Skocz do zawartości

łuska gryczana – Warszawa?


gauron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś wie gdzie można nabyć łuskę gryczaną w Warszawie?

Z ogłoszeń jakie znalazłem w Internecie to cena za dostarczenie przekracza 2-3-krotnie cenę 1 kg łuski, więc trochę bez sensu.

A sklepach ekologicznych spotkałem jedynie mieloną bądź rozdrobnioną a taka raczej do ułatwienia filtracji się nie nada ;)

 

Ewentualnie polecacie jakąś inną łuskę, którą można dostać bez problemu w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami można znaleźć do uzupełniania np. poduszek, 1kg to jest na kilka warek ładnych tak koło 6 litrów wchodzi, z owsa czasami można kupić,na allegro gryczaną z wysyłką paczkomatem kupowałem coś w okolicy 13zł więc to nie jakiś majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ceny tych łusek są śmieszne ale ceny za przesyłki mnie rozwalają. Oczywiście nie jest to majątek, ale po co płacić za coś czego nie potrzebuję (przesyłka) jeśli dałoby się mieć bez tego. Dlatego właśnie pytam o szczegóły. To że są sklepy z poduszkami też widziałem jednak nie udało mi się namierzyć żadnego w Warszawie (odbiorem osobistym w Warszawie).

Jeśli takie znacie to proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Łuska ryżowa również jest dobra, możesz poszukać, ewentualnie do rolników czy młynów się zgłoś co zajmują się przetwórstwem ziarna.

 

A ryż się uprawia w Warszawie czy trzeba do Chin jechać ;)

 

Przepraszam, źle mnie zrozumiałeś, miałem na myśli ogólnie żeby zgłośić się do rolnika po łuskę, gryczaną/ryżową i kadżdą inną. a na początku zaproponowałeś, że łuska ryżowa również spełnią swoją funkcję przy filtracji.

 

BTW, Ryż uprawia się nie tylko w Chinach ale możesz jechać do CHin po łuskę, nikt Ci nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Łuska ryżowa również jest dobra, możesz poszukać, ewentualnie do rolników czy młynów się zgłoś co zajmują się przetwórstwem ziarna.

 

A ryż się uprawia w Warszawie czy trzeba do Chin jechać ;)

 

Przepraszam, źle mnie zrozumiałeś, miałem na myśli ogólnie żeby zgłośić się do rolnika po łuskę, gryczaną/ryżową i kadżdą inną. a na początku zaproponowałeś, że łuska ryżowa również spełnią swoją funkcję przy filtracji.

 

BTW, Ryż uprawia się nie tylko w Chinach ale możesz jechać do CHin po łuskę, nikt Ci nie zabrania.

 

 

Wiem o co Ci chodzi, tylko problem jest z tym, że nie jestem zbyt mobilny poza Warszawą a w mieście raczej nie znajdę rolników. Anyway, dzięki za poradę odnośnie łuski ryżowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ryż uprawia się nie tylko w Chinach

no w latach jakoś 40-50 w Polsce próbowali, władza chciała że by lud miał dobrobyt i nie tylko ziemniaki, ale w tamtych czasach wszystko było lepsze, zimy też :D wcześniej się zaczynały i ogólnie klimat był nie teges dla ryżu, teraz GMO by zrobili i na śniegu by uprawiał

kto wie co na śniegu można uprawiać ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Łuskę gryczaną bardzo polecam. Przy zasypie 2 kg słodu pszenicznego i 1 kg słodu żytniego dodatek 150 gram łuski spowodował, że filtracja nie nastręczała żadnych problemów.

Co więcej, jeśli ktoś z Warszawy chciałby otrzymać ode mnie powiedzmy z kilo tej łuski to spokojnie mogę użyczyć – za dobre piwo własnej roboty :D

 

Otrzymałem dość spory zapas tego towaru a jak widzę, że jego wydajność jest bardzo duża więc nie mam pojęcia kiedy to zużyję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.