Skocz do zawartości

Izolacja termiczna sondy od termostatu


Mycroft

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakieś fajne patenty na termoizolację sondy od termostatu?

Chciałbym uzyskać w miarę niezaburzony odczyt temperatury po przytwierdzeniu sondy do zewnętrznej ściany fermentora. Zastanawiam się, jak w najprostszy sposób można to osiągnąć (zaznaczam, że mam dwie lewe ręce do robótek ręcznych). 

Czy takie rozwiązania to właściwy trop:

http://www.castorama.pl/produkty/budowa/izolacja/izolacja-przeciwwodna/folie-i-tasmy-izolacyjne/mata-baufol-alu-dach-1-24-x-40-m.html#product

http://www.castorama.pl/produkty/budowa/silikony-piany-i-akryle/piany/wezykowe/piana-soudal-genius-gun-300-ml.html#search-product

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu przyklejam szeroką taśmą, na to jakiś kawałek cienkiego styropianu czy innej karimaty i dalej znowu taśmą kilka razy żeby dokładnie przylegało. Z tego co mi wiadomo wiele osób na forum robi podobnie. Mam wrażenie, że ktoś dokonywał pomiarów temperatury takiej sondy z drugą zanurzoną w brzeczce i różnice były niewielkie, sam przebieg fermentacji i potem jej efekty wskazują u mnie na to, że odczyt temperatury jest całkiem dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w Auchan matę termiczną na szybę samochodu ( taka srebrna, żeby zimą nie zamarzała szyba ) Dałem za nią z 5 złotych. Używam jej do izolacji garnka podczas zacierania. Uciąłem kawałeczek i przykryłem nią sondę i srebrną taśmą przykleiłem do fermentora. To chyba będzie najtańsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także przyklejam sondę do ścianki fermentora i izoluję to z kolei podwójną warstwą pianki do posadzek i przyklejam to mocną taśmą. Sondą mam mniej więcej w połowie wysokości słupa brzeczki. 

Dodatkowo zwracam uwagę, żeby butelkę z lodem, którym chłodzę wnętrze skrzyni układać na górze fermentora a nie z boku fermentora przy sondzie, bo wydaje mi się że w takiej sytuacji pomiar mógłby być lekko zaniżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.