Skocz do zawartości

Słodzik (np. aspartam) w piwie domowym


Brodaty Pająk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piwowarską brać!

Na wstępie zaznaczę, że ten temat to jedynie gdybanie hipotetyczne, więc proszę o wyrozumiałość przy hejtowaniu :)

 

Przyszła mi do głowy myśl co by się stało, gdybym wrzucił tableteczkę aspartamu do piwa przy butelkowaniu. 

Myśl narodziła się, kiedy moja druga połówka słodziła cukrem mojego coffee stouta :D (Tak, wiem że to profanacja w  czystej postaci). 

 

Zamierzam warzyć milk stouta i przeszło mi przez myśl aby do kilku butelek wrzucić aspartam i oznaczyć je z przeznaczeniem dla najmilszej i ewentualnie jakiś homoseksualnych gości gdyby tacy się znaleźli ;)

 

Co myślicie o takim pomyśle? A może ktoś ma jakieś doświadczenie z takim zabiegem?

 

Pozdrawiam i życzę przyjemności przy najbliższym spożywanym piwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie często dosładzają cydr ale z tego co się orientuję to raczej ksylitolem więc piwo pewnie też można. Pytanie czemu nie zatrzesz bardziej na słodko i/lub nie sypniesz więcej karmelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie często dosładzają cydr ale z tego co się orientuję to raczej ksylitolem więc piwo pewnie też można. Pytanie czemu nie zatrzesz bardziej na słodko i/lub nie sypniesz więcej karmelu?

 

Nie dodam więcej karmelu ponieważ nie warzę tego tylko dla dziewczyny, warzę głównie dla siebie i nie chce zepsuć sobie piwa ;) Ja lubię palone i wytrawne stouty, laktoza powinna nadać lekkiej gładkości w odbiorze paloności, tego przynajmniej oczekuję. Kilka oznaczonych butelek z tableteczką Cologranu powinna rozwiązać mój problem. Dzięki! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.