Skocz do zawartości

5.11.2016 - VIII Poznański Konkurs Piw Domowych, Poznańskie Targi Piwne


wogosz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z laboratorium browaru LECH odebrałem analizy zwycięskich piw. Paczki z nagrodami były już spakowane wcześniej, dziś więc tylko dołożyłem te certyfikaty i jutro kurier powinien zabrać wszystkie przesyłki. Jeśli to możliwe, proszę dać znać czy wszystko szczęśliwie dotarło.

Chciałem podać receptury zwycięskich razem z analizami z labo, ale oczywiście nasz Grand Champion (chyba z tej radości) jak na razie nie dosłał mi formularza z recepturą. Jeszcze trochę cierpliwie poczekam, a potem chyba się wkurzę. :eusathink:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podać receptury zwycięskich razem z analizami z labo, ale oczywiście nasz Grand Champion (chyba z tej radości) jak na razie nie dosłał mi formularza z recepturą. Jeszcze trochę cierpliwie poczekam, a potem chyba się wkurzę. :eusathink:;)

 

Czasu na dosłanie formularza nie ma, ale na udzielanie wywiadów dla radia już tak ;)http://polskicraft.pl/o-piwie-s01e06-wojciech-gasek/#.WCxIq_4_OX4.facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3. Aby wziąć udział w Konkursie należy poprawnie wypełnić Formularz Zgłoszenia i załączyć go do zgłaszanego piwa.

W związku z powyższym dziwne jest to proszenie się o recepturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Aby wziąć udział w Konkursie należy poprawnie wypełnić Formularz Zgłoszenia i załączyć go do zgłaszanego piwa.

W związku z powyższym dziwne jest to proszenie się o recepturę

 

Pisałem wcześniej, że formularz się nie zachował, bo w paczce były jeszcze 4 piwa z innego gatunku i wszystkie w transporcie uległy zniszczeniu. Szczęściem roztrzaskały się butelki tylko z jednego stylu, a z drugiego wszystkie się zachowały. Formularz był nieczytelny, ale miałem dane nadawcy z kartonu. Oczywiście mogłem zdyskwalifikować całość, ale bardzo się cieszę że tego nie zrobiłem.

Formularz właśnie odebrałem (dziękuję Wojtku) i wkrótce zamieszczę receptury.

Jeszcze jedno, kurier zabrał dzisiaj paczki z nagrodami, czyli "Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas na podanie receptur i analiz laboratoryjnych zwycięskich piw. W dwóch przypadkach wynik ekstraktu z labo jest o 0,8% wyższy niż podają piwowarzy, ale tyle mniej więcej dodaje się cukru do refermentacji - może tego nie uwzględnili. Wynik Piotra jest o prawie 0,5% niższy - może warto sprawdzić sprzęt, choć taka różnica to niewiele.

Zwycięskie receptury

Witbier - Mateusz Bardziński

Skład:

- słód pszeniczny - 1,0kg

- słód pilzneński - 2,0kg

- płatki pszenne błysk. - 1,7kg

- płatki owsiane błysk. - 0,3kg

Zacieranie:

53ºC - 20 min.

66ºC - 60 min.

72ºC - 45 min.

78ºC - 15 min.

Chmielenie:

Lubelski 15g + Cascade 5g - 60min

Lubelski 10g + kolendra 10g + skórka słodkiej pomarańczy15g - 15 min.

Citra 5g + kolendra 10g + skórka słodkiej pomarańczy10g + curaçao 10g - 0 min.

Fermentacja:

13 dni, temp 20ºC, ekstrakt 12 Blg, drożdże: Brewferm Blanche

Analiza piwa przeprowadzona przez laboratorium browaru LECH:

ekstrakt pozorny(%w/w) – 2,75

ekstrakt rzeczywisty (%w/w) – 4,69

alkohol (%w/w) – 4,23

alkohol (%v/v) – 5,40

ekstrakt brzeczki (%w/w) – 12,85

odfermentowanie rzeczywiste (%) – 63,47

odfermentowanie pozorne (%) – 78,60

kaloryczność (kJ/100ml) – 194,68

gęstość (g/cm3) – 1,00891

barwa (EBC) – 9,90

wartość pH – 4,48

wartość BU (mg/l) – 14,90

 

 

Weizen - Piotr Bartnik

Skład:

- słód pszeniczny - 5,0kg

- słód pilzneński - 2,0kg

Zacieranie:

45ºC - 15 min.

63ºC - 50 min.

Chmielenie:

Hallertauer Mittelfrueh 30g - 60min

Hallertauer Mittelfrueh 10g - 30 min.

Hallertauer Mittelfrueh 10g - 0 min.

Fermentacja:

14 dni tylko burzliwa, temp 18ºC, ekstrakt 12 Blg, drożdże: FM Gwoździe i Banany

Analiza piwa przeprowadzona przez laboratorium browaru LECH:

ekstrakt pozorny(%w/w) – 3,04

ekstrakt rzeczywisty (%w/w) – 4,68

alkohol (%w/w) – 3,54

alkohol (%v/v) – 4,53

ekstrakt brzeczki (%w/w) – 11,55

odfermentowanie rzeczywiste (%) – 59,49

odfermentowanie pozorne (%) – 73,72

kaloryczność (kJ/100ml) – 174,52

gęstość (g/cm3) – 1,01004

barwa (EBC) – 19,60

wartość pH – 4,54

wartość BU (mg/l) – 11,90

 

 

American Wheat - Wojciech Gasek

Skład:

- słód pszeniczny - 58%

- słód pilzneński - 20%

- słód pale ale - 10%

- słód carawheat - 2%

- słód carapils - 2%

- pszenica - 8%

Zacieranie:

słód pszeniczny

53ºC - 15 min.

Pozostałe słody i skleikowana pszenica

64ºC - 30 min.

70ºC - 20 min.

77ºC - 5 min.

Chmielenie:

Magnum + Citra - 60min

Huell mellon - 30 min.

Centenial + Cascade - 0 min.

Cicha: Delta + Huell Mellon + Zeus (niestety nie podano dawek poszczególnych chmieli)

Fermentacja:

16 dni burzliwa, 5 cicha, temp 18-19ºC, ekstrakt 13 Blg, drożdże: Whitelabs American Weizen WLP 320

Analiza piwa przeprowadzona przez laboratorium browaru LECH:

ekstrakt pozorny(%w/w) – 2,50

ekstrakt rzeczywisty (%w/w) – 4,68

alkohol (%w/w) – 4,77

alkohol (%v/v) – 6,09

ekstrakt brzeczki (%w/w) – 13,84

odfermentowanie rzeczywiste (%) – 66,18

odfermentowanie pozorne (%) – 81,91

kaloryczność (kJ/100ml) – 210,24

gęstość (g/cm3) – 1,00795

barwa (EBC) – 35,40

wartość pH – 4,71

wartość BU (mg/l) – 53,50

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekstraktu to podawałem ekstrakt brzeczki nastawnej, więc faktycznie cukier do refermentacji mógł podnieść wynik o te 0,8°P. 

Natomiast IBU wyliczone na kalkulatorze różni się tylko 0 0,1 jednostki - wyrazy uznania dla twórców kalkulatora w PPPP. Wygląda na to że dostawca na chmielu napisał prawdę co do zawartości α-kwasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z weizena dostałem już eliminacyjną jakby co, 5 dni temu.

 

A tak w ogóle to ciekawe wartości EBC mają weizen i wheat. Czy aby na pewno laboratorium Lecha się nie machnęło? :)

Edytowane przez Henx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można spróbować popędzić sędziego od metryczek eliminacyjnych z American Wheat'a? Bo nie bardzo rozumiem jaki jest problem z wysłaniem tego, skoro metryczki sporządzane są przy stole sędziowskim? Wystarczy to zeskanowa/zrobić zdjęcie i wysłać do wszystkich.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno pytam, ale Homebrewing wycofał się z sponsorowania III miejsca? W paczce nie znalazłem żadnego kuponu itp. Pozostała cześć dotarła w idealnym stanie :) .

To moja wina. Późno wysłałem dane laureatów do Homebrewing; przepraszam ale byłem przekonany że zrobiłem to w nastepnym tygodniu po konkursie, ale okazało się że tylko mi się zdawało. Niebawem nagrody dotrą. Żaden kupon nie jest potrzebny.

Co do Centrum Piwowarstwa, to laureaci muszą złożyć zamówienie z dopiskiem że to nagroda w VIII KPD w Poznaniu. Zmówienie do 100zł jest bezpłatne, jeżeli będzie na większą kwotę to różnicę trzeba dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno pytam, ale Homebrewing wycofał się z sponsorowania III miejsca? W paczce nie znalazłem żadnego kuponu itp. Pozostała cześć dotarła w idealnym stanie :) .

Homebrewing.pl nie wycofało się ze sponsoringu, jutro wysyłamy paczki, więc przed weekendem powinny być u Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.