Skocz do zawartości

Fałszywe dno z Aliexpress - unboxing


Yannick

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Hary86 napisał:

.. W innym przypadku cyrkulacja może nie wystarczyć i jest szansa że coś się przypali. 

Właśnie w tym sęk - ryzyko przypalania i wydajność zacierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie jestem pewien, jeżeli chodzi o przypalanie i wydajność. Tu jest film na temat RIMS, gdzie zastosowano podobną cyrkulację. Co prawda facet ma w tubie RIMS grzałkę, która podgrzewa brzeczkę w cyrkulacji, a nie podgrzewa gara zaciernego palnikiem. Także kluczowe pytanie jest czy pod FD będzie wystarczająca cyrkulacja aby nie przegrzać brzeczki i czy przenikające przez szczeliny FD fragmenty zacieru nie będą zalegały na dnie i się przypalały.
O RIMS także myślałem tylko cena tej rury raczej mnie odstrasza kilka postów wcześniej wkleiłem link do systemu BIAB który chciał bym skopiować, zamiast FD jest baskied tam nic nie powinno się wydostać ....

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fabian Bielinski napisał:

O RIMS także myślałem tylko cena tej rury raczej mnie odstrasza emoji4.png kilka postów wcześniej wkleiłem link do systemu BIAB który chciał bym skopiować, zamiast FD jest baskied tam nic nie powinno się wydostać ....

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

cena koszyka z wysyłką 104 USD: https://pl.aliexpress.com/item/Homebrew-Hop-Filter-Stainless-Steel-Strainer-Pot-300-mesh-top-quality-wonderful-design-for-homebrewers/32699072032.html?spm=2114.56010108.5.9.edaf2c37n66CGR&&scm=1007.12783.72505.0

Ciekawe po ilu warkach się to rozpadnie. W końcu go gotowania trzeba wyjąć ten koszyk z gara z całą zawartością zacieru

Edytowane przez Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Fabian Bielinski napisał:

Ja będę miał Garnek wysoki z pokrywką Revolution 360x360 mm 36l

Więc ten basket pasował by ale można poszukać taniej

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

podeślij jak znajdziesz. Koncepcja ciekawa, pozostaje jednak pytanie o wydajność zacierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeślij jak znajdziesz. Koncepcja ciekawa, pozostaje jednak pytanie o wydajność zacierania
Ok jak się ogarnę to podeśle ....i mi tak się wydaje, cały zestaw bez sterownika wyjdzie plus minus 1000 więc całkiem ok a docelowo jak się uda to podłącze do tego malinę ... Za jakieś cztery miesiące wyjeżdżam do Danii i będę błąkał się miedzi krajem a zagranica i potrzebuje czegoś mobilnego, a taki zestaw mi to daje ...co do wydajności to jak czytałem na necie to te biaby mają między 70 a 80 parę więc ok mi to styka nie jestem onanista wydajności

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak się ogarnę to podeśle ....i mi tak się wydaje, cały zestaw bez sterownika wyjdzie plus minus 1000 więc całkiem ok a docelowo jak się uda to podłącze do tego malinę ... Za jakieś cztery miesiące wyjeżdżam do Danii i będę błąkał się miedzi krajem a zagranica i potrzebuje czegoś mobilnego, a taki zestaw mi to daje ...co do wydajności to jak czytałem na necie to te biaby mają między 70 a 80 parę więc ok mi to styka nie jestem onanista wydajności

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Z tego co widziałem na YT to utrata wydajności wynosi ok 1,2 Blg przy warce celowanej w 15 blg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tego co widziałem na YT to utrata wydajności wynosi ok 1,2 Blg przy warce celowanej w 15 blg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No ja tylko dotarłem do wiadomości w że wydajność mieści się między 70 a jakieś 80 co wydaje mi się i tak bardzo ok

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.