Skocz do zawartości

Jak zrobić z kega kadź.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przypala się zacier pod rurkami?

Napisałem przecież, że zero przypaleń. Nie mniej jednak trzeba mieszać intensywnie podczas podgrzewania.

 

Lutowałem miekkim lutem. Odrobina ołowiu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Lut jest na bazie cyny, ołowiu jest tam niewiele. Zresztą ludzie instalacje wody uzytkowej w ten sposób lutują i żyją. Mój koleś mieszkający w Szczecinie w poniemieckim domku, wymieniał rury wodne przed domem zakopane. Okazało sie że były .... ołowiane.... Masakra. Ot Niemcy, wieczne zrobić chcieli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego, do dna jakiś 1cm, sprawdza się zaj... i nic się nie przypala

Widzę, że mamy podobne patenty. Mój też 1cm od dna. Pozostało mi jeszcze zrobienie mieszalnika. Przemo jaki masz napęd swojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Lutowałem miekkim lutem. Odrobina ołowiu jeszcze nikomu nie zaszkodziła

Cyna do instalacji wodociągowych nie ma dodatku ołowiu. Bodajże od 2006 roku nie ma w ogóle w sprzedaży cyny z dodatkiem ołowiu.

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego' date=' do dna jakiś 1cm, sprawdza się zaj... i nic się nie przypala[/quote']

Widzę, że mamy podobne patenty. Mój też 1cm od dna. Pozostało mi jeszcze zrobienie mieszalnika. Przemo jaki masz napęd swojego?

Motoreduktor z ciężarówki, ale może być z osobowego, spokojnie da radę. Mój ostatnio mieszał zacier 25kgsłodu/55Lwody i szedł ostro :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinien być najlepiej ponacinany filtrator z rurki miedzianej? Po założeniu, nacięcia powinny być od góry, czy od dołu, czy najlepiej tak i tak??? Ma to jakieś znaczenie waszym zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciecia od dołu - filtrator nie zapcha ci sie przy zacieraniu

Odległości miedzy szczelinami ok 1 cm

Grubość nacięć 0,5-0,8mm

 

Klasyczna tarcza do cięcia gumówka odpada - jest o grubości 1mm

Zostaje brzeszczot lub zakup tarczki 0,8 w specjalistycznym sklepie lub w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciecia od dołu - filtrator nie zapcha ci sie przy zacieraniu

Odległości miedzy szczelinami ok 1 cm

Grubość nacięć 0,5-0,8mm

 

Klasyczna tarcza do cięcia gumówka odpada - jest o grubości 1mm

Zostaje brzeszczot lub zakup tarczki 0,8 w specjalistycznym sklepie lub w necie.

Dzięki, idę dłubać z filtratorem :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciecia od dołu - filtrator nie zapcha ci sie przy zacieraniu

Odległości miedzy szczelinami ok 1 cm

Grubość nacięć 0,5-0,8mm

 

Klasyczna tarcza do cięcia gumówka odpada - jest o grubości 1mm

Zostaje brzeszczot lub zakup tarczki 0,8 w specjalistycznym sklepie lub w necie.

ja miałem ponacinane normalną tarczą i się sprawdzało, co ciekawe lepiej było szczelinami do góry. Aczkolwiek wróciłem teraz bez żalu do oplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej jestem zdania, że najlepiej może być ze skrzyżowaniem rurki z oplotem: rurka z wyciętymi do połowy średnicy fragmentami długości kilku cm, później 1-2 cm nienaruszone i znów wycięcie i na to wszystko naciągnięty oplot. Małe kawałki bez wycinania będą opierały się o dno i zabezpieczały oplot przed zgnieceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciecia od dołu - filtrator nie zapcha ci sie przy zacieraniu

Odległości miedzy szczelinami ok 1 cm

Grubość nacięć 0' date='5-0,8mm

 

Klasyczna tarcza do cięcia gumówka odpada - jest o grubości 1mm

Zostaje brzeszczot lub zakup tarczki 0,8 w specjalistycznym sklepie lub w necie.[/quote']

ja miałem ponacinane normalną tarczą i się sprawdzało, co ciekawe lepiej było szczelinami do góry. Aczkolwiek wróciłem teraz bez żalu do oplotu.

Wiktor Ty ciąłeś tarczką i z tego co pamiętam 1,2mm to nie mogło dobrze działać.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor Ty ciąłeś tarczką i z tego co pamiętam 1,2mm to nie mogło dobrze działać.

mogę przekazać mojej rurce że nie ma prawa działać ale nie wiem czy posłucha :)

 

swoją rolę spełniała, ale ze względu na potworną upierdliwość mycia wróciłem do oplotu. Teraz myślę o podwójnym dnie, myślałem że coś skopiuję od Wogoszów, ale jak posłuchałem co oni mają to się przestraszyłem i wróciłem do pomysłu zwykłego podwójnego dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor Ty ciąłeś tarczką i z tego co pamiętam 1' date='2mm to nie mogło dobrze działać.[/quote']

mogę przekazać mojej rurce że nie ma prawa działać ale nie wiem czy posłucha :)

Nie zrozumiałeś mnie :) to mogło działać lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych filtratorów tak jak zestawów zacierno-warzelnych miałem trzy /nie liczę tego co zrobiłem dla innych /.

Jeden z nich był właśnie cięty tarczą 1mm, pozostałe to tarcza 0,8mm i brzeszczot. Naprawdę czuć różnicę.

Brzeszczot był z tego najcieńszy i najlepszy. Z racji tego że obecny filtrator jest z stali K.O. musiałem poszukać alternatywy zamiast cięcia brzeszczotem i to 0,8mm się sprawdziło, ale gdybym miał więcej zapału i czasu to brzeszczot do chromonikieliny i raz, dwa, raz, dwa ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozumieć jeszcze różnice w działaniu.

Mi chodzi o to że dużo szybciej uzyskuje klarowny filtrat i mniej muszę zawracać przy węższych szczelinach.

Ot, chyba temat od siebie wyczerpałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrator prawie już skończony. Pozostało mi naciąć jutro otwory, tylko muszę kupić cienki brzeszczot, w domu mam tylko na 1mm. Rurka Fi18 mam nadzieję, że się sprawdzi, ostatnio po założeniu oplotu do gara nic nie leciało, musiałem przelać do dotychczasowej kadzi filtracyjnej 50l. Przypuszczam że powodem był otwór, który był wyżej niż oplot i się mógł zagiąć lub od mieszania, myślę że to nie wystąpi przy takim filtratorze.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy lepiej żeby filtrator był przyciśnięty do dna gara, czy lepiej, żeby pod nim był odstęp około 0,5-1cm?

 

imkrw0.jpg

 

1zvcvgk.jpg

 

2mq5jb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok 1,5 cm ponad dnem. W poprzednich zestawach miałem położone bezpośrednio na dnie. Nie widzę specjalnej różnicy. Dobrze byłoby gdybyś ten okrąg przeciął /jesli jest na stałe polutowany/ po przeciwnej stronie wylotu żeby zestaw był rozbieralny. Ułatwi Ci to czyszczenie od środka, będziesz mógł przepłukać wężem i młóto ze środka wypłynie. W przeciwnym wypadku możesz mieć problem przy następnych warkach - pozostałe w filtratorze młóto wypłynie ci przy kolejnym zacieraniu, filtracji. Końce rurek możesz połączyć miedzianą mufką /bez lutowania/ nie powinno się rozsypać podczas zacierania. Ewentualnie dla bezpieczeństwa zastosować jakąś zawleczkę .

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.