Skocz do zawartości

Ile piwa spieprzyliśmy w 2016 ;)


Rekomendowane odpowiedzi

20 l bocka, zabutelkowałem ale tylko do podlewania kiełbasy na grillu, gorzej że chyba mild do tego dojdzie (niestety też już w butelkach, a mogłem Bretty mu wpuścić w ramach eksperymentu) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5l Szampańskiego Cherry - nie mieściła mi się bańka 5l do lodówki, więc wstawiłem ją pod kątem 45*. Na drugi dzień jak otworzyłem lodówkę okazało się że kąt zmienił się na 90* i połowa zawartości była na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój browar dopadła jakaś nieusuwalna zaraza. Wyrzuciłem na szrot cały sprzęt. Wylałem mnóstwo piwa i przestałem warzyć. Myślę, że było tego ze 200l.

lx6qx.jpg

Edytowane przez jkx6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wylane, ale mega slabe. Summer ale 17l + 8l z truskawka. Od poczatku warzenia problemy, slaba wydajnosc (7kg slodu= 23l 10blg), wyszlo metne jak cholera, niezbyt smaczne. No i truskawa na pelnym gushingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

slaba wydajnosc (7kg slodu= 23l 10blg), wyszlo metne jak cholera,

Może Ci się nie scukrzyło.

 

Albo słód tylko po części ześrutowany?  Wynik tak kiepski że na bank coś nie halo... Ja zamiast FESa 17Blg uwarzyłem ostatnio Milk stouta jak się okazało że odebrałem brzeczkę która ma 10blg. Tylko u mnie problemem było to że źle zamocowałem filtrator w kadzi zaciernej i częściowo wystawał ponad młóto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacieram zazwyczaj "na lenia", bez mash-outu i z wysładzaniem ciągłym. Wydajność ok 78% według BeerSmith.

Temperatura faktycznie trochę niska, ale to niby jeszcze jest zakres pracy beta-amylazy. Może kłopot jest w tym że 62°C miałeś w najcieplejszym miejscu kadzi, a w innych np. 58...  Tak se gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harcerskie, 50% Pilzneński, 40% bursztynowy, 10% płatki żytnie, marynka. Nie chciało się zatrzeć, niedobre, koszmarny smak, jakiś taki metaliczny, aluminiowy. Poszło w pety, może za kilka miesięcy będzie smaczniejsze albo dopiero na lato przyszłego roku. Puki co nie do wypicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temperatura faktycznie trochę niska, ale to niby jeszcze jest zakres pracy beta-amylazy. Może kłopot jest w tym że 62°C miałeś w najcieplejszym miejscu kadzi, a w innych np. 58...Tak se gdybam.

Chodzi o kleikowanie

http://www.kierunekspozywczy.pl/Resources/art/776/bmp_4c6a72885515a.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.