Jump to content

Ile piwa spieprzyliśmy w 2016 ;)


 Share

Recommended Posts

20 l bocka, zabutelkowałem ale tylko do podlewania kiełbasy na grillu, gorzej że chyba mild do tego dojdzie (niestety też już w butelkach, a mogłem Bretty mu wpuścić w ramach eksperymentu) ;)

Link to comment
Share on other sites

25 litrów IRA. Zadałem drożdże w tempraturze 27°C licząc,że przez noc zejdzie do tych 20 stopni. Zeszło ale do 25... waliło rozpuszczalnikiem niesamowicie więc po dwóch dniach poszło w kanał...

Link to comment
Share on other sites

2.5l Szampańskiego Cherry - nie mieściła mi się bańka 5l do lodówki, więc wstawiłem ją pod kątem 45*. Na drugi dzień jak otworzyłem lodówkę okazało się że kąt zmienił się na 90* i połowa zawartości była na podłodze.

Link to comment
Share on other sites

Mój browar dopadła jakaś nieusuwalna zaraza. Wyrzuciłem na szrot cały sprzęt. Wylałem mnóstwo piwa i przestałem warzyć. Myślę, że było tego ze 200l.

lx6qx.jpg

Edited by jkx6
Link to comment
Share on other sites

23L podwójnej, żytniej IPA. Przy butelkowaniu fermentor spadł mi ze skrzynek, nie zdążyłem nalać nawet jednej butelki. Warzę w pomieszczeniu ok 2x2m, miałem po kostki piwa (przesadzam).

Link to comment
Share on other sites

Moze nie wylane, ale mega slabe. Summer ale 17l + 8l z truskawka. Od poczatku warzenia problemy, slaba wydajnosc (7kg slodu= 23l 10blg), wyszlo metne jak cholera, niezbyt smaczne. No i truskawa na pelnym gushingu.

Link to comment
Share on other sites

 

slaba wydajnosc (7kg slodu= 23l 10blg), wyszlo metne jak cholera,

Może Ci się nie scukrzyło.

 

Albo słód tylko po części ześrutowany?  Wynik tak kiepski że na bank coś nie halo... Ja zamiast FESa 17Blg uwarzyłem ostatnio Milk stouta jak się okazało że odebrałem brzeczkę która ma 10blg. Tylko u mnie problemem było to że źle zamocowałem filtrator w kadzi zaciernej i częściowo wystawał ponad młóto...

Link to comment
Share on other sites

Ja to zwalam na brak mash outu. Zacieralem w 62'C i odrazu wysladzanie. Taki eksperyment, jak widac nieudany. W reszcie warek wydajnosc jak najbardziej w normie.

Link to comment
Share on other sites

Ja zacieram zazwyczaj "na lenia", bez mash-outu i z wysładzaniem ciągłym. Wydajność ok 78% według BeerSmith.

Temperatura faktycznie trochę niska, ale to niby jeszcze jest zakres pracy beta-amylazy. Może kłopot jest w tym że 62°C miałeś w najcieplejszym miejscu kadzi, a w innych np. 58...  Tak se gdybam.

Link to comment
Share on other sites

Harcerskie, 50% Pilzneński, 40% bursztynowy, 10% płatki żytnie, marynka. Nie chciało się zatrzeć, niedobre, koszmarny smak, jakiś taki metaliczny, aluminiowy. Poszło w pety, może za kilka miesięcy będzie smaczniejsze albo dopiero na lato przyszłego roku. Puki co nie do wypicia.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Temperatura faktycznie trochę niska, ale to niby jeszcze jest zakres pracy beta-amylazy. Może kłopot jest w tym że 62°C miałeś w najcieplejszym miejscu kadzi, a w innych np. 58...Tak se gdybam.

Chodzi o kleikowanie

http://www.kierunekspozywczy.pl/Resources/art/776/bmp_4c6a72885515a.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.