Skocz do zawartości

siatki filtracyjne - filtracja osadów/chmielin


agrest

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat, bo mnie ostatnio strasznie wkurza ilość chmielin z granulatu i to ile mi się nabrało do fermentora po warzeniu. Whirlpoola łychą robiłem i tak wiele nie pomogło a szkoda wylewać z litr piwa który został na dnie. Jakiś pomysł, ta pończocha jest kusząca ale może macie jakiś pomysł gdzie po dekantacji wystarczyłoby taki filtr przepłukać wodą a przed ponownym użyciem zalać np oxi?

 

Ewentualnie myślałem nad zakupem http://browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=215080 i jakoś przerobić końcówkę która by filtrowała i z dalszej części wężyka leciałoby już przefiltrowane z chmielin piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Lepiej uzyc siatki nylonowej wewnatrz kotla warzelnego - wtedy dodatkowo jest zdezynfekowany. W moim przypadku sprawdza sie zalozenie woreczka na wezyk z oplotu i owiniecie go drutem miedzianym. Nawet w 100% pszenicznym bardzo malo bialek przedostaje sie do fermentora. Wezyk z oplotu(z drutem miedzianym w srodku) gwarantuje, ze siatka nie przypali sie od grzalki oraz pozwala na uzycie calej powierzchni filtracyjnej woreczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego i rozwiązałem swoje wszystkie problemy z filtracją brzeczki z gara do fermentora :)

Wężyk(chyba z 15mm wew.) i siatkę filtracyjną gotuję kilka minut przed użyciem i do boju, wczoraj przeszła próbę bojową na AIPIE 150g chmielu i bez problemu dała radę(dekantacja trwała może 2-3 min.)choć była wypełniona chmielem w 3/4 objętości :D

Dodam że stelaż idealnie pasuje na fermentor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego i rozwiązałem swoje wszystkie problemy z filtracją brzeczki z gara do fermentora :)

Wężyk(chyba z 15mm wew.) i siatkę filtracyjną gotuję kilka minut przed użyciem i do boju, wczoraj przeszła próbę bojową na AIPIE 150g chmielu i bez problemu dała radę(dekantacja trwała może 2-3 min.)choć była wypełniona chmielem w 3/4 objętości :D

Dodam że stelaż idealnie pasuje na fermentor.

 

mam podobne, tylko na nieco mniej stabilnej ramie. Po dekantacji brzeczki wężykiem, resztę przelewam z gara przez taką siateczkę. pozostawiam na chwilę, aż obcieknie i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemka.

Jako że w końcu kupiłem garnek z kranem kombinuję jak tu zlewać z niego brzeczkę po chmieleniu. Sraczwężyk się momentalnie zapchał chmielinami i przełomem, druciak tak samo.

Znalazłem taką aukcję: http://allegro.pl/si...html#tabsAnchor i myślę o zrobieniu hop stoppera.

Mój garnek ma średnicę 30cm, więc siatka na zrobienie hop stoppera kosztowałaby mnie 0.3x0.3x2 x110zł = 20 zł plus przesyłka.

I tu pytanie:

Próbował ktoś coś takiego robić? Myślę o wycięciu z tej siatki kółek i zszyciu ich drutem wyciągniętym z tej siatki.

Jaka wielkość oczek będzie ok, żeby się to nie zapychało, ale żeby chmieliny i przełom zostały w garze? 0.2mm?

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś coś takiego robić?

Najpierw spróbuj tą siatkę kupić :) Ja kiedyś chciałem kupić siatkę od tego gościa to mi napisał, że jemu się nie opłaca iść do garażu i ciąć za 50zł, co innego jakbym zamówił siatki za min 150zł to by mi uciął. W ogóle próbowałem dzwonić do niego żeby zapytać czy nie da się wysłać o mi powiedział, że mu się nie chce bawić w taką drobnicę. Ale próbuj, może coś uda Ci się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u niego ze 3 lata temu i też marudził, ale sprzedał. Musiałem wziąc większy kawałek bo mi napisał że: "mniej poprostu mi sie nie opłaci"

 

Na aukcji ma napisane

"Cena za 1m2 to 110 zł i Według tego przelicznika ustalana jest wartość zamawianej siatki"

a więc bez łaski powinien sprzedać 33 cm2 za ok 36 zł, a to że jemu się nie opłaci

to już jego sprawa, co innego jak by wystawił aukcje normalnie czyli 1 m2 za 110 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z oczkiem 0,45 i 0,2. Większa przepuszcza białka i drobinki. Mniejsza zapycha się od białek. Mam za małą powierzchnię tych siatek, jakby zrobić kosz albo długą rurkę to się sprawdzi.

Edytowane przez kilis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.