Skocz do zawartości

Eksperyment wływu ilości zadanych drożdży na piwo


coder

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.basicbrewing.com/index.php?page=basic-brewing-radio-2009

 

BYO i Basic Brewing Radio zrobili eksperymentalne sprawdzenie co się dzieje, jak zadamy za dużo lub za mało drożdzy. Dzielili warkę na 3 części: do jednej zadawali wyliczoną, prawidłową ilość, do drugiej 4 razy więcej, a do trzeciej 1/4 dawki.

 

Rezultaty nie były tak jednoznaczne jak się można spodziewać. Piwa zwykle odfermentowywały podobnie, choć nie w tym samym czasie, i zdecydowanie różnily się smakiem, z tym, że niekoniecznie najsmaczniejsze było to z prawidłową dawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to które było najlepsze?

Wydaje mi się, że wpływ może mieć też rodzaj drożdży.

Różnie dla różnych rodzajów piw, jeżeli już to częściej lepsze było to z za dużą ilością drożdży, najszybciej fermentowały i były klarowniejsze. Ale trudno wysnuwać definitywne wnoski, to było tylko kilka piw, można tylko powiedzieć, że w procesie warzenia dzieją się czasem rzeczy dziwne i magiczne, trudno to ogarnąć ścisłą technologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskperyment fajny, ale jakoby potwierdzenie wiedzy już znanej.

Dotychczas byliśmy przekonani, że najlepsze rezultaty daje zadanie odpowiedniej dawki drożdży. Nie za dużej i nie za małej (po za małymi wyjątkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskperyment fajny' date=' ale jakoby potwierdzenie wiedzy już znanej.[/quote']

Dotychczas byliśmy przekonani, że najlepsze rezultaty daje zadanie odpowiedniej dawki drożdży. Nie za dużej i nie za małej (po za małymi wyjątkami).

He he to co ja tylko kombinowałem ?

Do ale zawsze dodawałem mniej drożdży niż trzeba... Powoduje to takie specyficzne efekty smakowe w zaleności od drożdży. Piwa jesli chcę, zeby miały czystszy smak zaszczepaam większą ilością gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysuwajcie pohopnych wniosków, to tylko eksperyment kilku piwowarów. Normy zadawania drożdzy ustalały przez lata browary przemysłowe tłukące po 3 warki dziennie.

 

Zamieściłem to raczej jako ciekawostkę, paradoks.

Ale Coder ty sam chyba pisałeś gdzieś o fazach rozwoju drożdży, rozmnażaniu, "efektach" wyczuwalnych w piwie wynikłych z ilości podziałów. Im jest ich mniej tym zrobią więcej podziałów,, więcej produktów fermentacji będzie w piwie. Oczywiście trzeba pamiętac o dobrej pożywce, żeby fermentacja nie przebiegała jakoś szczególnie nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wychodze z założenia, że jak czegoś nie sprawdzę to nie uwierzę ;) - to stwierdzenie to oczywiście lekkie nadurzycie, ale faktycznie jest tak, że ilosc drożdży wpływa na smak gotowego piwa. Kiedyś przez przypadek zauważyłem znaczną zmiane smaku, kiedy zrobiłem w odstępie czasu dwa piwa o takim samym zasypie, z tym, że jeden zaszczepiłem połową paczki suchych drożdży a drugą - uzyskaną z tej pierwszej gęstwą - chyba z pół litra ostrej gęściny. Niby to samo a piwa miały inny charakter. To pierwsze miało bardziej owocowy charakter, czuć było różne - ciekawe posmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.