Skocz do zawartości

Jak zrobić z kega kadź.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, bez obrazy, ale ile można pytać wciąż o te same rzeczy w jednym wątku??? CZYTAJCIE to co piszą inni, a nie znowu:" a jakie szczeliny są najlepsze??? "itd.

Koledzy pisali że 1 mm, ja napisałem wyraźnie, że mam 0.5mm, zamieściłem tu zdjęcie wraz z malutką piłką do metalu z brzeszczotem 0.5 mm, napisałem że odległości 1 cm. A tymczasem ktoś znowu: a jakie szczeliny??? Masakra....

Wiem, że gdyby nie było pytań i odpowiedzi, a odpowiedzi byłyby tylko w stylu:" użyj wiki albo google" to to forum by nie żyło... Ale bez przesady. I wcale nie chodzi tu o głupie pytania, bo takich nie ma, ale głównie o uważne czytanie tego co piszą inni.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, bez obrazy, ale ile można pytać wciąż o te same rzeczy w jednym wątku??? CZYTAJCIE to co piszą inni, a nie znowu:" a jakie szczeliny są najlepsze??? "itd.

Koledzy pisali że 1 mm, ja napisałem wyraźnie, że mam 0.5mm, zamieściłem tu zdjęcie wraz z malutką piłką do metalu z brzeszczotem 0.5 mm, napisałem że odległości 1 cm. A tymczasem ktoś znowu: a jakie szczeliny??? Masakra....

Wiem, że gdyby nie było pytań i odpowiedzi, a odpowiedzi byłyby tylko w stylu:" użyj wiki albo google" to to forum by nie żyło... Ale bez przesady. I wcale nie chodzi tu o głupie pytania, bo takich nie ma, ale głównie o uważne czytanie tego co piszą inni.

Pozdrawiam!!!

Ile warek filtrowałeś na swoim sprzęcie? 20? 40? 120? Ile różnych zasypów? pszenicznych? z płatkami?, z niesłodowaną pszenicą? z orkiszem? z żytem? z słodem owsianym? Jeśli tyle to możesz na pewno stwierdzić, że filtrator z takimi nacięciami sprawdza się doskonale.

I również bez obrazy, ale się wole zapytać i dostać parę opinii lub dowiedzieć się od ludzi, którzy używają takiego sprzętu już od dłuższego czasu.niż schrzanić rurkę za 40zł. Od ponad 80 warek używam oplotu i tylko raz mi się zapchał, ale złego słowa na niego nie powiem, niestety przy tym systemie nie zamontuję oplotu, dlatego chcę to zrobić dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że jeszcze wtrące, zrobiłeś 96 warek i na tym etapie pytasz o takie podstawy??? Trochę to dziwne.... Chyba, że poprzednio jechałeś na extraktach...:rolleyes:

Do 96 brewkitów używałem oplotu, a nie rurki miedzianej, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem oplotu tylko raz, przy pierszej warce (weizen) i w moim przypadku nie zdał egzaminu. Był to oplot naciagnięty na stelaż miedziany z obcietymi do połowy rurkami od dołu. Myslałem ze mnie szlag trafi. Przy kolejnym warzeniu zrobiłem z nacięciami i było super. Fakt, że nie był to juz pszeniczniak. W sobote robie witbier'a i zobaczymy jak bedzie. Myslę, że ok. Mój podobnie jak pisze Josefik jest rozbierany. Z jednej strony rurki nie są polutowane tylko wchodzą na wcisk. Umozliwia to czyszczenie od srodka.

 

A oto ponizej poprzednia wersja:

p1030194q.jpg

 

p1030196l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był chyba w tym, że rurki miedziane to 15stki (mm). Nie mogłem dostać odpowiednio większych oplotów. Te co miałem były na styk. Za bardzo były "napięte", ściśnięte a przez to utrudniony był przepływ filtratu...

Byłem juz tak zdesperowany podczas filtracji, że omal co nie posciagałem w kiblu wężyków w celu zrobienia "zwykłego" filtratora aby tylko przefiltrowac. Była 1wsza w nocy ;)

Edytowane przez Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, bez obrazy, ale ile można pytać wciąż o te same rzeczy w jednym wątku??? CZYTAJCIE to co piszą inni, a nie znowu:" a jakie szczeliny są najlepsze??? "itd.

Pozdrawiam!!!

Co się tak gorączkujesz? Nowy na forum? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sobą mam jedynie jakieś 15 warek. pierwsze filtrowałem w kadzi filtracyjnej z Browamatora. Przy pilsach było nawet nawet. Koszmar był przy okazji żytniego.

 

Szybko doszedłem do wniosku, że otworów jest stanowczo za mało.... nawierciłem 3x więcej. O niebo lepsze wyniki.....

 

4 ostanie warki filtrowałem już za pomocą oplotu. Zrobiłem go z węża 1.5 metrowego. Po prostu bajka. Czasowo nie do porównania.... Filtrator przystosowałem do procesu wysładzania. Więc nie zmarnował się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, bez obrazy, ale ile można pytać wciąż o te same rzeczy w jednym wątku??? CZYTAJCIE to co piszą inni, a nie znowu:" a jakie szczeliny są najlepsze??? "itd.

Spokojnie Lukas, jak nie chcesz to nie odpowiadaj na pytania nie zadane do Ciebie.

Vettis napisał to łagodnie ale ja Ci przetłumaczę, on nie chce się opierać wyłącznie na pojedynczej opinii kogoś kto tu się pojawił parę dni temu tylko chce poznać głosy użytkowników którzy taki filtrator przetestowali na różnych zasypach.

 

 

Sorry, że jeszcze wtrące, zrobiłeś 96 warek i na tym etapie pytasz o takie podstawy??? Trochę to dziwne.... Chyba, że poprzednio jechałeś na extraktach...:rolleyes:

Każdy system praktycznie jest inny, a w dodatku jak ktoś nigdy czegoś nie stosował to choćby uwarzył 500 warek to jakie to ma znaczenie.

 

A poza tym, z uważnym czytaniem i logicznym rozumowaniem to chyba nie halo ale u Ciebie. Nie można jechac na ekstraktach i filtrować zacieru oplotem. Luz Lukas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie' date=' bez obrazy, ale ile można pytać wciąż o te same rzeczy w jednym wątku??? CZYTAJCIE to co piszą inni, a nie znowu:" a jakie szczeliny są najlepsze??? "itd.[/quote']

Spokojnie Lukas, jak nie chcesz to nie odpowiadaj na pytania nie zadane do Ciebie.

Vettis napisał to łagodnie ale ja Ci przetłumaczę, on nie chce się opierać wyłącznie na pojedynczej opinii kogoś kto tu się pojawił parę dni temu tylko chce poznać głosy użytkowników którzy taki filtrator przetestowali na różnych zasypach.

 

 

Sorry, że jeszcze wtrące, zrobiłeś 96 warek i na tym etapie pytasz o takie podstawy??? Trochę to dziwne.... Chyba, że poprzednio jechałeś na extraktach...:rolleyes:

Każdy system praktycznie jest inny, a w dodatku jak ktoś nigdy czegoś nie stosował to choćby uwarzył 500 warek to jakie to ma znaczenie.

 

A poza tym, z uważnym czytaniem i logicznym rozumowaniem to chyba nie halo ale u Ciebie. Nie można jechac na ekstraktach i filtrować zacieru oplotem. Luz Lukas.

Skybert,

Ze mną nie halo? :) Słuchaj, nie obrażaj innych, bo ja tego nie robię. Żadna moja wypowiedź nie była bezpośrednio skierowana do kogoś konkretnego. Poza tym, NIE HALO to jest chyba z Tobą. Gdybyś UWAŻNIE czytał, wiedziałbyś, że pisząc o extraktach, nie miałem jeszcze pojęcia, że używał oplotu. Stąd podejrzenie, że nie warzy z zacieraniem.... Masakra jakaś....... uff uff :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną nie halo? :) Słuchaj, nie obrażaj innych, bo ja tego nie robię. Żadna moja wypowiedź nie była bezpośrednio skierowana do kogoś konkretnego. Poza tym, NIE HALO to jest chyba z Tobą. Gdybyś UWAŻNIE czytał, wiedziałbyś, że pisząc o extraktach, nie miałem jeszcze pojęcia, że używał oplotu. Stąd podejrzenie, że nie warzy z zacieraniem.... Masakra jakaś....... uff uff :P

Twoja wypowiedz byłą bezpośrednio skierowana do Vettisa:

Sorry, że jeszcze wtrące, zrobiłeś 96 warek i na tym etapie pytasz o takie podstawy??? Trochę to dziwne.... Chyba, że poprzednio jechałeś na extraktach...

A jednen post wyżej Vettis pisał:

Ile warek filtrowałeś na swoim sprzęcie? 20? 40? 120? Ile różnych zasypów? pszenicznych? z płatkami?, z niesłodowaną pszenicą? z orkiszem? z żytem? z słodem owsianym? Jeśli tyle to możesz na pewno stwierdzić, że filtrator z takimi nacięciami sprawdza się doskonale.

I również bez obrazy, ale się wole zapytać i dostać parę opinii lub dowiedzieć się od ludzi, którzy używają takiego sprzętu już od dłuższego czasu.niż schrzanić rurkę za 40zł. Od ponad 80 warek używam oplotu i tylko raz mi się zapchał, ale złego słowa na niego nie powiem, niestety przy tym systemie nie zamontuję oplotu, dlatego chcę to zrobić dobrze.

Pogrubiłem Ci kilka słów z wypowiedzi Vettisa.

Co więcej nie odpowiedziałeś na żadne z zadanych przez niego pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by z Tobą polemizować, ale nie ma to sensu. Luz.... Najważniejsze jest piwo. Nie mniej jednak powiem Ci,że wypowiedź była skierowana do Vettisa, ale po fakcie gdy już się ujawnił i ze mną dyskutował. Parę postów wyżej pisząc o czytaniu ze zrozumieniem nie pisałem bezpośrednio do Vettisa, więc mi tu nie wciskaj... Poza tym nie odpowiedziałem na jego pytania, bo były to pytania retoryczne......... Peace,peace,peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ale ja Ci nie wciskam że parę postów wyżej pisałeś do Vettisa tylko podałem konkretne cytaty. W jednym poście Vetis pisze że używa oplotu od 80 warek, post niżej ironizujesz że zrobił warki na ekstraktach. Tylko o to mi chodzi.

Co więcej dziś w odpowiedzi na post Skyberta piszesz:

 

Gdybyś UWAŻNIE czytał, wiedziałbyś, że pisząc o ekstraktach, nie miałem jeszcze pojęcia, że używał oplotu.

a mnie wychodzi że to Ty nieuważnie przeczytałeś post Vettisa, bo o oplocie pisał wczesniej, co Ci ładnie wytłuściłem w poprzednim moim poście. Z mojej strony to tyle.

 

 

A żeby było w temacie, mam na rurce miedzianej nacięcia standardowym brzeszczotem i na filtrację nie narzekam. Prócz zasypów z 20% udziałem kaszy manny nie filtrowałęm jeszcze na nim jakis dziwnych zasypów.

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko powiem że czasem warto się zastanowić 2 razy zanim się coś napisze. To nie onet czy wp, pamiętajcie że prędzej czy później spotkamy się na konkursie, zlocie, festiwalu i co wtedy? będzie głupio podejść i zagadać bo wszyscy będą kojarzyć człowieka z jednej akcji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko powiem że czasem warto się zastanowić 2 razy zanim się coś napisze. To nie onet czy wp, pamiętajcie że prędzej czy później spotkamy się na konkursie, zlocie, festiwalu i co wtedy? będzie głupio podejść i zagadać bo wszyscy będą kojarzyć człowieka z jednej akcji na forum.

Napijemy się piwa :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby było w temacie, mam na rurce miedzianej nacięcia standardowym brzeszczotem i na filtrację nie narzekam. Prócz zasypów z 20% udziałem kaszy manny nie filtrowałęm jeszcze na nim jakis dziwnych zasypów.

Ja jutro filtruję zasyp z pszenicy niesłodowanej i płatków owsianych (częściowy). Mam nadzieję, że te 0.5 mm szczeliny dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.