Jump to content

Chrzan?


mkmumin
 Share

Recommended Posts

Chrzan w piwie? czy to ma sens?

Gdy byłem nastolatkiem, ponad 25 lat temu, byłem zapalonym akwarystą.  Dużo czytałem na temat tego hobby i kiedyś trafiłem na artykuł o zastosowaniu chrzanu. Chrzan ma wartości konserwujące, chyba zawiera substancje antybakteryjne, dlatego stosuje się go np przy kiszeniu ogórków. autor tamtego artykułu  testował użycie korzenia chrzanu w akwarium, jako naturalny antybiotyk. Też tak zrobiłem. Nie wiem czy pomogło ale na pewno żadnych skutków ubocznych nie stwierdziłem. tak sobie myślę: A może by tak do piwa? Czy ktoś z Was drodzy forumowicze coś takiego próbował? Co o tym sądzicie? Zamierzam spróbować w niedalekiej przyszłości ale może szkoda wyłamywać otwarte drzwi i ktoś już próbował i efekt jest kiepski?

 

Link to comment
Share on other sites

Ale co tak właściwie chcesz osiągnąć? Jeśli efekty aromatyczne to droga wolna, co kto lubi. Jeśli chodzi Ci wyłącznie o właściwości antybakteryjne to nie widzę tutaj większego sensu. Masę antybakteryjnych rzeczy można by do piwa wrzucić tylko po co. Odpowiednia dezynfekcja robi swoje, poza tym sam chmiel ma już takie właściwości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.