Skocz do zawartości

Pierwsza warka


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

piwko leżakuje a mnie znów przychodzi ochota na warzenie piwa;)

 

Tym razem ostatni krok przed zacieraniem czyli 10-11L piwa z ekstraktu słodowego z samodzielnym chmieleniem, mianowicie:

 

Bruntal -ekstrakt słodowy jasny 1,7kg

Safale s-04

 

i tu chciałbym spróbować naszych rodowitych chmieli, lubelski  i marynkę.

 

15 gram na goryczkę - 60' marynka

15 gram na aromat -    15' lubelski

 

Panowie wyjdzie mi coś pijalnego z tego?

Chciałbym spróbować z chmieleniem i studzeniem w wannie na tą chwilę, garnek 20L mam.

Edytowane przez dudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego lubelskiego pewnie zbyt wiele nie zostanie w aromacie po 15' gotowania i chłodzeniu w wannie. Przesuń co najmniej na 0' a możesz też wrzucić w trakcie chłodzenia, ja tak dodawałem chmiele na aromat w moich pierwszych 3 warkach bez chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam, ale z 15g lubelskiego to w ogóle niewiele bedzie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

to będzie warka 10l o 11/12 blg więc coś tam będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moja druga warka i chyba się spuszczę z radości jak mi żona pomoże rączką (żart), 

Piwo to Coopers REAL ALE, drożdże z zestawu i Bruntal ekst. słodowy nie wiem czy jasny czy ciemny bo na opakowaniu pisało http://piwopiweczko.pl/Bruntal-Jasny-Ekstrakt-17-kg-LIGHT-,1072.htmlwyciąg z słodów browarnych i ... .

Piwo wyszło pyszne już w 5 dniu po zabutelkowaniu, jeszcze trzymam w domu tak, że nagazuję się jeszcze trochę. Piwo klarowane i co mnie dziwi piwo wyszło koloru herbaty czyli ciemno bursztynowe i w smaku przypomina mi nie wiem, trochę owoców ale suszonych jak kompot wigilijny z suszków trochę słodowości i paloności. Dopiero poznaje prawdziwy świat piw ale dla mnie cudo bo moje w dodatku.

 

DSC_0843_JPG_750x750_q85.jpgDSC_0844_1_JPG_750x750_q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zrobisz jak znajdziesz bardzo jasny słod w puszce i potem nie będziesz go długo gotować. Z doświadczenia wiem że ciężko jest osiągnąć słomkowy kolor piwa.

Będę troszkę uszczypliwy. Ale wydawało mi się, że słód jest pakowany do worków, a nie puszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn zrobisz jak znajdziesz bardzo jasny słod w puszce i potem nie będziesz go długo gotować. Z doświadczenia wiem że ciężko jest osiągnąć słomkowy kolor piwa.

Jak robiłem desitkę z esktraktu ze słodu pilzneńskiego to otrzymałem taki kolor jaki bym dostał używając równoważnej ilości słodu. Robiłem tez Summer Ale i Blonda i oba wyszły bardzo jasne.

Także wątpię czy piwa z puszki są immanentnie ciemniejsze niż ich odpowiedniki ze świeżego słodu.

 

Kolegi Real Ale jest ciemny bo puszka zawiera wyciąg z jakiegoś ciemnego słodu, zapewne karmelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

można prosić o recepturę na Blonda z ekstraktów?

Znajdziesz w mojej sygnaturze. Ostrzegam że receptura jest mało odkrywcza.

 

 

Odkrywcza nie odkrywacza... jaki efekt? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś odebrałem ekst. słodowy bruntal jasny 2 x 1,7kg, marynka 30g na goryczkę i lubelski 50g na aromat. Czy da dobry efekt taki zestaw chmieli? Będę chmielić 20L brzeczki.

Jak obliczyć początkowe BLG zakładając taki zestaw surowców na 20L piwa. Drożdże to s-33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.