Jump to content
Sign in to follow this  
kolomar

Drożdże do Wita- (suche czy płynne) wasze opinie

Recommended Posts

Hej.

Jak w temacie. Obiecałem sobie na wiosnę uwarzyć ze dwa Witki (bo wczesniej tego stylu nie warzylem) i zastanawiam się, czy warto zainwestować w płynne drożdże do tego stylu. Piłem Wita na suchych s-33 i bardzo mi smakował. Koelsch uwarzony na s-33 jak również na płynnych Wyeast (Koelsch) smakował równie dobrze, chociaż tu przyznam się, że nie porównywałem bezpośrednio tych piwek. Stąd moje pytanie, czy ktoś warzył Wita na suchych i płynnych i jak wypadło porównanie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Robiłem na suchych Brewferm Blanche i S-33 i w obu wypadkach byłem bardzo zadowolony. Polecam. Niestety z płynnym szczepem nie mam porównania.

Do tej pory zrobiłem dwa Witbiery na S-33. Obydwa bardzo mi smakowały. Pomimo bardzo dobrych efektów następnego wita zrobię pewnie na płynnych (European Ale albo German Ale..), ot tak z ciekawości :D

Edited by Maryush

Będąc ostatnio na "Małym spotkanku u Dori" miałem okazję porównać Jej witka na płynnych i swojego z dość podobnym składem, ale na S-33. Po mimo że mojemu chyba nic ze stylu nie brakowało to odpowiednie drożdże po prostu są nie do zastąpienia. Bukiet jest pełny i już. Jeśli chcesz to możesz zaszczepić dla porównania część tej samej brzeczki dwoma różnymi szczepami. Zapewniam Cię odczujesz to bardzo.

Cześć.

A ja jestem własnie ciekaw Brewferm Blanche. Miałem gęstwę Wyeast 3944 Belgian Witbier od Dori i jakoś niespecjalnie te drożdże do mnie przemówiły, a zwłaszacza ich tempo fermentacji.

Cześć.

jakoś niespecjalnie te drożdże do mnie przemówiły, a zwłaszacza ich tempo fermentacji.

A dziwisz się? Przecież Dori wpierw je katowała, a gdy zrobiły swoje oddała w obce ręce. :D

a mi na Brewferm Blanche piwa wyszły jakieś dziwne,mają lekki zapaszek kanałowy (podczas fermentacji dawało ostro siarkowodorem i jakoś ten siarkowodór został ,może przez to ,ze nie robiłem cichej),ale w smaku są ok,choć też bez specjalnych fajerwerków,piwa szybko sie klarują.

przymierzam się do płynnych,jak temperatura trochę spadnie.