Skocz do zawartości

Witam wszystkich


ziomal-111

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym wszystkich powitać. Na imię mam Maciej i pochodzę z Gostynia. http://pl.wikipedia.org/wiki/Gostyń

 

Od kilku dni czytam to forum i dziś naszła mnie ochota na rejestrację. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie uwarzenie własnego piwa. Na razie zajmuję się czytaniem i dokształcaniem na temat piwowarstwa. Czekam na moją skromna wypłatę i zakupuje zestawik z BA. Jak większość zacznę od brewkita. Pierwsze koty za płoty. Może z biegiem czasu i narastającej wiedzy zacznę warzyć z zacieraniem. Choć obecnie to dla mnie czarna magia.

 

Jeszcze nigdy w moim krótkim życiu nie dane było mi spróbować piwa domowego. Mam nadzieję, że już niedługo będę miał okazję napić się własnego ;) Przy okazji mam pytanie. Są tu piwowarzy z tej części Wielkopolski ? Może kiedyś była by okazja spotkać się na piwku.

Moje hobby to muzyka reggae, bukmacherstwo i zbieranie kapsli. Choć moja kolekcja nie należy do "wielkich"

 

Pozdrawiam. Wasze zdrowie ;):beer: Niestety nie własnym. :)

Edytowane przez ziomal-111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem z Ostrowa Wlkp. więc niedaleko. Możemy kiedyś się spotkać. A co do warzenia to prawdę mówiąc brewkita możesz pominąć - nic ciekawego się nie dzieje. Zacznij od ekstraktów. A zacieranie jest proste (jak to głosi, zgodnie z prawdą, artykuł w BA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć obecnie to dla mnie czarna magia.

Nic się nie przejmuj, po pierwszej warce zniknie "czarna" i zostanie tylko magia;) Nawet jak zdecydujesz się na początek na puchę, nie bój się potem eksperymentować z zacieraniem. Możliwości, efekty i frajda - nieporównywalnie lepsze.

 

Powodzenia!:smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj ja też jestem z Gostynia te z zaczynam dopiero pierwsze z puchy już jest , teraz drobne inwestycje bo balon do wina to nie to, kolejna pucha z ekstraktem zobaczymy co wyjdzie i adaptacja pomieszczenia na zacieranie i zbieranie sprzętu mnie czeka :beer: jakby co to możemy się spotkać i wymienić się skromnym doświadczeniem przy piwku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.