Skocz do zawartości

Serdeczne pozdrowienia z Warszawy od Domowego Browaru Gruby Stefan


DanielN

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam i witam Was serdecznie,

 

Nazywam się Daniel i wraz z nieocenioną pomocą żony, Kasiu również Cię pozdrawiam, warzę piwo. Złapałem bakcyla i zachorowałem na hobby warzenia we wrześniu 2014. Zapewne jak wielu z Was zaczynałem od puszek, potem przyszły ekstrakty, by chyba naturalną koleją rzeczy zacząć zacierać. Nie ukrywam, że większość początkowej wiedzy czerpałem właśnie z *.piwo.org (dziękuję!) oraz wspomagałam się literaturą, która tylko wpadła mi w ręce. Przynajmniej raz w miesiącu wypełniam mieszkanie (sąsiedzi, moi nieocenieni recenzenci, mówią też coś o klatce schodowej) zapachem słodu i chmielu. Zacząłem też korzystać z depozytu na Stalowej 15 na warszawskiej Pradze. W zeszłą sobotę zostawiłem tam kilka swoich piw. Będzie mi niezwykle miło jeżeli ktoś z Was pokusi się o spróbowanie a jeszcze milej jak wystawi recenzję. Żona nazwała nasz domowy browar ‘Gruby Stefan’ i wyrysowała to urzekające logo w moim avatarze. Jako, że miała problemy z częścią ‘paszczową’ to sprytnym zabiegiem podsumowała je kocią naturą ;). Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i do 'usłyszenia/zobaczenia' na ramach forum.

Edytowane przez Daniel / Gruby Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w przyszłym tygodniu w piwnym krafcie więc poszukam Twojego piwa ;)

Powodzenia!

 

Dzięki. Wszystkie piwa mają metryczki więc nie będzie problemu ze znalezieniem. Jako, że powoli zbliżają się chłodne wieczory, to we wrześniu podrzucę coś blisko stylu belgijskiego (rozpędzone FM20 pożarły 19.5°P na około 9% - wymaga to kilku jeszcze kilku tygodni układania). Natomiast, aby miło wspominać kończące się lato myślę, że IPA z Cascade na zimno będzie dobrym pomysłem. Taka zachęta, aby zajrzeć do depozytu na początku jesieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że wypełnisz mieszkanie zapachem słodu i chmielu? ty to masz dobrze, bo moim t...... w domu to Śmierdzi dlatego warze na wygnaniu ) powodzenia...

 

Niemal biorę za pewnik, skąd taka a nie inna nazwa Twojego browaru. Jednak cześć wpisu dotycząca zapachu sprawia, że czuję się trochę skonsternowany. Subiektywnie zapach słodu (Biscuit, Bohemian, Czekoladowy ...), oraz olejków eterycznych (zwłaszcza pierwsze uderzenie po zadaniu chmielu) utwierdza mnie w przekonaniu, że w końcu trafiłem w hobby. Zastanawia mnie teraz, czy wielu z nas ma problem 'banicji'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mówisz, że wypełnisz mieszkanie zapachem słodu i chmielu? ty to masz dobrze, bo moim t...... w domu to Śmierdzi dlatego warze na wygnaniu ) powodzenia...

 

Niemal biorę za pewnik, skąd taka a nie inna nazwa Twojego browaru. Jednak cześć wpisu dotycząca zapachu sprawia, że czuję się trochę skonsternowany. Subiektywnie zapach słodu (Biscuit, Bohemian, Czekoladowy ...), oraz olejków eterycznych (zwłaszcza pierwsze uderzenie po zadaniu chmielu) utwierdza mnie w przekonaniu, że w końcu trafiłem w hobby. Zastanawia mnie teraz, czy wielu z nas ma problem 'banicji'?

 

Trafiłes w sedno :) Coz dam rade, moze wkrótce cos sie zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.