Skocz do zawartości

Koncepcja na legera


bronek

Rekomendowane odpowiedzi

Więc postanowiłem spróbować coś z lagera. Jako że aura odpowiednia i poganiałem trochę po chaupie z termometrem mogę stwierdzić iż jest dla mnie dostępny przedział temperatur odpowiedni dla legera 10-15°C z tego co piszą na opakowaniu s-23

Moim celem jest warka 50l pils rozlana na 2 fermentatory. Marzeniem jest aby piwko wyszło bardzo bogate w aromat chmielowy, ala piwo Perła, Carlsberg.

Posiadam chmiel lubelski i marynka oraz jedną tabletkę hop aroma tab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jakoś niefortunnie używam tej wyszukiwarki bo nie znalazłem odpowiedzi, a jedynie wskazówkę odnośnie chmielenia na zimno.

Jeśli masz pod ręką linki do tych wątków to poproszę.

Słód mam z wesu, a planuję użyć tylko pilzneńskiego, co by mieć porównanie gdy zrobię za rok piwo z własnego słodu :D

Chmielu u nas dostatek, bo z 0,7 kg lubelskiego i 0.5 kg marynki i wspomniana tabletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc postanowiłem spróbować coś z lagera. Jako że aura odpowiednia i poganiałem trochę po chaupie z termometrem mogę stwierdzić iż jest dla mnie dostępny przedział temperatur odpowiedni dla legera 10-15°C z tego co piszą na opakowaniu s-23

Moim celem jest warka 50l pils rozlana na 2 fermentatory. Marzeniem jest aby piwko wyszło bardzo bogate w aromat chmielowy, ala piwo Perła, Carlsberg.

Posiadam chmiel lubelski i marynka oraz jedną tabletkę hop aroma tab.

Carlsberga nie rób-najlepszy jest w sklepie.

Zrób zwykłego pilsa będzie napewno lepszy niż carlsberg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc niech tak się stanie, będzie pils niemiecki.

Moje na pozór :D przygłupawe pytania z tąd, że na 6 warek które udało mi się jak dotąd zatrzeć i dodaniu do nich ~50 g chmieli

prawie wcale nie czuć zapachu chmielu z kufla (goryczka jest ok) a przykładowy calsberg czy Perła (notabene chmielona lubelskim chmielem) bardzo fajnie pachnie i coś w tym stylu chciałbym uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc niech tak się stanie, będzie pils niemiecki.

Moje na pozór :( przygłupawe pytania z tąd, że na 6 warek które udało mi się jak dotąd zatrzeć i dodaniu do nich ~50 g chmieli

prawie wcale nie czuć zapachu chmielu z kufla (goryczka jest ok) a przykładowy calsberg czy Perła (notabene chmielona lubelskim chmielem) bardzo fajnie pachnie i coś w tym stylu chciałbym uzyskać.

Do dorzuć 40g lubelskiego w ostatniej minucie gotowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciąg dalszy. 31.01 uwarzyłem tego pilsa, a dzisiaj przelałem na cichą. Piwko stoi w pomieszczeniu w którym prawie cały czas jest 10-8°C. Zdziwko wielkie miałem gdy balingometr wskazał w jednym "wiaderku" 13°Blg a w drugim 11°Blg Zaznaczyć trzeba że 13°Blg miał ten pils przed zadaniem drożdży, lecz uwzględniając korektę -0.6 °Blg z powodu pomiaru w 10 °C to bardzo niewielkie to odfermentowanie. Za zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.