Skocz do zawartości

Pierwsza warka. (brewkit WES)


Jazzman108

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co by w temacie było: Ciekawe co wyjdzie z ekstraktu chmielonego ciemnego i niechmielonego jasnego? Szare WESowe?

Oryginalnie WES'owy zestaw zawiera ciemny ekstrakt chmielony i jasny niechmielony:

http://www.sklep.wes.com.pl/?d=produkt&id=115

 

 

Jejski

 

Ogólnie to gdybym mógł zaczął bym od zacierania jednak puki co nie dysponuje odpowiednim sprzętem. Musiałem ostatnio zmienić struny w kontrabasie a wydatek to nie mały ;) Gotowiec powinien dać mi jakieś pojęcie o smaku piwa domowego, przynajmniej tak myślę.

Edytowane przez Jazzman108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie pogotuj nachmieloną konserwę przez godzinę, ile aromatu Ci zostanie? Skończcie się bawić w te gotowce i do ROBOTY! Przeczytajcie moją sygnaturę.

Jejski ty się nie czepiaj tak tego warzenia z puchy, niech się Jazzman wyszkoli na kilku wesowych zestawach, a jak nazbiera sprzetu i się otrzaska z tematem, wtedy bedzie zacierał.Bądź wyrozumiały kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę motywacji trzeba dodać ;) Jednak są ludzie którzy zacierali od pierwszej warki. Niestety nie byłem to ja i bardzo żałuję, Ale tak jak piszesz trzeba się przekonać na własnej d.... @ Jazzman108

Musiałem ostatnio zmienić struny w kontrabasie a wydatek to nie mały

to trzeba było wygotować jak za komuny :/ , a zaoszczędzone pieniądze wydać na sprzęt :/ I tak powiem do roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce WES piszą:"zagotować" bez podawania czasu.

Ludzie brew-kity po prostu mieszają z gorącą wodą i jest ok....

Więc myślę, że "zagotowanie" i przytrzymanie na "bulgotaniu" przez 30 sek wystarczy by i tak pewnie sterylną zawartość puszki wysterylizować ;)

Sprzęt dokupisz i zaczniesz zacierać.... do tego czasu proszę się nie przejmować tylko korzystać z dobrodziejstw WES, Coopers i Muntons... :/

Zbierzesz doświadczenia co do sterylizowania sprzętu, dekantacji, rozlewu.... a to co będzie w butelkach wielu zasmakuje.

 

p.s jaką muzykę grasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym tam nic nie gotował, tylko do kranówy wlał zawartość puszki i spokojnie fermentował. Po co bawić się z jakimś gotowaniem tego ekstraktu, on pewnie był wysterylizowany w procesie produkcji. No chyba że sam Wes zaleca, to znaczy, że cos mają na sumieniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym tam nic nie gotował, tylko do kranówy wlał zawartość puszki i spokojnie fermentował. Po co bawić się z jakimś gotowaniem tego ekstraktu, on pewnie był wysterylizowany w procesie produkcji.

Dokładnie... ale niech zabulgocze dla pewności przez 30 sekund.

Tu rady GURU piwa z konserwy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brewkit - "domowe ciemne" WES

ekstrakt - Muntons Light

drożdże - Safale S-04

 

 

Drożdże dodałem przy temperaturze 24C. Postaram się później wrzucić jakąś fokte.

Fermentor stoi w pomieszczeniu w którym temp. waha się między 20-24 (zależy o której się w piecu napali :smilies:)

 

 

Pozdr.

 

EDIT: blg 12

 

 

EDIT2: tuż przed dodaniem drożdży:

 

p1000273s.jpg

Edytowane przez Jazzman108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... ale niech zabulgocze dla pewności przez 30 sekund.

A w jakim celu ?

O ile wiem Coopers nie piszą by ich brew-kity gotować...

Jeśli w WES-ie piszą by "zagotować" to ich trzeba zapytać. Co szkodzi cyt.:"zagotować, mieszając" ?

 

 

:smilies:

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.