Skocz do zawartości

Jakiej wody użyc?


krzychu44

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam Wiki i czytam też forum, poza tym znalazlem blog, na ktorym opisane jest warzenie z brewkitu i kazdy ma inną opinię. Np na Wiki temp brzeczki do zadania drożdży poniżej 30 st. W Prawie kazdym temacie pt coś nie wyszlo często padają odpowiedzi, temperatura w okolicy 25 st zabila drożdże. Dlatego pytam.

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Np na Wiki temp brzeczki do zadania drożdży poniżej 30 st

No to chyba czytamy różne Wiki :(

Mógłbyś podać link/cytat, który o tym stanowi bo jeśli tak jest to znalazłeś wielki  dotąd nie zauważony błąd, który należałoby jak najszybciej skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze z tematem nie ma to nic wspólnego.

Ja przy ostatnim warzeniu IRA wsypałem łyżeczkę gipsu do mojej kranówy. Ryzyk fizyk, zobaczymy co bedzie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co nie zmienia faktu, że z tematem nie ma to nic wspólnego.

 

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz coś więcej o tym filtrze, albo podaj proszę link. Jak szybko to się filtruje?

 

Filtr to Aquaphor Topaz:

http://aquaphor.pl/topaz

 

Szybkość filtrowania nie jest zawrotna (0.3L/min), ale dużą zaletą jest cena (samego filtra jak i tylko wkładów), mały rozmiar i prostota montażu. Co najlepsze możesz go w każdej chwili zdemontować i przykręcić do innej wylewki :)

Żeby nie było, nie robię tu jakiejś reklamy, czy coś. Po prostu jestem póki co mega zadowolony z tego rozwiązania jeśli chodzi o pozyskiwanie wody do warzenia.

 

 

Kupiłem ten filtr i jest kosmos!! Woda przede wszystkim jest smaczna, do tej pory podczas gotowania na powierzchni miałem pływającą warstwę jakiegoś syfu, a teraz tego nie ma.

Właśnie gotuje się druga warka na tej wodzie i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy co, ale wydajność wyszła mi w obu przypadkach koło 80%, gdzie dotychczas miałem koło 70%. Też tak miałeś?

Co do prędkości filtrowania faktycznie jest wolno, ale zanim wyjmę gary, poważę słody i je ześrutuję to większość wody do zacierania już się przefiltruje, także dla mnie bomba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie gotuje się druga warka na tej wodzie i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy co, ale wydajność wyszła mi w obu przypadkach koło 80%, gdzie dotychczas miałem koło 70%. Też tak miałeś?

 

Kurcze coś w tym jest! Jak warzyłem Blond Ale na wodzie z tego filtra to jak policzyłem wydajność to miałem ponad 75%. Myślałem na początku, że walnąłem się w obliczeniach, tym bardziej że jestem początkujący a ludzie tu piszą że 70% to już spoko. No nic, policzyłem raz jeszcze i to samo, więc uznałem że po prostu miałem jakieś szczęście, ale skoro piszesz, że u ciebie wydajność też taka wysoka była, więc może to właśnie ta woda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.