Skocz do zawartości

reduktor co2


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie podobny reduktor jest w moim posiadaniu. Nie wiem czy jest potrzeba rozwiercania skoro ciśnienie maksymalne jest w granicach 5bar. Co prawda potrafi pokryć się szronem przy napełnianiu pustej butli, ale nie na tyle żeby blokować przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jasne, że się nadaje. Tyle że właśnie do regulacji ciśnienia, a nie przepływu. Trudno nazwać drugi "zegar" manometrem, bo mimo, że mierzy (jak podejrzewam) ciśnienie po redukcji, to pokazuje odpowiadające mu natężenie przepływu. Zwiększając ciśnienie zwiększasz przepływ i odwrotnie. W manometrach, o których pisałem, ustawiasz żądane ciśnienie gazu po redukcji, a jego natężenie przepływu regulujesz dodatkowym zaworkiem. W ten sposób możesz ustawiać różne przepływy przy stałym niskim ciśnieniu. Oczywiście przy założeniu, że taka regulacja jest potrzebna - bo jeżeli interesuje nas tylko ciśnienie, to tak jak napisał darko - wystarczy zamontować w pokazanym przez niego reduktorze manometr po stronie niskiego ciśnienia.

Edytowane przez Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyszynku potrzebna jest regulacja ciśnienia. Jeżeli do jakiejkolwiek butli ciągle wtłaczał gaz w tempie nawet najmniejszym było by BUM. Masz ustawić ciśnienie. Pomiar wypływu przy wyszynku jest wskazany w knajpie do rozliczenia kelnera.

 

W reduktorach spawalniczych manometr po stronie niskiego ciśnienia jest zwykłym manometrem ciśnieniowym ze skalą dla konkretnego zastosowania. Przy zmianie zastosowania podaje głupoty (Wypływ przez kryzę przy ciśnieniu atmosferycznym).

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

 

Mam pytanko, bo po przeczytaniu tego wątku już nic teraz nie rozumie. Wymieszało mi się wszystko :) Szukam reduktora czy taki jak na zdjęciu się nadaje? Jest tylko zdjęcie nie ma parametrów opisanych. Po zdjęciu może ktoś stwierdzić ze jest ok? I nadaje się do wyszynku piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanko, bo po przeczytaniu tego wątku już nic teraz nie rozumie. Wymieszało mi się wszystko :) Szukam reduktora czy taki jak na zdjęciu się nadaje? Jest tylko zdjęcie nie ma parametrów opisanych. Po zdjęciu może ktoś stwierdzić ze jest ok? I nadaje się do wyszynku piwa?

Myślę że się nada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na typowy jednostopniowy reduktor, więc się nada (bazuję na opinii Bart'a, że do wyszynku potrzebna jest tylko regulacja ciśnienia - sam nie mam żadnego doświadczenia z wyszynkiem). Na kartce jest nawet jakaś informacja dotycząca CO2, ale nie mogę rozczytać z tej fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanko, bo po przeczytaniu tego wątku już nic teraz nie rozumie. Wymieszało mi się wszystko :) Szukam reduktora czy taki jak na zdjęciu się nadaje? Jest tylko zdjęcie nie ma parametrów opisanych. Po zdjęciu może ktoś stwierdzić ze jest ok? I nadaje się do wyszynku piwa?

Potwierdzam, jest to właściwy reduktor do wyszynku piwa.

Środkową śrubą ustawiasz żądane ciśnienie wewnątrz kega.

Jak widać reduktor posiada również zawór bezpieczeństwa co nie jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wyskalowany manometr po stronie wysokiego ciśnienia? Nie mogę odczytać jednostek. Chyba bar, więc jest OK

 

Po stronie niskiego jest w miarę ok. Masz od 0-6bar, lepiej byłoby 0-2, ale nie wybrzydzajmy. Fajny reduktor i się nada.

 

Bart

Edytowane przez bart07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
czy 100 zł za nowy reduktor to dużo czy mało ?

jest różnica pomiędzy nowym a używanym ?

jaki wybrać, pojedynczy czy podwójny ?

 

czy taki da radę ?

 

http://allegro.pl/item1170205563_reduktor_co2_duza_przepustowosc_perun_rbkw_1z.html

1. Za nowy to chyba normalna (dobra) cena, aczkolwiek ja brałem z dwom końcówkami. Co prawda niewiele to zmienia, ale są droższe.

2. No taka, że jeden jest nowy (może nawet ma jakąś tam gwarancję), a drugi jest używany (może nawet uszkodzony :/).

3. Podwójny z dwoma końcówkami, ale jednym zegarem, to właściwie nie ma znaczenia, tyle, że nie trzeba się bawić z jakimiś rozgałęzieniami, ale wielkiej różnicy nie ma. Podwójny, ale z dwom zegarami, to jest bajer, bo wtedy możesz np. inne ciś nienie dać do ale, a inne do weizena. Taki jest jednak dużo droższy, jak dobrze pamiętam to tak z 60-80%.

4. Taki nie da rady. Jak widać z opisu to jest jakiś tam reduktor do szklarni, a Ty potrzebujesz reduktor do piwa. Polecam IBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Podwójny z dwoma końcówkami, ale jednym zegarem, to właściwie nie ma znaczenia, tyle, że nie trzeba się bawić z jakimiś rozgałęzieniami, ale wielkiej różnicy nie ma.

Mnie się takie rozwiązanie przydaje, do jednego mam na stałe przyczepioną szybkozłączeke do kega, a drugiego wyjścia moge używać do pobierania CO2 do róznych innych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kontynuując temat reduktorów postanowiłem zaczętą (w wątku z kegami) przeze mnie dyskusję przenieść w bardziej odpowiednie miejsce (porządek musi być) :smilies:

Pytałem o zastosowanie reduktorów typu spawalniczego.

Po co jest stały przepływ gazu przy spawaniu w osłonie to wiem, wiem też, że przepływem reguluje się identycznie jak ciśnieniem - w końcu jedno od drugiego jest zależne (większe ciśnienie = większy przepływ). Problemem w zastosowaniu tych reduktorów do naszych celów jest sposób pomiaru na drugim zegarze (l/min czy bar). Dlaczego się tak uparłem? Bo mam bliżej do sklepu gdzie mogą mi ściągnąć niedrogi reduktor spawalniczy. Dlaczego nie chcę akurat przez Allegro? Bo dochodzi np 30 zł za przesyłkę. A więc drążę dalej:

Są reduktory, gdzie w ich opisach podają stały przepływ (choć to pewno max przepływ do osiągnięcia) a ciśnienie regulowane w zakresie 0,5-10bar (np tu: http://allegro.pl/reduktor-mini-do-co2-argon-migomat-spawarka-mig-i1438564726.html). Wygląda toto mniej więcej tak:

images?q=tbn:ANd9GcSzrad3fWA_-MDe7VpmnMGl6HAviiFC3Nv9JJR50NuDHql6uyxH&t=1

 

Są też takie, które dedykowane są do spożywki i wyglądają tak:

showimage.php?pid=43821&filename=952891900.jpg

 

Ceny pierwszego oscylują w zakresie 50-60 zł, drugi od 80 w górę. Pierwszy łatwiej kupić w sklepie z art. technicznymi, drugi jest trudniej dostępny (w grę wchodzą zakupy wysyłkowe).

 

Pomińmy chwilowo zawór bezpieczeństwa w drugim rozwiązaniu i jego "ładniejszy" wygląd. Zajmijmy się względami "użytkowymi". Część z was korzystała zapewne z tych "mosiężnych", spawalniczych. Przy nich pomińmy kwestię ewentualnego niewłaściwie wyskalowanego zegara (pomiar przepływu zamiast ciśnienia). Czy zauważyliście jakieś nieprawidłowości/niedomagania/problemy przy ich wykorzystaniu do rozlewu domowego browarka?

Edytowane przez Jurand79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.