Skocz do zawartości

5.11.2016 - VIII Poznański Konkurs Piw Domowych, Poznańskie Targi Piwne


wogosz

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu Wielkopolskiego Oddziału Terenowego PSPD oraz swoim własnym, chciałbym po raz kolejny zaprosić piwowarów domowych do wzięcia udziału w VIII Konkursie Piw Domowych w Poznaniu który odbędzie się w dniu 5 listopada 2016r. Tak jak w poprzednich latach konkurs odbędzie się w ramach Poznańskich Targów Piwnych na które zapraszamy w dniach 4-6 listopaa. Sędziów, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie w Poznaniu, proszę o kontakt na PW. Tradycyjnie nie pobieramy opłaty za zgłoszenie piwa do konkursu, więc nie możemy refundować sędziom kosztów dojazdu i pobytu w Poznaniu.

Regulamin konkursu:
1. W VIII Poznańskim Konkursie Piw Domowych udział mogą brać jedynie osoby pełnoletnie.

2. W Konkursie ustalono trzy kategorie – Weizen (Hefeweizen) str. 15, Witbier str. 18, American Wheat str. 29 (wg PSPD). Podaję link: http://www.pspd.org.pl/uploads/style-pspd-2013.pdf.

3. Aby wziąć udział w Konkursie należy poprawnie wypełnić Formularz Zgłoszenia i załączyć go do zgłaszanego piwa. Do każdej kategorii należy wypełnić osobny Formularz.

4. Termin dostarczenia piwa Organizatorom upływa z dniem 31 października 2016. Jest to termin dostarczenia piwa pod jeden z podanych adresów

5. Do konkursu należy dostarczyć piwo w butelkach o pojemności 0,5 litra lub 0,33 litra w ilości 4 sztuk. Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet, ani trwałych śladów np. powstałych w wyniku pakowania. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką - recepturką lub oznaczenie na kapslu.

6. Uczestnicy konkursu mogą wystawić po jednym piwie z każdej kategorii.

7. W przypadku zgłoszenia więcej niż 15 piw w danej kategorii, Organizator zastrzega sobie prawo do wstępnej eliminacji, której celem będzie wyłonienie nie więcej niż 15 piw. Do przeprowadzenia eliminacji, powołana zostanie odrębna komisja sędziowska, która będzie oceniać piwa w ustalonym terminie poprzedzającym Konkurs.

8. Piwa Konkursowe oceniać będzie Komisja, której skład ogłoszony zostanie przed rozpoczęciem konkursu. Decyzja Komisji i końcowa ocena jest ostateczna i niepodważalna.

9. W wypadku dwóch (lub więcej) miejsc ex aequo - decydujący głos należy do Przewodniczącego Komisji.

10. Piwa w Konkursie oceniane będą przez Jury anonimowo.

11. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

12. Piwo na Konkurs należy nadesłać/dostarczyć pod adres:
S.M.O.K.
os. Przyjaźni 125 B
61-686 Poznań
Budynek Administracji PSM Winogrady
z dopiskiem "KONKURS".
kom.: 501 311 627

lub

Sklep Browaru Szałpiw
ul. Szczepankowo 129
61-313 Poznań
również z dopiskiem „KONKURS”

13. Uczestnik konkursu w wypełnionym Formularzu oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych oraz na ujawnienie i publikację receptury.

14. W Formularzu Zgłoszenia należy bezwzględnie podać: datę warzenia warki, rodzaj użytego surowca: ziarno/ekstrakt, stężenie brzeczki nastawnej, oraz zachęcamy do podania receptury (surowce, sposób zacierania, dawkowanie i odmiany chmielu).

15. Każdy piwowar, którego piwo weźmie udział w Konkursie, otrzyma metryczkę z oceną swojego piwa i ewentualnymi uwagami jurorów konkursu.

16. Z grona zwycięzców każdej kategorii konkursowej, zostanie wyłoniony Grand Champion VIII Konkursu Piw Domowych w Poznaniu.

17. Konkurs Piw Domowych przeprowadzony zostanie zgodnie z wytycznymi Komisji ds. Szkolenia i Certyfikacji Sędziów Konkursów Piwa PSPD zawartymi w „Przewodniku dla organizatorów konkursów piw domowych” oraz w „Zasadach dobrej praktyki dla konkursów piwa”.

18. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do częściowej lub całkowitej zmiany powyższego regulaminu bez uprzedniego powiadomienia.

 

 

-----------------------------------------------------

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (doc)
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (pdf)

Edytowane przez wogosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwają mi się dwa pytania:

1. Podana została data końcowa dostarczenia piw - 31 października. Czy przewidziana będzie data początkowa, od kiedy można dostarczać piwa?

2. Regulamin wspomina o formularzu zgłoszeniowym. Czy zostanie skonstruowany jego szablon, czy piwowar musi przygotować własny fomularz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwają mi się dwa pytania:

1. Podana została data końcowa dostarczenia piw - 31 października. Czy przewidziana będzie data początkowa, od kiedy można dostarczać piwa?

2. Regulamin wspomina o formularzu zgłoszeniowym. Czy zostanie skonstruowany jego szablon, czy piwowar musi przygotować własny fomularz? :)

 

Nie określałem daty początkowej nadsyłania piw, bo liczę na rozsądek uczestników, że to nie nastąpi przed październikiem. Teraz jednak po tym pytaniu myślę, że formularz zamieszczę nie wcześniej niż w połowie września abym nie otrzymał piw jeszcze w sierpniu - proszę o cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mi się nasuwa swoją drogą pewna konkluzja - po kiego w listopadzie konkurs na 3 pszenice? Świeże pójdą pewnie od nielicznych, reszta to resztki z "lekkiego sezonu". Może się mylę, ale kto warzy weizeny na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pszenicę czas jest cały rok. Ciężko siąść ze znajomymi jakiegoś listopadowego wieczoru i sączyć tylko stouty, portery i belgusy. A taki american wheat jest zawsze na miejscu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Regulamin konkursu:

 

 

5. Do konkursu należy dostarczyć piwo w butelkach o pojemności 0,5 litra lub 0,33 litra w ilości 4 sztuk. Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet, ani trwałych śladów np. powstałych w wyniku pakowania. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką - recepturką lub oznaczenie na kapslu.

 

 

 

--------

 

Widze chyba jakiś błąd copy-paste

 

Jak mniemam - można wysyłać 3x 0.5l lub 4x 0.33 ? Może ktoś potwierdzić? Jutro chcę zrobić wysyłkę piw.

Edytowane przez maro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

"Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet, ani trwałych śladów np. powstałych w wyniku pakowania. "

 

W formularzu widnieje rubryka "Opis oznakowania butelki". Jak to rozumieć?

Opisujesz czy do butelki jest etykieta przyczepiona gumką, czy jest coś napisane na kapslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Regulamin konkursu:

 

 

5. Do konkursu należy dostarczyć piwo w butelkach o pojemności 0,5 litra lub 0,33 litra w ilości 4 sztuk. Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet, ani trwałych śladów np. powstałych w wyniku pakowania. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką - recepturką lub oznaczenie na kapslu.

 

 

 

--------

 

Widze chyba jakiś błąd copy-paste

 

Jak mniemam - można wysyłać 3x 0.5l lub 4x 0.33 ? Może ktoś potwierdzić? Jutro chcę zrobić wysyłkę piw.

 

Ja zrozumiałem że 4 butelki bez względu na to czy są to butelki 0,33l czy 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

"Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet, ani trwałych śladów np. powstałych w wyniku pakowania. "

 

W formularzu widnieje rubryka "Opis oznakowania butelki". Jak to rozumieć?

Opisujesz czy do butelki jest etykieta przyczepiona gumką, czy jest coś napisane na kapslu.

 

Rozumiem, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Regulamin konkursu:

 

 

5. Do konkursu należy dostarczyć piwo w butelkach o pojemności 0,5 litra lub 0,33 litra w ilości 4 sztuk. Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet, ani trwałych śladów np. powstałych w wyniku pakowania. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką - recepturką lub oznaczenie na kapslu.

 

 

 

--------

 

Widze chyba jakiś błąd copy-paste

 

Jak mniemam - można wysyłać 3x 0.5l lub 4x 0.33 ? Może ktoś potwierdzić? Jutro chcę zrobić wysyłkę piw.

 

Ja zrozumiałem że 4 butelki bez względu na to czy są to butelki 0,33l czy 0,5l.

 

Organizatorzy potwierdzili mi że 4 butelki 0.5 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Regulamin konkursu:

 

 

5. Do konkursu należy dostarczyć piwo w butelkach o pojemności 0,5 litra lub 0,33 litra w ilości 4 sztuk. Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet, ani trwałych śladów np. powstałych w wyniku pakowania. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką - recepturką lub oznaczenie na kapslu.

 

 

 

--------

 

Widze chyba jakiś błąd copy-paste

 

Jak mniemam - można wysyłać 3x 0.5l lub 4x 0.33 ? Może ktoś potwierdzić? Jutro chcę zrobić wysyłkę piw.

 

Ja zrozumiałem że 4 butelki bez względu na to czy są to butelki 0,33l czy 0,5l.

 

Tak właśnie chciałem aby to było zrozumiane. Po doświadczeniach poprzednich konkursów wiem że największe znaczenie ma ilość butelek, Ich pojemność jeżeli nie jest mniejsza niż 0,3l to sprawa drugoplanowa. Wielokrotnie opisywałem do czego każda butelka jest potrzebna, więc nie będę się powtarzał. Krótko mówiąc, wystarczą 4 butelki obojętnie czy 0,5 czy 0,3l, mniejsze niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy wspomnieć o sponsorach. Na razie tylko wymienię darczyńców, o nagrodach trochę później.

Lista sponsorów Konkursu Piw Domowych w Poznaniu (w kolejności alfabetycznej):

- Browar Nepomucen - Szkaradowo

 

- Browar Szałpiw Sp. z o.o. - Poznań

 

- Brovaria – Browar Restauracyjny, hotel, Poznań Stary Rynek

 

- Centrum Piwowarstwa – sklep internetowy

 

- Homebrewing – sklep internetowy

 

- Imake/Grainfather – Handcrafted Foods & Beverages

 

- Karczma „Podkowa Leśna” w Krajkowie

 

- Kompania Piwowarska S.A.

 

- Słodownia Soufflet Polska Sp. z o.o. - Poznań

 

- UŁAN BROWAR – Browar Restauracyjny, City Park Poznań ul. Wyspiańskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co się dzieje z adresem wysyłki na Os. Przyjaźni 125 B. Piwo wysłałem w poniedziałek i kurierowi do dzisiaj nie udało się dostarczyć przesyłki. Kurier ma podany w wątku nr telefonu. Trzy razy kurier próbował dostarczyć paczkę i trzy razy próba się nie powiodła. Podajecie adres, pod którym nikogo nie ma?

Oto zapis historii dostarczenia. 

Data / czas Aktywność Lokalizacja 28-10-2016 21:15 Nieudana próba doręczenia. Przesyłka awizowana POZNAŃ 28-10-2016 21:14 Przesyłka wróciła do placówki FedEx POZNAŃ 28-10-2016 08:27 Przesyłka w samochodzie POZNAŃ 28-10-2016 01:04 Przesyłka dotarła do placówki FedEx POZNAŃ 27-10-2016 20:50 Nieudana próba doręczenia. Przesyłka awizowana POZNAŃ 27-10-2016 20:48 Przesyłka wróciła do placówki FedEx POZNAŃ 27-10-2016 08:39 Przesyłka w samochodzie POZNAŃ 26-10-2016 07:52 Przesyłka dotarła do placówki FedEx POZNAŃ 25-10-2016 20:10 Przesyłka odebrana przez kuriera POZNAŃ 25-10-2016 00:50 Przesyłka dotarła do placówki FedEx POZNAŃ 24-10-2016 15:22 Przesyłka odebrana przez kuriera GDAŃSK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko z tego zapisu rozumiem, ale wydaje się że kurier próbował dostarczyć paczkę dwa a nie trzy razy:

27-10-2016 20:50 Nieudana próba doręczenia

28-10-2016 21:15 Nieudana próba doręczenia

W obu przypadkach nic dziwnego że się nie udało. Ten adres to firma kolegi Przemczysława pod którym ktoś jest codziennie od godz. 8:00 do przynajmniej 18:00. Wydawało się to idealnym rozwiązaniem, bo w naszych mieszkaniach prywatnych zwykle przed południem, kiedy pracują kurierzy, nikogo nie ma. I do tej pory nie było problemu - Przemczysław przyjął tam około 40 paczek. Niestety trudno przewidzieć, że kurier FedEx przyjeżdża z paczką o dziewiątej wieczorem. To chyba nie jest normalna godzina dostarczania poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakodowaliśmy znakomitą większość nadesłanych piw. Oto lista uczestników którzy nadesłali swoje piwa:

 

Witbier

1. Mateusz Bardziński

2. Konrad Bołuńdź

3. Mateusz Bonikowski

4. Mariusz Bystryk

5. Łukasz Chudy

6. Tomasz Górka, Radosław Bielewicz, Tomasz Dauksza

7. Robert Gumieniak

8. Maciej Karbowiak, Jakub Tomaszewski

9. Szymon Kierszniowski

10. Michał Kordek

11. Patryk Kranc

12. Wioletta Krzemień, Konrad Uściński

13. Mariusz Małaczek

14. Andrzej Miler

15. Ireneusz Misiak

16. Leszek Nitschke

17. Łukasz Rymkiewicz

18. Grzegorz Sibilski

19. Janusz Švach

20. Andrzej Wójciak

 

American Wheat

1. Mariusz Bystryk

2. Marcin Chudaszek

3. Marcin Czajkowski

4. Mateusz Czarnecki

5. Mariusz Dziadkiewicz

6. Tomasz Górka, Radosław Bielewicz

7. Paweł Grabowski

8. Mateusz Gruszczyński

9. Robert Gumieniak

10. Bartłomiej Henkelman

11. Adam Jurek

12. Patryk Kranc

13. Marek Lutowski

14. Michał Matysiak

15. Michał Mielcarski

16. Łukasz Mikołajczyk, Bartosz Rybicki

17. Andrzej Miler

18. Ireneusz Misiak

19. Leszek Nitschke

20. Marcin Molenda

21. Wiktor Pasek

22. Paweł Powroźnik

23. Piotr Przymusiak

24. Grzegorz Sibilski

25. Tomasz Siuchniński, Małgorzata Frąckowiak

26. Adam Trybułowski

 

 

Wiezen

1. Paweł Baniel

2. Mateusz Bardziński

3. Piotr Bartnik

4. Mariusz Bystryk

5. Marcin Chudaszek

6. Dariusz Czaja

7. Mateusz Dołgoszej

8. Tomasz Górka, Radosław Bielewicz

9. Mateusz Gruszczyński

10. Bartłomiej Henkelman

11. Dominik Janiec

12. Michał Kordek

13. Patryk Kranc

14. Tomasz Kuchno

15. Przemysław Majchrzak

16. Sebastian Majchrzak

17. Łukasz Matuszewski

18. Andrzej Miler

19. Michał Murgrabia

20. Leszek Nitschke

21. Piotr Przymusiak

22. Wojciech Roman

23. Marcin Stefaniak

24. Łukasz Wenderski

25. Andrzej Wójciak

Edytowane przez wogosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.