Jump to content
Mrokoo

Mata grzewcza

Recommended Posts

Ja używam koc grzewczy 40W plus STC-1000. Całość izolowana folią izolacyjna (dwie warstwy foli aluminiowej, a pomiędzy nimi folia bąbelkowa). Działa bez zarzutu od ponad roku. Zrobiłem dwa takie zestawy na kocach różnych producentów i oba się sprawdzają. Fermentacja w garażu gdzie temperatury w zimie okolo 10C.

Pozdrawiam

Czy jest w nim jakiś czujnik temp.? Co z precyzyjnym ustawianiem temperatury? Chodzi mi o to że jeśli chciałbyś zadać temp. np; 19 lub 21 st C to jesteś w stanie to wykonać na długim dystansie? na przykład przez 4 tyg. w zimie?Z tego co wyczytałem to te koce mogą pracować w trybie ciągłym przez max. 8 godz. Chyba, że masz to inaczej rozwiązane... Podziel się informacjami

Edited by Singer

STC-1000 służy do kontrolowania zadanej temperatury. W przypadku maty/koca grzewczego będzie tylko grzał do zadanej temp i się wyłączy, do czasu aż temperatura obniży się o zadaną wartość, wtedy uruchomi ponownie uruchomi grzanie aż do osiągnięcia zadanej temperatury.

Edited by chemiczny

Ja mam matę grzewczą do terrarium, i kilka kabli grzewczych do terrariów. Do tego jakiś prosty sterownik, i grzejesz do jakiej temperatury chcesz (oczywiście w granicach rozsądku, i zależnie od zaizolowania fermentora)

pytanie tylko ilu watowe muszą być takie kable czy mata zeby szybko podgrzewalo pojemnik oraz czy nie stopi styropianu badz fermentora jezeli bedzie do niego przyklejone?

pytanie tylko ilu watowe muszą być takie kable czy mata zeby szybko podgrzewalo pojemnik oraz czy nie stopi styropianu badz fermentora jezeli bedzie do niego przyklejone?

Jeśli będzie piwo w środku to fermentora na pewno nie stopi

Myślę, że przy fermentorze z nierdzewki nie będzie problemu... jednak (takie mam wyobrażenie)  pomiędzy matą a ścianą baniaka powinien być jakiś czujnik ewentualnie w brzeczce

Jak myślicie, czy jest realna możliwość podłączenia takiego koca pod STC-1000? Jest to wielki problem?