Skocz do zawartości

Pierwsze piwo z samodzielnym chmieleniem (ekstrakty słodowe)


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, anatom napisał:

Prawdopodobnie piwa się szybko utleniły.

Podczas przelewania z wiadra do wiadra młode piwo narażone jest na kontakt z tlenem z powietrza, który źle wpływa na jasne lekkie piwa i "zabija" chmielowość. Trzeba z tym bardzo uważać i tak dopracować proces przelewania/butelkowania żeby piwo jak najmniej było narażone na kontakt z tlenem. Ewentualnie spożyć w dwa tygodnie po nagazowaniu?

Tak czy inaczej nie zniechęcaj się po pierwszej warce. 

No właśnie wszystko robiłem w jednym wiadrze z tego co pamiętam, może nie nalałem wystarczająco piwa do butelek i za dużo powietrza tam było (choć wydaje mi się ze nalałem tyle ile przeważnie jest nalane w sklepowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WincyjChmielu napisał:

No właśnie wszystko robiłem w jednym wiadrze z tego co pamiętam, może nie nalałem wystarczająco piwa do butelek i za dużo powietrza tam było (choć wydaje mi się ze nalałem tyle ile przeważnie jest nalane w sklepowych).

Powinieneś nalać tak, aby pozostało 5-6mm powietrza pod kapslem.

Nie spieniać piwa podczas rozlewu.

 

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fotohobby napisał:

Powinieneś nalać tak, aby pozostało 5-6mm powietrza pod kapslem.

 

toż to lanie praktycznie pod sam kapsel, kopyr w swoim filmie o butelkowaniu piwa domowego raczej zalecal wiecej miejsca (i z tego co widać było jak nalewa). nie rozwali mi butelek podczas refermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skazi napisał:

Tylko że lejąc rurką z zaworkiem grawitacyjnym, nie ma szans żeby tak mało zostało. Lejąc do pełna, po wyciągnięciu rurki zostaje więcej miejsca.

 

No i jaki to problem ?

Umieszczasz końcówkę rurki przy końcu szyjki, przechylasz lekko butelke i dolewasz.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, WincyjChmielu napisał:

No ok, poprostu jak widziałem multum filmików na yt z butelkowania to zawsze każdy zostawiał te~4cm i nie widziałem żeby robił inaczej.

A ja tutaj widziałem wiele postów, aby nie zostawiać aż tyle. Jakoś to do mnie bardziej przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.