Skocz do zawartości

reduktor co2


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że pewnie zaśmiecam forum, kiedyś czytałem, ale nie mogę obecnie znaleźć obecnie informacji.

Od razu proszę o reprymendę i jakiś link do rzetelnych informacji :D

Z jakiego powodu reduktor do spawarki jest niewłaściwy do wyszynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja się podłączę i zadam inne. Otóż mam butlę i podłąćzony reduktor, bez szybko złączki. Nie wiem dlaczego gaz nie leci-czyżby reduktor blokował?

Ale gdyzie nie masz szybkozłączki ? Tej przy kegu Cornelius ? czy przy butli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieron: powinien lecieć nawet jak nic nie jest podłączone. Może masz na wyjściu dodatkowy zawór "motylek"

No widzisz, bo sprzęt działał a obecnien nie (brakuje tylko szybkozłączki do kega, butla pełna, jak tylko odkręcę reduktor to gaz leci).

Jak będę miał chwilkę to kuknę jeszcze, ale z tego wszystkiego wydawało mi sie że to sprawka reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu reduktor do spawarki jest niewłaściwy do wyszynku ?

Może być właściwy, ale musi mieć ustawiane ciśnienie a nie przepływ.

 

W handlu są dwa typy reduktorów: Z ustawionym ciśnieniem zaworem do regulacji przepływu (najczęściej takie z rurką i koralikiem) i z ustawianym ciśnieniem (najczęściej z dwoma zegarami). Drugi zegar jest wyskalowany w l/min, ale można go wymienić/przeskalować.

 

Bart

 

zdj 1 OK (mam taki w akwarium)

zdj 2 Zły

 

zdjęcia z serwisu allegro

Edytowane przez bart07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale nie. Sprawdzone osobiście.

W akwarystyce mamy doczynienia z przepływami rzędu mm3/min. Tego żaden reduktor bez dodatkowego osprzętu nie zapewnia. Reguluje się mikrodławikiem i CIŚNIENIEM na reduktorze.

 

W pokazanych reduktorach wyraźnie widać odmienne położenie elementu regulującego. We właściwym regulujemy sprężynę reduktora, w złym dławik przepływu.

 

Bart

Edytowane przez bart07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale nie. Sprawdzone osobiście.

W akwarystyce mamy doczynienia z przepływami rzędu mm3/min. Tego żaden reduktor bez dodatkowego osprzętu nie zapewnia. Reguluje się mikrodławikiem i CIŚNIENIEM na reduktorze.

 

Bart

czyli co, spokojnie używać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien opis aukcji allegro : http://allegro.pl/item895935693_reduktor_cisnieniowy_co2_argon_tig_migomat_bon.html

 

Reduktory butlowe jednostopniowe są reduktorami bezdźwigniowymi o zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego. Reduktory te pozwalają na obniżenie ciśnienia gazów pobieranych z butli do wymaganego ciśnienia wylotowego (roboczego) oraz zapewniają samoczynne utrzymanie tego ciśnienia na możliwie stałym poziomie niezależnie od zmian ciśnienia wlotowego. Reduktor wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa, przez który przy wzroście ciśnienia wylotowego ponad dopuszczalne zostaje wypuszczony nadmiar gazu.

A to zdaje się właśnie reduktor do spawarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien opis aukcji allegro : (...) A to zdaje się właśnie reduktor do spawarki ?

Potwierdza to moje wcześniejsze wypociny :D Ten z aukcji może mieć słabą regulację dla małych ciśnień, ale duże są tańsze.

 

Zapewne jak się ktoś uprze to może używać każdego. Ale ten ze stałym ciśnieniem będzie dużo wygodniejszy.

Ostatnio teoretycznie jestem obczytany nt karbonizacji i wyszynku w kegach. Musi być regulacja ciśnienia. Inaczej będziesz miał przegazowane piwo i nie będziesz mógł korygować ciśnienia w przypadku problemów z pianą.

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio teoretycznie jestem obczytany nt karbonizacji i wyszynku w kegach. Musi być regulacja ciśnienia. Inaczej będziesz miał przegazowane piwo i nie będziesz mógł korygować ciśnienia w przypadku problemów z pianą.

No, nie musi, ja mam walnięty reduktor i sobie radzę tak, że pakuję gazu na max do kega, zakręcam butlę, na drugi dzień sprawdzam nagazowanie i ew. dobijam gazu i tak do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie musi, ja mam walnięty reduktor i sobie radzę tak, że pakuję gazu na max do kega, zakręcam butlę, na drugi dzień sprawdzam nagazowanie i ew. dobijam gazu i tak do skutku.

Na maxa czy li ile ? Jak sobie radzisz z wyszynkiem z walniętym reduktorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No' date=' nie musi, ja mam walnięty reduktor i sobie radzę tak, że pakuję gazu na max do kega, zakręcam butlę, na drugi dzień sprawdzam nagazowanie i ew. dobijam gazu i tak do skutku.[/quote']

Na maxa czy li ile ? Jak sobie radzisz z wyszynkiem z walniętym reduktorem ?

Do wyrównania cisnień. Wyszynk robię tak samo.

 

Mój reduktor nie daje się przytłumić, włącza się od razu zawór bezpieczeństwa. Poza tym jest trochę nieszczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie zaśmiecam forum, kiedyś czytałem, ale nie mogę obecnie znaleźć obecnie informacji.

Od razu proszę o reprymendę i jakiś link do rzetelnych informacji :D

Z jakiego powodu reduktor do spawarki jest niewłaściwy do wyszynku ?

Reduktor do spawarki ma manometr wyskalowany w litrach tak samo reduktor z rurką (rotametr).Na wyjściu z reduktora jest cnotka (tak to nazywamy u nas w warsztacie) która zmniejsza wypływ z reduktora.Reduktor z manometrem można przerobić pod nasze potrzeby a z rurką nie da się.Nie wiem jaki masz model jak zrobisz zdjęcie to podpowiem jak go zmodernizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem' date=' że pewnie zaśmiecam forum, kiedyś czytałem, ale nie mogę obecnie znaleźć obecnie informacji.

Od razu proszę o reprymendę i jakiś link do rzetelnych informacji :D

Z jakiego powodu reduktor do spawarki jest niewłaściwy do wyszynku ?[/quote']

Reduktor do spawarki ma manometr wyskalowany w litrach tak samo reduktor z rurką (rotametr).Na wyjściu z reduktora jest cnotka (tak to nazywamy u nas w warsztacie) która zmniejsza wypływ z reduktora.Reduktor z manometrem można przerobić pod nasze potrzeby a z rurką nie da się.Nie wiem jaki masz model jak zrobisz zdjęcie to podpowiem jak go zmodernizować.

Właśnie tak do końca nie mam, bo nie wiedziałem czy może byc taki spawarkowy, ale jesli można przerobić to poszukam w domu i jak coś znajdę to wrzucę fotkę z prośbą o pomoc. Tylko co jak później przyjdzie coś pospawać ? he he :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem' date=' że pewnie zaśmiecam forum, kiedyś czytałem, ale nie mogę obecnie znaleźć obecnie informacji.

Od razu proszę o reprymendę i jakiś link do rzetelnych informacji :)

Z jakiego powodu reduktor do spawarki jest niewłaściwy do wyszynku ?[/quote']

Reduktor do spawarki ma manometr wyskalowany w litrach tak samo reduktor z rurką (rotametr).Na wyjściu z reduktora jest cnotka (tak to nazywamy u nas w warsztacie) która zmniejsza wypływ z reduktora.Reduktor z manometrem można przerobić pod nasze potrzeby a z rurką nie da się.Nie wiem jaki masz model jak zrobisz zdjęcie to podpowiem jak go zmodernizować.

Właśnie tak do końca nie mam, bo nie wiedziałem czy może byc taki spawarkowy, ale jesli można przerobić to poszukam w domu i jak coś znajdę to wrzucę fotkę z prośbą o pomoc. Tylko co jak później przyjdzie coś pospawać ? he he :)

Pisz jak znajdziesz a pospawać tym reduktorem po przeróbce też się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miniaturowy, taki jak na wcześniejszym zdjęciu http://www.piwo.org/forum/p37539-Wczoraj-09-56-46.html#p37539 . Wydawało mi się, że jego wydatek powinien wystarczyć. Zakładając nadciśnienie około 0.7 atm to przy wydatku rekuperatora 9l/min (5l/min przy 0.7atm) to mamy 10 piw na minutę (piwo na 6s) wymagane jest 10s więc prawie 50%zapasu.

 

Mimo wszystko proszę o sposób usunięcia "cnotki"

 

Bart

Edytowane przez bart07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miniaturowy, taki jak na wcześniejszym zdjęciu http://www.piwo.org/forum/p37539-Wczoraj-09-56-46.html#p37539 . Wydawało mi się, że jego wydatek powinien wystarczyć. Zakładając nadciśnienie około 0.7 atm to przy wydatku rekuperatora 9l/min (5l/min przy 0.7atm) to mamy 10 piw na minutę (piwo na 6s) wymagane jest 10s więc prawie 50%zapasu.

 

Mimo wszystko proszę o sposób usunięcia "cnotki"

 

Bart

Tego modelu nie znam ale zazwyczaj "cnotka" jest montowana w króćcu wyjściowym tam gdzie zakłada się wężyk otwór około 1 mm.Aby zwiększyć wydajność rozwierć na 4 mm.powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego gaz nie leci-czyżby reduktor blokował?

Jeżeli masz np. butlę z rurką (po odkręceniu zaworu leci śnieg, a nie gaz), to ciekły CO2 może się zbyt gwałtownie rozprężać i gdzieś robi Ci się korek z suchego lodu. Może reduktor ma zepsutą membranę. Mogło też się coś zwyczajnie zapchać.

 

p.s. jak czytam o rozwiercaniu otworów w reduktorach, to mi się włos jeży na głowie...oferta osprzętu jest naprawdę przebogata i można dobrać go do aplikacji od przemysłowych do laboratoryjnych, nie ryzykując przy tym własnego zdrowia :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.