Skocz do zawartości

Jak zrobić z kega kadź.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Przejrzałem temat i chyba tylko raz ktoś wspomniał o sytuacji gdzie mamy fałszywe dno i grzejemy gazem, ale w sumie nie znalazłem odpowiedzi dla siebie. Co z cieczą która znajduje się miedzy dnem a fałszywym dnem? Na pewno będzie miała dużo wyższą temperaturę niż reszta zawartości kadzi zaciernej, ale co będzie się z nią działo? Nie wpłynei to źle na efekt końcowy? Zapewne dojdzie miejscami do karmelizacji ze względu na brak możliwości mieszania.

Na stronach sklepów z USA widziałem takie rozwiązania (kocioł z fałszywym dnem do grzania na gazie) i było tego sporo. Logiczne wydaje się zastosowanie dobrego mieszadła mechanicznego które będzie przekazywało ciepło z fałszywego dna do reszty zacieru. Tylko czy to wystarczy? Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie znam Twoich potrzeb ale za taką kwotę na pewno zbudujesz 2 kadzie z kegów 50 litrowych. Kadź zacierną z grzałkami zamawianymi grupowo z forum+sterownik pamel+FD+silnik od wycieraczek+robota spawacza. Kadź warzelną+grzałki+hop stoper z forum+mniejsza robota spawacza.W tej kwocie powinieneś jeszcze zmieścić kociołek do pasteryzacji który pomoże Ci w wysładzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod temat z prośbą do konstruktorów własnych kadzi zaciernych o podzielenie się swoimi rozwiązaniami w zakresie połączenia osi silnika z osią mieszadła.

Chciałbym zrobić takie połączenie, aby można było łatwo silnik ściągnąć z góry kadzi, potem wyciągnąć mieszadło ramowe, fałszywe dno itd bez konieczności odkręcania osi silnika od osi mieszadła kluczem.

Jedna z opcji, która przychodzi mi do głowi to rurka łącznik z rurki o przekroju kwadratowym i odpowiednie zeszlifowanie osi mieszadła też na kwadrat, ale może ktoś wymyślił coś bardziej zmyślnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj opisałem moją konstrukcję

http://www.piwo.org/topic/17892-budowa-warzelni-50l-od-podstaw/

Mieszadło ma przyspawane dwie śrubki M8, przegwintowane po spawaniu i nakręca się na oś silniczka.

Nie potrzebujesz żadnego klucza. Mieszadło dokręcasz lekko i odkręcasz tak samo ręką.

Dodatkowo myślę, że nawet dolne podparcie jest zbędne o ile mieszadło nie ma bicia i jest symetryczne, a belki z silniczkiem już od dawna nawet nie przykręcam tylko leży luzem na śrubach.

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.