Skocz do zawartości

2017.09.01-02 - VII KONKURS PIW DOMOWYCH PSPD „PORTER BAŁTYCKI - PIWOWARSKI SKARB POLSKI”


telek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak co roku, we wrześniu 2017 roku, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zorganizuje VII Konkurs Piw Domowych „Porter Bałtycki – Piwowarski Skarb Polski”.
Konkurs przeprowadzony zostanie zgodnie z Zasadami Dobrej Praktyki dla Konkursów Piw Domowych PSPD.
Wyniki Konkursu będą liczone do klasyfikacji Pucharu PSPD.
Zapraszamy do udziału, jak co roku przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Edytowane przez telek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby, gdyby obok głownej kategorii pojawiły się w konkursie kategorie obejmujące różne wariacje na temat tego stylu, np. porter z dodatkiem suski sechlońskiej czy innych owoców, porter imperialny, może cofee baltic porter albo podobne. Ostatnio zasmakowałem w porterach z dodatkiem suski sechlońskiej i mam dylemat, czy uwarzyć w tym sezonie porter na konkurs czy do własnej konsumpcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też własne potrzeby mają zazwyczaj priorytet i większość moich warek nie pasuje do konkursów, ale czasem udaje się połączyć jedno z drugim. W tym roku nie wysłałem swojego portera do Cieszyna, bo nie oparłem się pokusie doprawienia go suską sechlońską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego wysyłania na konkursy tego, co się ma (oczywiście najlepszego). Czy jest gdzieś na forum zestawienie konkursów nie wg dat czy miejsca ale właśnie wg stylów? Łatwo byłoby sprawdzić czy są może pozycje zgodne z bieżącymi zasobami w piwnicy.

 

Było w zeszłym roku: http://www.piwo.org/topic/14999-kategorie-konkurs%C3%B3w-piw-domowych-2015/  Trzebawłożyć ogrom czasu żeby utrzymać prowadzenie czegoś takiego i zebrać wszystko z konkursów. Jak ktoś chętny to do dzieła, ja już dwa lata z rzędu coś podobnego robiłem, ale czasu na śledzenie każdego konkursu i przez rozrost tych konkursów do kilkudziesięciu zaniedbałem strasznie ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro pojawiły się poniższe wątpliwości oraz postulaty, NAJPRAWDOPODOBNIEJ czarną kategorią przyszłorocznego III Flisackiego Konkursu Piw Domowych organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Oddział Terenowy PSPD będzie wariacja na temat Portera Bałtyckiego (dodatki - beczka, śliwka suszona / wędzona, słody dymione), tak by był dolniakiem i wpisywał sie w historyczną konwencję stylu (więc dodatek np. soku malinowego raczej odpada ;)), a nie był smoked porterem czy spicy porterem.

 

A tak z ciekawości, bo nigdzie nie znalazłem regulaminu, czy to ma być w 100% zgodny ze stylem Porter Bałtycki, czy wysyłacie też jakieś "wariacje na temat stylu" ?

Chodzi mi na przykład o dodatki - beczka, przyprawy, słody dymione ....

 

Fajnie byłoby, gdyby obok głownej kategorii pojawiły się w konkursie kategorie obejmujące różne wariacje na temat tego stylu, np. porter z dodatkiem suski sechlońskiej czy innych owoców, porter imperialny, może cofee baltic porter albo podobne. Ostatnio zasmakowałem w porterach z dodatkiem suski sechlońskiej i mam dylemat, czy uwarzyć w tym sezonie porter na konkurs czy do własnej konsumpcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Tydzień temu doprecyzowałem termin konkursu, teraz kolejna garść informacji:

 

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w Browarze Zamkowym Cieszyn podczas Brackiej Jesieni

2. Nagrodami w Konkursie są:

Za I miejsce:

- 25 kg słodu pilzneńskiego Weyermann® + chmiel Lubelski i Marynka po 3 x 30 g + drożdże Fermentis Saflager W34/70 - 3 szt, ufundowane przez Browamatora

- 25 kg słodu Viking Malt  (+ koszty transportu – przesyłane poprzez TwójBrowar, którzy będą "podpinać" określoną ilość słodów do kont zwycięzców i pokrywać koszt standardowej wysyłki kurierem (1 paczki, więc można u nich co nieco domówić)) ufundowane przez Viking Malt

- Autorski słód prażony  280 – 340 EBC od Browaru Kormoran

- Bezprzewodowy termometr do żywności od Centrum Warzenia Domowego Piwa „Piwo Piweczko”

Za II miejsce:

- 15 kg słodu pilzneńskiego Weyermann® + chmiel Marynka i Lubelski po 3 x 30 g  + drożdże Fermentis Saflager W34/70 - 2 szt, ufundowane przez Browamatora

- 10 kg słodu Viking Malt  (+ koszty transportu – przesyłane poprzez TwójBrowar, którzy będą "podpinać" określoną ilość słodów do kont zwycięzców i pokrywać koszt standardowej wysyłki kurierem (1 paczki, więc można u nich co nieco domówić)) ufundowane przez Viking Malt

- Autorski słód prażony  280 – 340 EBC od Browaru Kormoran

Za III miejsce:

- 5 kg słodu pilzneńskiego Weyermann® + chmiel Marynka i Lubslski po 3 x 30 g  + drożdże Fermentis Saflager W34/70 - 1 szt, ufundowane przez Browamatora

- 5 kg słodu Viking Malt  (+ koszty transportu – przesyłane poprzez TwójBrowar, którzy będą "podpinać" określoną ilość słodów do kont zwycięzców i pokrywać koszt standardowej wysyłki kurierem (1 paczki, więc można u nich co nieco domówić)) ufundowane przez Viking Malt

- Autorski słód prażony  280 – 340 EBC od Browaru Kormoran

 

3. Dokładne dane dotyczące przesyłania piw na Konkurs zostaną podane w przyszłym tygodniu

 

4. Koszt zgłoszenia piwa do konkursu (wpisowe) wynosi:

- Dla piwowarów niebędących członkami PSPD: 20 zł

- Dla członków PSPD: 15 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kontaktowaliśmy się z osobami których piwa miały opóźnienia (jedna osoba wypełniła arkusz zgłoszeniowy, ale przed wysyłką otworzyła butelkę, spróbowała i zdecydowała że nie jest to piwo konkursowe - szacunek dla tej osoby, jako sędzia dziękuję i żałuję, że nie wszyscy są tak krytyczni względem piw które wysyłają) lub uległy uszkodzeniu. Oznacza to, że jeśli ktoś wypełnił formularz zgłoszeniowy zakończony wygenerowaniem zgłoszenia i nie dostał pytań dodatkowych to jego piwo zostanie jutro poddane ocenie.

Na tę chwilę mogę podać że zostało zgłoszone rekordowe 51 piw (właśnie weryfikuję stan faktyczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę od 16:00 zapraszamy na relację na żywo z ogłoszenia wyników VI Cieszyńskiego Konkursu Piw Domowych i Konkursu Piw Pracowniczych. Wszystko dzieje się podczas Bracka Jesień 2017 w Browar Zamkowy Cieszyn.

 

Fan page: Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, 2.09, 16:00! 1f642.png:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie lista uczestników:

Kamil Pasierbik

Stanisław Mączka

Radosław Bugiel

Przemysław Domagalski

Paweł Żywiecki

Grzegorz Bandura

Maciej Ciupke

sławomir dudek

Cezary Mikowski

Tomasz Biskup

Jacek Stachowski

Zbigniew Czoszyk

Andrzej Wójciak

Krzysztof Bułat, Konrad Kmieciak

JAN KRYSIAK

Adam Chrostek

Łukasz Nowak

Dariusz Dul

Piotr Czarny

Janusz Oleksiuk

Damian Kielanowski

Zdzisław Szotek

Kostas Bimtsas/Marcin Wałęcki

Rafał Rychwalski

Daniel Lempke

Dorota Przybyłko Jarosław Przybyłko

Aleksander Kowalczyk

Dariusz Michalewicz

Jan Niesłańczyk

Leszek Jasiński

Łukasz Ulatowski

Wojciech Wenglorz

Tomasz Gach

Łukasz Śledziński

Jan Oppelt

Marcin Pająk

Mariusz Urban

Wojciech Purol

Paweł Jagiełło

Łukasz Pawlak

Szymon Niebudek

Michał Kordek

Daniel Biernacki

Tomasz Wiśniewski

Kasia Jaworska / Michał Langier

Mariusz Bystryk

Janusz Švach

Marcin Senderski

Dariusz Czaja

Bartosz Urbaniak

 

Dziś uzupełnię jeszcze listę sędziów oceniających w elimiancjach, jutro finały.

Edytowane przez telek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowaliśmy się z osobami których piwa miały opóźnienia (jedna osoba wypełniła arkusz zgłoszeniowy, ale przed wysyłką otworzyła butelkę, spróbowała i zdecydowała że nie jest to piwo konkursowe - szacunek dla tej osoby, jako sędzia dziękuję i żałuję, że nie wszyscy są tak krytyczni względem piw które wysyłają) lub uległy uszkodzeniu. Oznacza to, że jeśli ktoś wypełnił formularz zgłoszeniowy zakończony wygenerowaniem zgłoszenia i nie dostał pytań dodatkowych to jego piwo zostanie jutro poddane ocenie.

Na tę chwilę mogę podać że zostało zgłoszone rekordowe 51 piw (właśnie weryfikuję stan faktyczny).

Niestety, jednemu z uczestników DHL stłókł połowę piw (2 portery i 1 pilznera) i udawał, że wszystko jest ok - przepakowali w swoją kopertę, dodali oryginalny list przewozowy i dostarczyli jako dobrą paczkę (w jednym stylu). Dopiero weryfikacja "pod światło" i kontakt z piwowarem pozwolił wyjaśnić co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zespoły jurorów składające się z:

Andrzej Sadownik

Andrzej Piątek

Krzysztof Kaczmarek

Piotr Wypych

Artur Napiórkowski

Przemysław Szczepańczyk

Jan Gadomski

Justyna Teliżyn

działając równolegle wyłoniły finałowe piwa uwarzone przez:

Paweł Żywiecki

Zbigniew Czoszyk

JAN KRYSIAK

Piotr Czarny

Damian Kielanowski

Zdzisław Szotek

Łukasz Ulatowski

Mariusz Urban

Łukasz Pawlak

Kasia Jaworska / Michał Langier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy nie oglądali relacji Alderana:

1             Piotr Czarny 40,40

2             Łukasz Ulatowski

3             Mariusz Urban

4             Kasia Jaworska / Michał Langier

5             JAN KRYSIAK

6             Łukasz Pawlak

7             Paweł Żywiecki

8             Damian Kielanowski

9             Zdzisław Szotek

10           Zbigniew Czoszyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.