Skocz do zawartości

Śrutownik z ekspresu


pneuropathic

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zastanawiałem się jaki śrutownik kupić aż poszedłem do garażu i  rozebrałem stary ekspres  i zostawiłem w nim górną część obudowy oraz  sam silnik.

 

Sam młynek delikatnie został przeszlifowany ponieważ  za drobno mielił  dodatkowo  na silnik skierowałem  strumień powietrza z  wiatraczka od suszarki do włosów, ponieważ raczej nie jest przystosowany do pracy ciągłej.  6kg słodu ześrutowałem  w 25 min  co uważam za dobry wynik

post-17311-0-58532500-1474284097_thumb.jpg

post-17311-0-02541900-1474284110_thumb.jpg

Edytowane przez pneuropathic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia  na dysku mam w  pozycji pionowej  po wrzuceniu  na forum się  obraca  w edytorze nie ma takiej możliwości łuska pęka na 3 części   a sama osłonka  w 70-80% odpada w całości może dzisiaj machnę zdjęcie  samego śrutu jak będę w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęciana dysku mam wpozycji pionowejpo wrzuceniuna forum sięobracaw edytorze nie ma takiej możliwości

nie łatwo zrozumieć co masz na myśli :(

ale wynika iż jesteś kolejną osoba "oszustwa" M$ :D

Jeśli te zdjęcia zrobiłeś "poziomo", zgrałeś na dysk i potem w trakcie przeglądania obróciłeś je to kolejnym razem system Ci je już wyświetla tak jak po obrocie. Nie znaczy to jednak, że są one tak zapisane :( System tylko zapamiętał Twoje preferencje wyświetlania konkretnej fotki. Dlatego jak je wklejasz na forum są  nadal "w poziome".

Rozwiązaniem jest obrót zdjęcia w dowolnym edytorze fotek i ponowny zapis.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wynika iż jesteś kolejną osoba "oszustwa" M$ :D

Nasza rodzima produkcja linuksowa PLD nie jest mi obca zanim poldek był jeszcze modny, ale obecnie używam m$ ze względu na  dedykowane oprogramowanie na ten system.  Zdjęcia są  obracane  ze względu na to, że mój telefon zapisał taki exif  i żaden program zew.  tego  nie zmieni, usunięcie exif też nic nie dało. Do tego pasuje moje ulubione powiedzenie

"co zrobisz jak nic nie zrobisz?"

Edytowane przez pneuropathic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie bardziej wytrzymały od mojego. Zmieliłem na 2 warki, a przy mieleniu kolejnej porcji rozpadł się totalnie. Teraz używam maszynki do mięsa z przystawką do śrutowania.

Mam młynek do mięsa (taki klasyczny na korbkę, żeliwny). Zapodaj zdjęcie tej przystawki, gdzie można taką kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapodaj zdjęcie tej przystawki, gdzie można taką kupić?

Poczytać możesz tu http://www.piwo.org/topic/3951-srutownik-mlynek-zarnowy-zelmer/

 

 

 

Do ręcznych nie widziałem.

bo takowych nie ma :(

 

 

 

że mój telefon zapisał taki exifi żaden program zew.tegonie zmieni,

a to ciekawostka :facepalm: Twierdzisz więc, że jak otworzysz zdjęcie prymitywnym Paintem, obrócisz je i zapiszesz to to nic nie da :polew: Czyli mamy kolejne "oszustwo" M$, program zapisuje, a nie zapisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawostka :facepalm: Twierdzisz więc, że jak otworzysz zdjęcie prymitywnym Paintem, obrócisz je i zapiszesz to to nic nie da :polew: Czyli mamy kolejne "oszustwo" M$, program zapisuje, a nie zapisuje?

 

 

Gimp moim przyjacielem - zmienione (proszę się delektować) :naughty:

Edytowane przez pneuropathic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

6kg słodu ześrutowałemw 25 minco uważam za dobry wynik

Jakbyś włączył młynek do prądu, to pewno poszłoby szybciej ;)  6kg w 25 minut, to ja śrutowałem ręcznie, teraz wkrętarką zajmuje to 5 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6kg słodu ześrutowałemw 25 minco uważam za dobry wynik

Jakbyś włączył młynek do prądu, to pewno poszłoby szybciej ;)  6kg w 25 minut, to ja śrutowałem ręcznie, teraz wkrętarką zajmuje to 5 minut. 

 

Krzysiek, nic na akord to jest śrutowanie bezdotykowe   dzisiaj zrobiłem podajnik na  10kg słodu :)

post-17311-0-63537600-1474307350_thumb.jpg

post-17311-0-98962900-1474307363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle śruta wygląda tylko trochę gruba. Łuska może i w całości ale też wygląda na lekko poszarpaną, ale i tak muszę przyznać, że nieźle i nie spodziewałem się po młynku z ekspresu do kawy czegoś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.