Skocz do zawartości

Refermentacja


Mathev

Rekomendowane odpowiedzi

Cukier rozrobie z niewielką ilością ciepłej wody i po ostudzeniu zadam do   wiadra z którego po wymieszaniu będę   nalewał piwo, jednak nurtuje mnie fakt, że  taki roztwór jest  gęstrzy od samego piwa i  czy nie opadnie na dno przez co pierwsze piwa będą przegazowane a ostatnie nieodgazowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier rozrobie z niewielką ilością ciepłej wody i po ostudzeniu zadam do wiadra z którego po wymieszaniu będę nalewał piwo, jednak nurtuje mnie fakt, że taki roztwór jest gęstrzy od samego piwa i czy nie opadnie na dno przez co pierwsze piwa będą przegazowane a ostatnie nieodgazowane?

Cukier pogotuj z 5 minut. Roztwór przygotuj o takim samym blg co piwo i delikatnie wymieszaj. Edytowane przez Marcin_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 5 min? Nie wystarczy zagotować?

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

 

Polecam:

 

"KWAS MASŁOWY / BUTYRIC ACID (0614) (kwas butanowy) Najczęstsze skojarzenia: zjełczały, wymioty dziecka, zgniły Charakterystyka: Kwas masłowy jest organicznym związkiem z grupy kwasów karboksylowych. Występuje w zjełczałym maśle, nadaje lekko gorzki posmak wielu serom i tworzy się w żołądku, w którym zbyt długo zalegają produkty mlekopochodne. W mniejszych stężeniach (10-100 ppm) nadaje potrawom lekko gorzki smak, z zauważalną nutą słodką. W nieco większych jego zapach kojarzy się wielu ludziom z wymiocinami, ze względu na to, że to właśnie ten związek nadaje charakterystyczny zapach wymiocinom małych dzieci, które są nadmiernie karmione mlekiem. W większych stężeniach posiada ostry, intensywny, trudny do zniesienia zapach zjełczałego tłuszczu. Do piwa dostaje się w wyniku infekcji bakteryjnej przy produkcji brzeczki lub zawarty jest w syropach cukrowych. Może być również wytworzony przez bakterie po zabutelkowaniu piwa. Kwas masłowy jest bardzo łatwo wyczuwalny dla sensoryków, a także dla konsumentów. Przyczyny powstania: – zakażenie bakteryjne na etapie warzenia brzeczki lub w trakcie leżakowania – dodanie syropów cukrowych (warzenie, refermantacja), które nie zostały należycie wysterylizowane (gotowane przez ok. 5 minut)"

 

 

 

Źródło: http://warszawskifestiwalpiwa.pl/opis_cech_piwa.pdf

 

Wiem co mówię, bo sam ograniczałem się, do pewnego czasu, do samego zagotowania. Aż dostałem metryczkę z konkrusu :) 

Edytowane przez BrPr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.