Skocz do zawartości

Metody sterylizacji


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sterylizacji to ja caly czas zastanawiam się nad użyciem UV, mam dostęp do takiej lampy w oprawie i zastanawiam się nad sterylizacją np.fermentorów poprzez ustawienie ich pod lampą i odczekanie 20-30 min. (np podczas chłodzenia brzeczki.)

 

Co o tym myślicie, ktoś próbował??

Lampa UV nie znalazła swego miejsca w browarnictwie przemysłowym ani amatorskim. Nadać się może do ogólnej dezynfekcji powietrza w pomieszczeniu, do sprzętu raczej nie. Brzeczki bym nie naświetlał ze względu na mozliwość skunksienia - słyszałem wprawdzie że te reakcje są możliwe dopiero po fermentacji, ale wolę nie próbować.

 

Ja mam lampę UV w warzelni i używam, ale ciężko ocenić jej skuteczność - przed zamontowaniem nie miałem kwachów i po zamontowaniu też nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sterylizacji to ja caly czas zastanawiam się nad użyciem UV' date=' mam dostęp do takiej lampy w oprawie i zastanawiam się nad sterylizacją np.fermentorów poprzez ustawienie ich pod lampą i odczekanie 20-30 min. (np podczas chłodzenia brzeczki.)

 

Co o tym myślicie, ktoś próbował??[/quote']

Lampa UV nie znalazła swego miejsca w browarnictwie przemysłowym ani amatorskim. Nadać się może do ogólnej dezynfekcji powietrza w pomieszczeniu, do sprzętu raczej nie. Brzeczki bym nie naświetlał ze względu na mozliwość skunksienia - słyszałem wprawdzie że te reakcje są możliwe dopiero po fermentacji, ale wolę nie próbować.

 

Ja mam lampę UV w warzelni i używam, ale ciężko ocenić jej skuteczność - przed zamontowaniem nie miałem kwachów i po zamontowaniu też nie mam.

Ja podobnie, też używam naświetlam ogólnie całe pomieszczenie 2h dziennie, bardziej dla spokoju sumienia gdyby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisał twitt to IMO jest po prostu ALKODEST czyli roztwór metanolu,etanolu,wody i ewentualnie substancji powierzchniowo czynnych.

 

Co do sterylizacji to ja caly czas zastanawiam się nad użyciem UV, mam dostęp do takiej lampy w oprawie i zastanawiam się nad sterylizacją np.fermentorów poprzez ustawienie ich pod lampą i odczekanie 20-30 min. (np podczas chłodzenia brzeczki.)

 

Co o tym myślicie, ktoś próbował??

Z tego co wiem to josefik używa lampy UV ale chyba tak ogólnie do sterylizacji warzelni, włącza mu się w nocy i zabija muszki pająki itd :smilies: ale czy sterylizuje tym fermentory, wydaje mi się że nie, choć pewnie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę temat, bo poszukuję jakiejś lepszej alternatywy dla piro/OXI/ACE.

 

Niedaleko ode mnie mieści się Septoma, która produkuje m.in. Barisept - środek dezynfekcyjny dla przemysłu spożywczego. Próbował ktoś tego używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLO2 jest niezwykle skuteczne przy dezynfekcji, ale zupełnie nie nadaje się do mycia.

Co zresztą jest regułą, od środków czyszczących wymagamy innych własności chemicznych niż od dezynfekujących, dlatego dezynfekcja zawsze musi być dwufazowa: 1. mycie 2. dezynfekcja, przy użyciu różnych środków.

Ja do mycia używam kreta + potem płukanie lekkim kwasem; do dezynfekcji ClO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przemysłowe środki dezynfekcyjne, np. o tenże Barisept - był dość popularny w Polsce w tym roku w związku z powodzią, Septoma przekazała duże ilości na potrzeby pomocy dla rolników. Ewentualnie coś podobnego, co jest przeznaczone dla przemysłu spożywczego.

 

Link do karty charakterystyki dla Bariseptu -> http://www.septoma.pl/karty/Barisept.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiam w clo2@clo2.pl gdzie za nie całe 37zł kurier dostarcza na adres 1l.

Z czego po rozrobieniu mamy 25l gdzie dodajemy jeszcze wodę i wychodzi 250l środka dezynfekującego. Trzeba dodać tylko aktywatora , czyli kwasek cytrynowy 80g na 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ja zamawiam w clo2@clo2.pl gdzie za nie całe 37zł kurier dostarcza na adres 1l.

Z czego po rozrobieniu mamy 25l gdzie dodajemy jeszcze wodę i wychodzi 250l środka dezynfekującego. Trzeba dodać tylko aktywatora , czyli kwasek cytrynowy 80g na 5l.

Pieron, najpierw robisz roztwór aktywny dodając aktywator do CLO i wody a później rozcieńczasz w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ja zamawiam w clo2@clo2.pl gdzie za nie całe 37zł kurier dostarcza na adres 1l.

Z czego po rozrobieniu mamy 25l gdzie dodajemy jeszcze wodę i wychodzi 250l środka dezynfekującego. Trzeba dodać tylko aktywatora , czyli kwasek cytrynowy 80g na 5l.

Pieron, najpierw robisz roztwór aktywny dodając aktywator do CLO i wody a później rozcieńczasz w zależności od potrzeb.

Zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Ja zamawiam w clo2@clo2.pl gdzie za nie całe 37zł kurier dostarcza na adres 1l.

Z czego po rozrobieniu mamy 25l gdzie dodajemy jeszcze wodę i wychodzi 250l środka dezynfekującego. Trzeba dodać tylko aktywatora ' date=' czyli kwasek cytrynowy 80g na 5l.[/quote']

Pieron, najpierw robisz roztwór aktywny dodając aktywator do CLO i wody a później rozcieńczasz w zależności od potrzeb.

Zgadza się.

Tan napisałem dla pewności żeby nikt nie zrobił na odwrót :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś by to dopisał do wiki? Widzę że to popularny środek, a wcale nie tak oczywisty do stosowania.

Dołączam się do prośby. Sam myślałem o przejściu na clo2, bo chciałem zrezygnować z ACE - jakos nie mam pewności czy do piwa nie przedostaja się związki chloru - ale nasunęło mi się wiele pytań i wątpliwości, które takie opracowanie na wiki mogło by rozwiązać.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.