Skocz do zawartości

Woda utleniona - natlenianie brzeczki


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał wody utlenionej ?

Szukam sposobu na natlenianie, nie podoba mi się gmeranie w schłodzonej brzeczce, jest taka bezbronna :) .

Skoro wodę   utlenioną sprzedają w aptekach to pewnie jest czysta.

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie rozpadu H2O2 nie masz tlenu cząsteczkowego (O2), tylko bardzo agresywny rodnik atomowy, który od razu reaguje, np. z polifenolami lub innymi nienasyconymi. Nie mówiąc już o tym, że H2O2 jest używane do odkażania, więc drożdże nie przeżyją kontaktu wodą utlenioną ;)

 

Jeśli bardzo chcesz zrobić czysto - kup czysty tlen, przewody do piwa i kamień do akwarystyki - to będziesz czysto i skutecznie natlenowywał brzeczkę

Edytowane przez bzium1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega troche popłynął z tą wodą utleniona :) A mnie zastanawia, użycie do natleniania brzeczki,wiertarki z mieszadłem na szybkich obrotach.

 

Oczywiscie, mam na myśli mieszadło malarskie,a nie to plasikowe piwowarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiscie, mam na myśli mieszadło malarskie,a nie to plasikowe piwowarskie.

A czemu? W sumie to nawet ciekawy pomysł, mieszadło piwowarskie na wiertarkę i heja. Myślę, że taki wir napowietrzy odpowiednio.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiscie, mam na myśli mieszadło malarskie,a nie to plasikowe piwowarskie.

A czemu? W sumie to nawet ciekawy pomysł, mieszadło piwowarskie na wiertarkę i heja. Myślę, że taki wir napowietrzy odpowiednio. 

 

Jak najbardziej,liczy sie efekt :D .Zamiast mieszac kilka minut recznie,wiertarka potrwa to chwile i napewno wiecej powietrza wtłoczymy do brzeczki.

Gdzies czytałem o metodzie,polegajacej na energicznym potrzasaniu fermentorem w celu napowietrzenia .Ale zawsze mam usmiech od ucha do ucha,jak sobie wybrażam ,kogoś machajacego fermentorem z 20 litrami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia, użycie do natleniania brzeczki,wiertarki z mieszadłem

 

W sumie to nawet ciekawy pomysł, mieszadło piwowarskie na wiertarkę i heja.

chyba wyważacie otwarte drzwi :D

 

Na te tematy już było pisane. Ważne żeby nie stosować mieszadeł ocynkowanych.

Sam od dawna używam malaksera z końcówką do ubijania białek.

 

EDIT

 

jeden z moich "wczesnych" postów http://www.piwo.org/topic/8899-pomysl-na-napowietrzanie-brzeczki-szybkie/?p=190486

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że duże siły ścinające są niekorzystne dla piwa. Dochodzi wtedy do wytwarzania żelu beta-glukanów i wzrostu lepkości piwa.

Wydaje mi się, że dla nas efekt ten będzie niezauważalny, ale jest to realne zmartwienie dla przemysłu, gdyż znacząco może utrudnić filtrację piwa , której większość z nas nie praktykuje (na szczęście).

Edytowane przez Culter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale zawsze mam usmiech od ucha do ucha,jak sobie wybrażam ,kogoś machajacego fermentorem z 20 litrami

Ja tak macham, nie wiem co w tym śmiesznego...

 

No to musisz być kawał chłopa,żeby tak 20 litrami machac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale zawsze mam usmiech od ucha do ucha,jak sobie wybrażam ,kogoś machajacego fermentorem z 20 litrami

Ja tak macham, nie wiem co w tym śmiesznego...

 

No to musisz być kawał chłopa,żeby tak 20 litrami machac

 

 

Stawia się na piłce i macha nic w tym dziwnego... Sporo piwowarów tak pewnie robi :P Ja nie należę do wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wyparzam i płucze w OXI blender :-) podczas użycia nawet turbo nie trzeba używać tak miesza :-D ze wszystkich metod ta jest dla mnie najprostsza. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piłka Cię bawi to możesz skorzystać z tapczanu ;)

 

Ja też stawiam na brzegu kanapy i bujam sobie w te i wewte. Raczej nikt nie obejmuje fermentora 2 rękami i nie skacze z nim po mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.