BIO-450g-d1189.htm

Dam znać jak wyszło gdy coś otworzę.

 

O to na pewno daj znać co wnosi Melasa, bo na forum ten składnik jest pomijalny przez wszystkich, a od dawna się już zastanawiam co daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował ktoś użyć miodu zamiast cukru kandyzowanego w dubblu? Oczywiście na etapie fermentacji. Kwestię wierności stylowi pomijam (choć może nie do końca), ciekawi mnie efekt i wrażenia końcowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.