Skocz do zawartości

Pierwsza warka


dudi

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, dziś spróbuje swojego piwa jak będzie dobrze nagazowane to do piwnicy na miesiąc.

 

Jutro jadę po składniki do Chorzowa sklep piwopiweczko.pl i wymyśliłem sobie takie składniki na 2 warkę

 

Coopers - Australian Pale Ale                   http://piwopiweczko.pl/Coopers-Australian-Pale-Ale-,62.html 

Bruntal - Jasny Ekstrakt 1,7 kg           http://piwopiweczko.pl/Bruntal-Jasny-Ekstrakt-17-kg-LIGHT-,1072.html

3 Safale S-04                                         http://piwopiweczko.pl/DROZDZE-SAFALE-S-04-Fermentis-,398.html

 

Piwo nie będzie najtańsze bo butelka 0,5L wychodzi około 2zł ale niech będzie na starcie.

Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 warka nastawiona:

Coopers Real Ale 1,7 + ekst. słodowy Bruntal 1,7 + drożdże z zestawu coopers

Drożdże uwodnione w 24C na 30min, pojawił się krem na górze oraz pęcherze powietrza, drożdże zadane do brzeczki w 26C po 30 min temp już 24C

będę się starał utrzymać stałą temp 20C. BLG początkowe 11,5 do 12 nastaw 21L nie jak w instrukcji 23L dla poprawy smaku:)

 

Jak koledzy pisali zostawiam brzęczkę na 14 dni w spokoju. 

Następna warka po nowym roku z zacieraniem :)

Edytowane przez dudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mieściła się w widełkach 21 - 27C i krytycznym 30+

To że się mieściła oznacza, że drożdże będą fermentować. Lecz wcale nie oznacza, że fermentacja będzie zdrowa. W górnych granicach widełek produkowane są niepożądane związki, między innymi wysokie alkohole. Przez co piwo może woniać wódą lub w skrajnych przypadkach nawet rozpuszczalnikiem. Dla granica daje czystszy profil smakowy i aromatyczny. Fermentacja trwa troszkę dłużej, a w zamian otrzymujemy lepszy produkt finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 warka nastawiona: Coopers Real Ale 1,7 + ekst. słodowy Bruntal 1,7 + drożdże z zestawu coopers

 

Będzie ok. Real Ale było jednym z moich ulubionych brewkitów (za czasów brewkitów... ) Fermentowałem w 21-22C i było ok. Jeśli będziesz utrzymywał max 20C to powinno wyjść jeszcze lepsze niż mi. Tylko ja jeszcze dochmielałem na zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale mieściła się w widełkach 21 - 27C i krytycznym 30+

dudi a skąd Tobie takie widełki wyszły? (czego to już nie wypisują w różnych miejscach)

Jeśli kupujesz osobiście w sklepie piwowarskim (a tak chyba pisałeś kiedyś) to następnym razem może poczekaj w sklepie na jakiego piwowara i pogadaj więcej z nim o robieniu piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę utrzymuje już w granicy 20C zaledwie 10 godzin po zadaniu drożdży. Wczoraj jak fermentor miał 26 zadałem drożdże i przedstawiłem w chłodne miejsce ale ok zapisze sobie tą uwagę.

 

Widełki 21-27 z instrukcji Coopersa

Edytowane przez dudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości temp. które podałem opisują zadanie drożdży do brzeczki a nie fermentacje.

Piszę w instrukcji że zadanie drożdży do brzeczki o niższej niż 21C może skutkować nie wystartowaniem.

 

Piana w nastawie około 5-7cm bulka z rurki aż miło, temp. teraz 20C

Jeatem dobrej myśli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

opisują zadanie drożdży do brzeczki a nie fermentacje.

a wg mnie powinno się je zadawać w temp. fermentacji

 

 

Piszę w instrukcji że zadanie drożdży do brzeczki o niższej niż 21C może skutkować nie wystartowaniem

czego to tam już nie wypisują :facepalm:

 

 

temp. teraz 20C

otoczenia czy brzeczki fermentującej bo to różnica jest?

 

 

Jeatem dobrej myśli :-)

Ja też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp. brzeczki już wiem ;)

 

Panowie dziś wstałem przed południem ;) i zastałem taki widok

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6b22e3beb98372d7

 

Pytanie czy zostawić to tak jak jest tylko dolewać wodę do rurki czy zdjąć pokrywę i ją umyć wraz z rurką?

 

Wydaje mi się, że zostawię to tak jak jest bo przecież jest usyfione ale sterylne.

Edytowane przez dudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybki chcą pospacerować :) Masz psa? Weź smycz i kaganiec i możesz je oprowadzić trochę po domu czy okolicy, dobrze im to zrobi. Niech się przewietrzą trochę. 

Tak poważnie to możesz trochę obniżyć temp. fermentacji, jak się nie uspokoją to zrób blow-off tube (znajdziesz info na forum). Póki co nie otwieraj pokrywy, nie czyść. Jak trochę się obniży piana to dopiero. Bo po co kilka razy robić tą samą robotę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoją aluzję rozumie tak, że jak otworze to mogę załapać grzyba jakiegoś? OK spokojnie poczekam.

 

Twoje piwo już dawno załapało grzybicę. Powiem więcej, sam do tego celowo doprowadziłeś :P Poczytaj czym są drożdże to wszystko się rozjaśni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp. brzeczki już wiem ;)

 

Panowie dziś wstałem przed południem ;) i zastałem taki widok

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6b22e3beb98372d7

 

Pytanie czy zostawić to tak jak jest tylko dolewać wodę do rurki czy zdjąć pokrywę i ją umyć wraz z rurką?

 

Wydaje mi się, że zostawię to tak jak jest bo przecież jest usyfione ale sterylne.

Doczyszczenie tej plastikowej rurki przy pierwszej warce doprowadziło mnie do szału.

 

Dlatego szybko kupiłem coś takiego:

http://www.sklep.piwowin.pl/RURKA_FERMENTACYJNA_dwuczesciowa-263.html

 

Teraz co najwyżej raz na jakiś czas robi się z tego mini rakieta. Minus taki że nie słychać uspokajającego bulgotania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.