Skocz do zawartości

Drożdże do Wita- (suche czy płynne) wasze opinie


kolomar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Jak w temacie. Obiecałem sobie na wiosnę uwarzyć ze dwa Witki (bo wczesniej tego stylu nie warzylem) i zastanawiam się, czy warto zainwestować w płynne drożdże do tego stylu. Piłem Wita na suchych s-33 i bardzo mi smakował. Koelsch uwarzony na s-33 jak również na płynnych Wyeast (Koelsch) smakował równie dobrze, chociaż tu przyznam się, że nie porównywałem bezpośrednio tych piwek. Stąd moje pytanie, czy ktoś warzył Wita na suchych i płynnych i jak wypadło porównanie.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zrobiłem dwa Witbiery na S-33. Obydwa bardzo mi smakowały. Pomimo bardzo dobrych efektów następnego wita zrobię pewnie na płynnych (European Ale albo German Ale..), ot tak z ciekawości :D

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio na "Małym spotkanku u Dori" miałem okazję porównać Jej witka na płynnych i swojego z dość podobnym składem, ale na S-33. Po mimo że mojemu chyba nic ze stylu nie brakowało to odpowiednie drożdże po prostu są nie do zastąpienia. Bukiet jest pełny i już. Jeśli chcesz to możesz zaszczepić dla porównania część tej samej brzeczki dwoma różnymi szczepami. Zapewniam Cię odczujesz to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

A ja jestem własnie ciekaw Brewferm Blanche. Miałem gęstwę Wyeast 3944 Belgian Witbier od Dori i jakoś niespecjalnie te drożdże do mnie przemówiły, a zwłaszacza ich tempo fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

jakoś niespecjalnie te drożdże do mnie przemówiły, a zwłaszacza ich tempo fermentacji.

A dziwisz się? Przecież Dori wpierw je katowała, a gdy zrobiły swoje oddała w obce ręce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a mi na Brewferm Blanche piwa wyszły jakieś dziwne,mają lekki zapaszek kanałowy (podczas fermentacji dawało ostro siarkowodorem i jakoś ten siarkowodór został ,może przez to ,ze nie robiłem cichej),ale w smaku są ok,choć też bez specjalnych fajerwerków,piwa szybko sie klarują.

przymierzam się do płynnych,jak temperatura trochę spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.