Jump to content
Zacier

Fermentacja

Recommended Posts

Witam jako że jestem tu nowy zacznę od przedstawienia się :) nazywam się Tomek jestem z Rybnika obecnie fermentuje drugą warkę z brewkitu co do pytania jakie mnie nurtuje to chodzi o temperaturę fermentacji w mieszkaniu mam 22 stopnia więc do piwa to trochę dużo jest opcja fermentacji w piwnicy i tu pytanie czy wilgoć i woń grzyba nie zakazi mi piwa? Jest tam chłodno ale to stare budownictwo i grzyba tam czuć..

Witam jako że jestem tu nowy zacznę od przedstawienia się :) nazywam się Tomek jestem z Rybnika obecnie fermentuje drugą warkę z brewkitu co do pytania jakie mnie nurtuje to chodzi o temperaturę fermentacji w mieszkaniu mam 22 stopnia więc do piwa to trochę dużo jest opcja fermentacji w piwnicy i tu pytanie czy wilgoć i woń grzyba nie zakazi mi piwa? Jest tam chłodno ale to stare budownictwo i grzyba tam czuć..

Fermentor powinien być szczelny. Jeżeli nie będziesz go otwierał w piwnicy to wszystko powinno być dobrze.

Jeśli fermentor jest szczelnie zamknięty to nie powinno się nic dziać. Dla pewności możesz do rurki wlać alkohol zamiast wody.

Najlepiej nie otwieraj go tam i wnieś już szczelnie zamkniętego, żeby nie złapał jakiegoś grzyba z powietrza.

Edited by frugo90

czy opłaca się brewkita dać na cichą?

Kwestia opłacalności jest bardzo względną ;)

Może sprecyzuj swoje pytanie żeby uzyskać sensowną odpowiedź.

Narazie nie

Jak póki co nie zbierasz gęstwy ani nic nie kombinujesz, to nie widzę specjalnie sensu zlewania na cichą, jak się zakończy fermentacja i drożdżę posprzątają to do butelek i po wszystkim.