Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj!

 

Panie i Panowie, rzućcie okiem na taki projekt piwa, które docelowo ma mieć ok. 1,5% alkoholu:

 

Wielkość warki docelowo: 20 litrów
Blg: 3,8
 
Zasyp
0,5 kg słodu monachijskiego
0,5 kg słodu karmelowego pszenicznego
0,5 kg słodu żytniego
 
3,5 l/kg do zacierania
 
Zacieranie:
65 stopni 30 minut
72 stopnie 30 minut
mashout 10 minut
 
Gotowanie: 60 minut
Chmielenie:
60 minut: Amarillo 15 gramów
20 minut: Amarillo 15 gramów
10 minut: Citra 10 gramów
5 minut: Citra 10 gramów, Cascade 15 gramów 
Whirlpool: Citra 10 gramów, Ahtanum 30 gramów
(ok. 40 IBU)
 
Na zimno: Ahtanum 30 gramów, Simcoe 30 gramów
 
Drożdże: suchary, S-04
 
Będzie to miało ręce i nogi? Podejrzewam, że wyjdzie strasznie cienkie w smaku, ale trochę chodzi mi o zrobienie piwa "dla kierowców", wiecie generalnie o co chodzi. ;)
Zmienić coś w zacieraniu? W chmieleniu?
 
Pozdrawiam!
Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacierałbym w 72°C

Poczytaj o "piwie harcerskim" - tam stosowane jest zacieranie na słodko, pół na pół słód podstawowy i jasny karmelowy, filtracja bez wysładzania praktycznie, warzenie w połowie docelowej objętości i przed zadaniem drożdży rozcieńczenie wodą do właściwej objętości.

Ja poszedłbym w tę stronę.

edit: robiłem podobnie nisko ALE koholowe

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za duże IBU jak na 3,8°Blg, dla takiego piwa to raczej poniżej 30IBU celować.

I jak pisał poprzednik zacierał bym tylko powyżej 72°C, a piwo zrobił trochę mocniejsze, tak z 6*lbg, powinieneś mieć odfermentowanie na poziomie max 50% co będzie koło 1,5% alk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyłem niedawno takie piwo 4 blg. Zacierałem w 72 st i nie zauważyłem aromatu brzeczki. Co do goryczki to zgadzam się, że powinna być poniżej 30 ibu a nawet i 20. Moje miało 28 IBU i wyszło bardzo gorzkie, właściwie tak gorzkie w odbiorze jak IIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piliscie piwo noskoalkoholowe Zacieranie w 72C czy tylko tak "myślicie".

Chociażby mój low alk bitter był zacierany w ten sposób, miałem go kiedyś na jakimś spotkaniu, był też w depozycie, żadnego posmaku "brzeczki" nie było, piwo takie nawet nie jest słodkie bo dekstryny są mało słodkie, ma tylko trochę takie nienaturalnie wysokie ciało (zwłaszcza w korelacji do niezbyt wysokich smaków słodowych ale to naprawdę szczególik sensoryczny), może przy jakimś niskim chmieleniu mogłoby być trochę mdłe ale od czego jest odpowiednie chmielenie (możesz trochę wyżej nachmielić i nie smakuje jak woda z chmielem) :D

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.